آلرژی یک واکنش سیستم ایمنی بدن به یک ماده خارجی است که به طور معمول برای بدن شما مضر نیست. به این مواد خارجی آلرژن گفته می شود. آنها می توانند شامل غذاهای خاصی ، گرده یا غذای شور حیوانات خانگی باشند. در این مقاله به بررسی آلرژی پوستی ، آلرژی گلو ، آلرژی غذایی ، درمان آلرژی پوستی ، علائم آلرژی پوستی و … می پردازیم.

کار سیستم ایمنی بدن شما حفظ سلامت با مبارزه با عوامل بیماری زا است. این کار را با حمله به هر چیزی که فکر می کند می تواند بدن شما را به خطر اندازد انجام می دهد. بسته به آلرژن ، این واکنش ممکن است شامل التهاب ، عطسه یا میزبان علائم دیگر باشد.

آلرژی تنفسی

سیستم ایمنی بدن شما معمولاً با محیط شما سازگار است. به عنوان مثال ، وقتی بدن شما با چیزی مانند فیلترهای حیوان خانگی روبرو می شود ، باید درک کند که مضر نیست. در افرادی که از حساسیت به اسهال رنج می برند ، سیستم ایمنی بدن آن را یک مهاجم خارجی می داند که بدن را تهدید می کند و به آن حمله می کند.

آلرژی های رایج با چندین روش درمانی می تواند به شما در جلوگیری از علائم کمک کند.

علائم آلرژی

علائمی که به دلیل آلرژی تجربه می کنید نتیجه چندین عامل است. اینها شامل نوع آلرژی شما و حساسیت شدید است.

اگر قبل از واکنش آلرژیک مورد انتظار ، دارو مصرف کنید ، ممکن است هنوز هم برخی از این علائم را تجربه کنید ، اما ممکن است کاهش یابد.

برای آلرژی غذایی

آلرژی های غذایی می توانند باعث نفخ ، کهیر ، حالت تهوع ، خستگی و … شوند. ممکن است فرد متوجه شود که آلرژی غذایی دارد. اگر بعد از غذا واکنشی جدی نشان داده اید و مطمئن نیستید که چرا ، فوراً با پزشک متخصص تماس بگیرید. آنها می توانند علت دقیق واکنش شما را پیدا کنند یا شما را به پزشک متخصص ارجاع دهند.

راه های درمان آلرژی تنفسی

برای آلرژی فصلی

علائم تب یونجه می تواند علائم سرماخوردگی را تقلید کند. آنها شامل احتقان ، آبریزش بینی و پف چشم هستند. شما معمولاً می توانید با استفاده از درمان های بدون نسخه ، این علائم را در خانه مدیریت کنید. در صورت عدم کنترل علائم با پزشک خود مشورت کنید

برای آلرژی شدید

آلرژی شدید می تواند باعث آنافیلاکسی شود. این یک اورژانس خطرناک برای زندگی است که می تواند منجر به مشکل در تنفس ، سبکی سر و از دست دادن هوشیاری شود. اگر بعد از تماس با آلرژن احتمالی این علائم را تجربه کردید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

درمان آلرژی تنفسی با طب سنتی

آلرژی به پوست

آلرژی پوستی ممکن است نشانه یا علائم آلرژی باشد. آنها همچنین ممکن است نتیجه مستقیمی از قرار گرفتن در معرض آلرژن باشند.

به عنوان مثال ، خوردن غذاهایی که به آنها حساسیت دارید ، می تواند تعدادی از علائم را ایجاد کند. ممکن است در دهان و گلو احساس سوزن شدن کنید. ممکن است دچار بثورات شوید.

با این حال ، درماتیت تماسی نتیجه پوست شما در تماس مستقیم با آلرژن است. این امر می تواند در صورت لمس چیزی که به آن حساسیت دارید ، مانند یک محصول تمیز کننده یا گیاه ، لمس کنید.

