مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان دندان درد عفونتی ” درمان آن با قرص و انواع راه های تسکین دهنده درد “

مطالب پربازدید

درمان درد دندان عفونتی

بدون شک همه ی شما درد سخت و وحشتناک دندان را کشیده اید و درک می کنید که چقدر غیرقابل تحمل و دشوار است چه بسا اگر دندان درد در هنگام شب  باشد یا در مکانی باشید که دسترسی به دندان پزشک و درمان آن را نیز نداشته باشید غیرقابل تحمل تر هم می شود. ما در این بخش از سلامت دهان و دندان شما را با دندان درد و درمان آن با قرص، دندان درد عفونتی و درمان آن با قرص و انواع راه های تسکین درد دندان و راه های کاهش درد دندان عفونتی آشنا می کنیم.

نگران دندان درد خود نباشید ما اینجاییم تا بتوانیم در کوتاهترین زمان درد دندان شما را با روش های گیاهی و سنتی تسکین بدهیم. امروزه بعضی از افراد به دنبال قرص های شیمیایی و داروهایی هستند تا بتوانند دندان درد خود را تسکین بدهند. ولی این مورد قابل قبول نخواهد بود ، چرا که شاید برای مدت کوتاهی بتوانید درد دندان را آرام کنید ولی برای همیشه نمیتوانید از شر آن خلاص شوید.

موارد گیاهی که در مقاله درمان سه سوته دندان درد بیان کرده ایم را استفاده بکنید تا بتوانید عفونت دندان خود را از بین ببرید.

درمان درد دندان عفونتی

مطالب پربازدید

درد دندان و درمان آن باقرص

دندان درد دلایلی متفاوتی دارد که اصلی ترین آنها عبارت است از التهاب مغز دندان، پوسیدگی دندان، سکته ی قلبی، فشردن و ساییدن دندان ها روی هم، التهاب و تورم لثه، فرسودگی و پوسیدگی مینای دندان، فشار سینوس ها، درد قفسه سینه و…

دندان عفونتی

راه های طبیعی درمان درد دندان

فلفل و زنجبیل

این دو ادویه به علت طبع گرم و خواص ضد دردی که دارند تاثیر بسیار زیادی در کاهش درد دندان دارند به این صورت که به نسبت مساوی از این دو ادویه را با آب مخلوط و با پنبه کوچکی روی دندانتان می گذارید.

روغن میخک

یک دانه میخک را آنقدر بجوید که روغن آن بیرون آید و از تاثیر آن بر کاهش درد شگفت انگیز شوید.

نعناع

برای تسکین فوری دندان درد یک قاشق چای خوری نعناع را در آب جوش ریخته و وقتی که خوب دم کشید آن را در دهانتان بچرخانید و بعد بیرون بریزید.

مطالب پربازدید

درمان دندان درد

آب نمک

برای درمان سریع دندان درد یک قاشق غذا خوری نمک را در آب جوشیده حل کنید و پس از سرد شدن در دهان خود بگردانید و به بیرون بریزید این روش قدیمی ترین راهی است که حتی مادر بزرگ های شما آن را به شما پیشنهاد داده اند‌.

یخ

برای تسکین درد دندان چند تیکه یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و آن را روی دندان قرار داده برای بی حس شدن دندان به وسیله یخ تا۱۵دقیقه آن را روی دندان خود قرار دهید.

درمان دندان درد با سیر

یک سیر را خوب له کنید و با نمک مخلوط کنید سپس روی دندان بگذارید اما اگر دندان درد شما عفونتی باشد سیر نمی تواند حتی به طور موقت درد آن را کاهش دهد‌

چای یا قهوه !

دم کرده چای سیاه پررنگ به دلیل داشتن ماده ضد درد تانین باعث کاهش التهاب دندان می شود. برای این کار می توانید چای کیسه ای را خیس کنید و روی ناحیه درد قرار دهید یا اینکه چای سیاه را پس از خنک شدن چند بار در دهان بچرخانید.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

درمان دندان درد

قرص های موثر در کاهش درد دندان

ایبو پروفن: یکی از موثر ترین و در دسترس ترین دارو برای کاهش درد دندان است.

ژلوفن: جذب گوارشی بسیار سریعی دارد اما عوارض کبدی دارد و برای بدن مضر است.

استامینوفن: یکی از داروهای موثر بر کاهش درد دندان است.

داروهای ترکیبی ضد درد: نوافن، آسیفن، مگافن

شیاف دیکلو فنات: مسکن قوی است برای درمان درد دندان اگر که دندان درد امانتان را بریده است‌

آسپرین:  درموارد غیر از جراحی و کشیدن دندان داروی خوبی برای تسکین درد دندان است.

دگزا متازون: عوارض زیان باری برای سلامتی دارد اما درد دندان را به سرعت کاهش می دهد.

بی حس کننده ها یا ضد درد های موضعی: قطره های گیاهی یا اسپری های بی حسی که اثر کوتاه مدتی روی درد دارد‌.

دندان درد عفونتی

دندان درد عفونتی و درمان آن

عفونت لثه و دندان با نامGingivitis  شناخته می شود در صورت عدم درمان این عفونت نه تنها دندان بلکه ممکن است لثه و استخوان خود را از دست بدهید. عفونت لثه می تواند باعث قرمز شدن، تورم و التهاب و خونریزی لثه شود. برای درمان عفونت لثه زیاد نمی توانیم به دارو های گیاهی اکتفا کنیم.

تسکین درد دندان عفونتی با قرص

اریترو مایسین: قرص چرک خشک کن قوی است.

پنی سیلین: قرص انتی بیوتیک قوی است.

آمپی سیلین: قرص انتی بیوتیک برای عفونت دندان و لثه است.

کلیندا مایسین: در موارد عفونت های شدید تجویز می شود.

آموکسی سیلین: چرک خشک کن قوی است.

آبسه دندان بدون درمان کردن به خودی خود برطرف نخواهد شد چه بسا ممکن است آبسه یا کیسه حاوی چرک پاره شود و درد آن تا حد زیادی کاهش یابد.

درمان دندان عفونتی

اما اگر چرک یا عفونت باقی مانده باشد به آرواره ها و سایر نقاط مانند قلب و سر و گردن می رود و باعث ایجاد خطر می شود.

تمامی مطالب گفته شده گامی برای سلامت دهان و دندان شما عزیزان بوده و در این مطلب سعی کردیم به درمان درد دندان عفونتی با قرص، درمان درد دندان با قرص، تسکین درد دندان عفونتی بپردازیم.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا