درمان زخم زبان در خانه

زخم دهان نوعی عارضه رنج آور برای افراد می باشد. این زخم ها معمولا بعد از طی دوره ای، خود به خود بهبود می یابند. در این میان روش هایی در طب سنتی وجود دارند که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا این زخم ها بهبود یابد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد روش های خانگی درمان زخم زبان در خانه بپردازیم و از مواد خانگی  در دسترس موثر برای درمان زخم زبان در خانه صحبت کنیم پس ما را دنبال کنید.

مطالب زیر می تواند برای شما مفید باشد:

 

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

مواد خانگی موثر در درمان زخم های زبان

 • ریشه شیرین بیان؛ یک قاشق غذا خوری از ریشه این گیاه را له کنید، سپس له شده آن را درون دو فنجان آب خیس کنید، حدود ۲تا ۳ ساعت به آن فرصت دهید. در نهایت دهان خود را چند بار در روز با این مایع بشویید هر روز این کار را تکرار کنید تا دهانتان بهتر شود. استفاده از قرص های جوشان شیرین بیان هم در درمان زخم های زبان در خانه موثر می باشد.
 • شیر نارگیل یک دارو موثر زخم زبان؛ یک قاشق غذا خوری از شیر نارگیل را با اندکی عسل، مخلوط کنید، از این مخلوط به عنوان یک پماد برای زخم دهان و زبان استفاده کنید. این کار ۳ تا ۴ بار در روز و در چند روز تکرار شود تا کم کم زخم بهبود یابد، همچنین می توانید زخم های زبان را هر روز با شیر نارگیل بشویید، روغن نارگیل هم در درمان موثر است.
 • دانه های گشنیز؛ حدود یک قاشق غذا حوری از دانه گشنیز را در یک فنجان آب بجوشانید، مایع را صاف کرده و بعد از خنک شدت، سر انجام آن را در اطراف دهان قرار دهید این کار را نیز سه تا چهار بار در روز تکرار کنید.
 • جوش شیرین؛ یک قاشق چایخوری از جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر نازک در بیاید، سپس مخلوط حاصل را بر روی محل آسیب دیده قرار دهید این کار را چند بار در روز تکرار کنید.از جوش شیرین هم می توان مستقیما برای زخم دهان استفاده کرد.

درمان زخم زبان در خانه

دیگر راه های درمانی

 • نمک دریایی با پراکسید هیدروڗن؛ دو قاشق غذا خوری نمک دریایی و دو قاشق غذا خوری پراکسید هیدروژن ۳% را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید از این مخلوط برای شستن دهان خود استفاده کنید این کار را یک تا دو بار در روز انجام دهید.
 • عسل یک درمانگر معجزه ساز؛ یک گوش پنبه را به عسل آغشته کنید و آن را بر روی زخم بزنید، عسل برای درمان این نوع زخم ها معجزه می کند، عسل مانوکا بهترین انتخاب می باشد.
 • آلوئه ورا؛ یک برگ آلوئه ورا را شسته و ژل آن را خارج کنید و ژل را بر روی زخم زبان و دهان خود بزنید، این کار را نیز روزی چند بار تکرار کنید اگر برگ آن را برای جداسازی ژل در دسترس ندارید از آب آلوئه ورا هم می توانید استفاده کنید.
 • کرفس؛ جویدن روزانه ساقه تازه کرفس، برای درمان انواع زخم های زبان و دهان موثر می باشد.
 • ریحان؛ حدود چهار تا پنج برگ ریحان را بعد از شستن، بخورید بعد از خوردن کمی آب بنوشید این کار را صبح و عصر تکرار کنید. این ماده در درمان تنگی نفس هن فوق العاده مفید می باشد.

درمان زخم زبان در خانه

 • قالب یخ ساده ترین روش درمان زخم زبان؛ یکی از ساده ترین و بهترین روش های درمان خانگی زخم زبان، استفاده از قالب یخ می باشد. قالب یخ نقش مسکن برای درد های ناشی از زخم های زبان و دهان دارد. این کار نیز باید روزانه چند بار تکرار شود.
 • آب لیمو؛ یک لیمو را برش دهید و آن را در محل زخم قرار دهید، کمی به آن فرصت دهید تا اثر خود را بگذارد، سپس عسل را نیز به این ناحیه اضافه کنید. این کار را به مدت چند روز و روزانه چند بار تکرار کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here