انواع آلرژی های پوستی شامل موارد زیر است:

 • راش : نواحی مسکونی پوست ، قرمز یا متورم بوده و می تواند دردناک یا خارش دار باشد.
 • اگزما : لکه های پوستی ملتهب می شوند و می توانند خارش و خونریزی ایجاد کنند.
 • تماس با درماتیت : لکه های پوستی قرمز و خارش تقریبا بلافاصله پس از تماس با آلرژن ایجاد می شوند.
 • گلو درد : حلق یا گلو تحریک شده یا ملتهب است.
 • کندوها : چاههای قرمز ، خارش دار و بزرگ شده در اندازه ها و شکل های مختلف روی سطح پوست ایجاد می شود.
 • چشمان باد کرده : ممکن است چشم ها آبکی یا خارش داشته باشد و “متورم” به نظر برسد.
 • خارش : تحریک یا التهاب در پوست وجود دارد.
 • آتش : التهاب پوست به ناراحتی و احساس سوزش روی پوست منجر می شود.
 • بثورات : شایعترین علائم آلرژی پوستی است. نحوه شناسایی بثورات و نحوه درمان آنها را بیابید.

باعث آلرژی می شود

محققان دقیقاً نمی دانند چرا وقتی یک ماده خارجی معمولاً بی ضرر وارد بدن می شود ، سیستم ایمنی بدن باعث ایجاد یک واکنش آلرژیک می شود.

آلرژی تنفسی در کودکان

آلرژی ها یک جزء ژنتیکی دارند. این بدان معنی است که والدین می توانند آنها را به فرزندان خود منتقل کنند. با این وجود ، فقط حساسیت عمومی به یک واکنش آلرژیک ژنتیکی است. آلرژی خاص منتقل نمی شود. به عنوان مثال ، اگر مادر شما به ملامین حساسیت دارد ، لزوماً به معنای این نیست که شما هم چنین باشید.

انواع متداول آلرژن ها عبارتند از:

 • محصولات حیوانی : این موارد شامل شوره سر حیوان خانگی ، بقایای کنه گرد و غبار و سوسک است.
 • مواد مخدر : داروهای پنی سیلین و سولفا محرکهای متداول هستند.
 • غذا خوردن : آلرژی به گندم ، آجیل ، شیر ، صدف و تخم شایع است.
 • نیش حشره : اینها شامل زنبورها ، زنبورها و پشه ها است.
 • قالب : قالب هایی که از قالب خارج می شوند می توانند واکنشی را تحریک کنند.
 • گیاهان : علف کش ها ، گیاهان و درختان و همچنین رزین از گیاهانی مانند پیچک و بلوط ، آلرژن های گیاهی بسیار متداول هستند.
 • سایر آلرژن ها : لاتکس که غالباً در دستکش و کاندوم لاتکس یافت می شود و فلزاتی مانند نیکل نیز آلرژن های متداول هستند.

آلرژی های فصلی ، که به عنوان تب یونجه نیز شناخته می شود ، برخی از شایع ترین آلرژی ها هستند. اینها در نتیجه گرده های آزاد شده توسط گیاهان ایجاد می شوند. آنها باعث میشوند:

 • چشم های خارش دار
 • چشمان اشک آلود
 • آبریزش بینی
 • سرفه

آلرژی بینی

آلرژی های غذایی شایع می شوند. در مورد شایع ترین انواع آلرژی غذایی و علائمی که ایجاد می کنند اطلاعات کسب کنید.

درمان آلرژی

بهترین راه برای جلوگیری از آلرژی ، دوری از هر چیزی که باعث واکنش می شود ، دوری می شود. اگر این امکان پذیر نباشد ، گزینه های درمانی وجود دارد.

داروها

درمان آلرژی معمولاً شامل داروهایی مانند آنتی هیستامین ها برای کنترل علائم است. داروها می توانند بدون نسخه یا از نظر پزشک تجویز شوند. آنچه پزشک توصیه می کند بستگی به شدت آلرژی شما دارد.

داروهای آلرژی شامل موارد زیر است:

 • آنتی هیستامین هایی مانند دیفن هیدرامین (باندیل)
 • استروئیدها
 • سیتریک (Zirtech)
 • لردادین (کلاریتین)
 • کرومولین سدیم (گاستروکروم)
 • درمان اثنی عشر (عفرین ، SEDedrine PE ، Sudafed)
 • جانشین های لوکوترین (Singulair ، Zyflo)

ایمونوتراپی

بسیاری از افراد واکسن را انتخاب می کنند. در طی چندین سال چندین تزریق را شامل می شود تا بدن به آلرژی شما عادت کند. ایمنی درمانی موفقیت آمیز می تواند از عود علائم آلرژی جلوگیری کند.

علائم آلرژی در بزرگسالان

اپی نفرین اورژانسی

اگر آلرژی شدید و تهدید کننده زندگی دارید ، یک تزریق اپی نفرین اضطراری انجام دهید. تزریق تا رسیدن کمک پزشکی از واکنش های آلرژیک شمارش می کند. مارک های متداول این درمان شامل EpiPen و Twinject است.

برخی از واکنشهای آلرژیک e فوریت های پزشکی. با دانستن کمک های اولیه برای یک واکنش آلرژیک ، برای این شرایط اضطراری آماده شوید.

داروهای طبیعی برای آلرژی

بسیاری از داروهای طبیعی و مکمل ها به عنوان یک درمان و حتی راهی برای جلوگیری از آلرژی به بازار عرضه می شوند. قبل از امتحان کردن با پزشک خود صحبت کنید. برخی از درمان های طبیعی ممکن است حاوی آلرژن های دیگری باشد و علائم شما را بدتر کند.

به عنوان مثال ، برخی چایهای خشک از گل و گیاهانی استفاده می کنند که به یکدیگر و گیاهان وابسته هستند و می توانند باعث عطسه جدی شما شوند. در مورد روغنهای اساسی نیز همین امر وجود دارد. برخی افراد از این روغنها برای تسکین علائم شایع آلرژی استفاده می کنند ، اما روغنهای اساسی هنوز حاوی موادی هستند که می توانند آلرژی ایجاد کنند.

هر نوع حساسیت دارای طیف وسیعی از داروهای طبیعی است که ممکن است به بهبودی سریع کمک کند. همچنین گزینه های طبیعی برای آلرژی به کودکان وجود دارد.

درمان آلرژی بینی

نحوه تشخیص آلرژی

پزشک شما می تواند از چند طریق آلرژی را تشخیص دهد.

ابتدا پزشک در مورد علائم شما سؤال می کند و معاینه جسمی را انجام می دهد. آنها از هر چیز غیر معمولی که اخیراً خورده اید و تمام موادی که با آنها در تماس بوده اید ، سؤال خواهند کرد. به عنوان مثال ، اگر بثوراتی در دست دارید ، ممکن است پزشک از شما بپرسد که آیا اخیراً دستکش لاتکس پوشیده اید یا خیر.

سرانجام ، آزمایش خون و آزمایش پوستی می تواند آلرژن هایی را که پزشک شما مشکوک به آن است ، تشخیص دهد.

آزمایش خون برای آلرژی

پزشک شما ممکن است آزمایش خون را صادر کند. خون شما برای آنتی بادی های ایجاد کننده آلرژی به نام ایمونوگلوبولین E (IgE) آزمایش می شود. اینها سلولهایی هستند که به آلرژن پاسخ می دهند. در صورت نگرانی از احتمال بروز حساسیت شدید ، پزشک شما از آزمایش خون استفاده می کند.

درمان آلرژی تنفسی

تست پوست

پزشک ممکن است شما را برای معاینه و معالجه به پزشک آلرژی ارجاع دهد. آزمایش پوستی نوع متداول تست آلرژی است که توسط یک متخصص آلرژی انجام می شود.

در طی این آزمایش ویرایشگر با سوزن های کوچک حاوی آلرژن های احتمالی سوراخ شده یا خراشیده می شود. پاسخ پوست شما مستند است. اگر به ماده خاصی حساسیت دارید ، پوست شما خاکی و ملتهب خواهد شد.

آزمایشات مختلفی برای تشخیص همه آلرژی های احتمالی شما ممکن است لازم باشد. از اینجا شروع کنید تا بهتر بدانید چگونه یک آزمایش آلرژی کار می کند.

پیشگیری از علائم

هیچ راهی برای جلوگیری از آلرژی وجود ندارد. اما روش هایی برای جلوگیری از علائم وجود دارد. بهترین راه برای جلوگیری از علائم آلرژی ، جلوگیری از آلرژن هایی که آنها را تحریک می کنند ، اجتناب می شود.

اجتناب موثرترین روش برای جلوگیری از علائم آلرژی غذایی است. رژیم غذایی حذف می تواند به شما در تعیین علت آلرژی شما کمک کند ، بنابراین می دانید که چگونه از آنها جلوگیری کنید. برای کمک به جلوگیری از حساسیت های غذایی ، برچسب های مواد غذایی را با دقت بخوانید و در حین بیرون آمدن سؤال کنید.

جلوگیری از حساسیت های فصلی ، تماس و سایر آلرژی ها به این نتیجه می رسد که می دانیم آلرژن ها در کجا هستند و چگونه از آنها جلوگیری می شود. به عنوان مثال اگر به گرد و غبار حساسیت دارید ، می توانید با نصب فیلترهای هوای مناسب در خانه ، تمیز کردن مجاری هوای خود به صورت حرفه ای و مرتباً گرد و غبار در منزل به کاهش علائم کمک کنید.

آزمایش صحیح آلرژی می تواند به شما در یافتن محرک های دقیق خود کمک کند ، و اجتناب از آنها را آسان تر می کند. این نکات دیگر همچنین می تواند در جلوگیری از واکنشهای آلرژیک خطرناک به شما کمک کند.

عوارض آلرژی

اگرچه ممکن است شما به آلرژی هایی مانند زنگ زدن و عطسه خسته کننده فکر کنید که در هر فصل جدید می گذرد ، اما برخی از این واکنش های آلرژیک در واقع می توانند تهدید کننده زندگی باشند.

به عنوان مثال آنافیلاکسی یک واکنش جدی در معرض آلرژن ها است. اکثر افراد آنافیلاکسی را با غذا مرتبط می کنند ، اما هرگونه حساسیت زایی می تواند علائم زیر را ایجاد کند:

 • ناگهان مجاری هوایی باریک شد
 • ضربان قلب افزایش یافته است
 • تورم احتمالی زبان و دهان

انواع آلرژی

علائم آلرژی می تواند عوارض بسیاری ایجاد کند. پزشک شما می تواند در تعیین علت علائم شما و همچنین تفاوت بین حساسیت و حساسیت کامل کمک کند. پزشک همچنین می تواند نحوه مدیریت علائم آلرژی را به شما یاد دهد تا از جدی ترین عوارض جلوگیری کنید.

آسم و آلرژی

آسم یک بیماری تنفسی شایع است. تنفس را دشوار می کند و می تواند باعث عبور هوای سلامتی شود.

آسم با آلرژی ارتباط نزدیکی دارد. در واقع ، آلرژی می تواند آسم موجود را بدتر کند. این بیماری همچنین می تواند باعث ایجاد آسم در شخصی شود که هیچگاه این بیماری را نداشته باشد.

وقتی این شرایط در کنار هم اتفاق بیفتد ، این بیماری به نام آسم ناشی از آلرژی یا آسم آلرژیک است. آسم آلرژیک حدود 60 درصد از مبتلایان به آسم در ایالات متحده را مبتلا می کند ، تخمین زده می شود توسط بنیاد آلرژی و آسم آمریکا.

بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی ممکن است به آسم مبتلا شوند. در این صورت اگر این اتفاق برای شما رخ دهد تشخیص خواهید داد.

آلرژی در مقابل سرماخوردگی

رینیت ، عطسه و سرفه علائم شایع آلرژی است. آنها همچنین علائم رایج سرماخوردگی و سینوزیت هستند. در واقع ، رمزگشایی بین علائم عمومی گاهی اوقات می تواند مشکل باشد.

با این حال ، علائم و نشانه های اضافی شرایط ممکن است به شما در تمایز بین این سه کمک کند. به عنوان مثال ، آلرژی می تواند باعث ایجاد بثورات پوستی و خارش چشم شود. سرماخوردگی می تواند منجر به درد بدن و حتی تب شود. عفونت سینوس معمولاً ترشحی ضخیم و زرد از بینی ایجاد می کند.

علائم حساسیت پوستی

آلرژی می تواند برای مدت زمان طولانی بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر بگذارد. هنگامی که سیستم ایمنی بدن آسیب دیده باشد ، باعث می شود ویروس هایی را که با آنها در تماس هستید ، بیشتر انتخاب کنید. این شامل ویروسی است که باعث سرماخوردگی می شود.

سرفه آلرژیک

تب یونجه می تواند منجر به علائمی شود که شامل عطسه ، سرفه و سرفه مداوم و سرسخت است. این نتیجه ای از واکنش بیش از حد بدن شما به آلرژن ها است. مسری نیست ، اما می تواند بدبخت باشد.

برخلاف سرفه مزمن ، سرفه ناشی از آلرژی و تب یونجه موقتی است. شما فقط ممکن است علائم این آلرژی فصلی را در مواقع مشخصی از سال ، هنگامی که گیاهان ابتدا شکوفا می شوند ، تجربه کنید.

علاوه بر این ، آلرژی های فصلی می تواند باعث آسم شود و آسم می تواند باعث سرفه شود. هنگامی که فرد مبتلا به آلرژی فصلی شایع در معرض آلرژن است ، سفت شدن مجاری هوایی می تواند منجر به سرفه شود. تنگی نفس و تنگی در سینه نیز ممکن است ظاهر شود. دریابید که چرا تب سرفه است ترس معمولاً در شب بدتر است و آنچه می توانید برای کاهش آنها انجام دهید.

آلرژی و برونشیت

ویروس ها یا باکتری ها می توانند باعث برونشیت شوند یا می توانند نتیجه آلرژی باشند. نوع اول ، برونشیت حاد ، معمولاً بعد از چند روز یا چند هفته به پایان می رسد. با این حال ، برونشیت مزمن ممکن است برای ماه ها به تأخیر بیفتد ، شاید طولانی تر. او ممکن است اغلب برگردد.

درمان حساسیت پوستی

قرار گرفتن در معرض آلرژن های رایج شایع ترین علت برونشیت مزمن است. این آلرژن ها شامل موارد زیر است:

 • دود سیگار
 • آلودگی هوا
 • گرد و خاک
 • پودر
 • بخارات شیمیایی

برخلاف آلرژی های فصلی ، بسیاری از این آلرژن ها در محیط هایی مانند خانه یا دفاتر به تأخیر می افتند. این می تواند برونشیت مزمن پایدار تر و احتمال بازگشت بیشتری داشته باشد.

سرفه تنها علامت شایع بین برونشیت مزمن و حاد است. علائم دیگر برونشیت را بیاموزید تا بتوانید با وضوح بیشتری متوجه شوید.

آلرژی و نوزادان

آلرژی های پوستی امروزه در کودکان کم سن و سال بیشتر از چند دهه پیش شایع است. با این حال ، با افزایش سن کودکان ، آلرژی پوست کاهش می یابد. آلرژی های تنفسی و غذایی با بزرگتر شدن کودکان شایع تر است.

آلرژی های پوستی رایج در نوزادان شامل موارد زیر است:

 • اگزما : این یک بیماری التهابی پوستی است که باعث ایجاد ورمهای خارش قرمز می شود. ممکن است این بثورات به آرامی توسعه یابد اما پایدار باشد.
 • درماتیت تماسی آلرژیک : این نوع حساسیت پوستی به سرعت ، اغلب بلافاصله پس از تماس کودک با تحریک ظاهر می شود. درماتیت تماسی جدی تر می تواند به تاول های دردناک تبدیل شود و باعث ترک پوست شود.
 • کندوها : کهیر برجستگی های قرمز یا نواحی بزرگی در پوست هستند که پس از قرار گرفتن در معرض آلرژن ایجاد می شوند. آنها به مقیاس و ترک تبدیل نمی شوند ، اما خراشیدن کهیر می تواند باعث خونریزی پوست شود.
 • بثورات : غیر معمولی یا کهیر در بدن کودک شما می تواند شما را مجذوب خود کند. درک تفاوت در نوع آلرژی پوستی که معمولاً نوزادان تجربه می کنند می تواند در یافتن یک درمان بهتر به شما کمک کند.

حساسیت پوستی

زندگی با آلرژی

آلرژی رایج است و برای اکثر افراد خطری برای زندگی ایجاد نمی کند. افراد در معرض خطر آنافیلاکسی می توانند یاد بگیرند که چگونه آلرژی خود را مدیریت کنند و در مواقع اضطراری چه کنند.

بیشتر آلرژی ها را می توان با دوری ، دارو و تغییر شیوه زندگی درمان کرد. صحبت با پزشک یا آلرژی می تواند به کاهش همه عوارض مهم کمک کند و زندگی را لذت بخش تر کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here