مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان سه سوته دندان درد با روش های گیاهی ” بهترین تسکین کننده درد دندان “

مطالب پربازدید

درمان سه سوته دندان درد

همانطور که میدانید معمولا درد دندان هنگام خواب و قرار گرفتن در محیطی آرام تشدید می شود. نگران نباشید در این مقاله مطالبی را ذکر خواهیم کرد تا بتوانید سه سوته دندان درد خود را تسکین دهید. درمان سه سوته دندان درد یکی از مهمترین تسکین دهنده های دندان می باشد تا بتوانید با روش کاملا گیاهی و سنتی درد دندان را تسکین دهید. اغلب زنان باردار به دلیل داشتن جنین و ضرورت پرهیز از مواد های شیمیایی و داروهایی که برای جنین مضر است درد زیادی را تحمل میکنند.

برای درمان دندان درد در بارداری روش های گوناگونی وجود دارد که به راحتی توسط روش های درمانی بتوانید دندان درد خود را تسکین دهید.

درمان سه سوته دندان درد

دلایل درد دندان چیست؟

درد دندان می تواند ناشی از اتفاقی برای دندان یا لثه شما باشد. همچنین می تواند ناشی از درد در سایر قسمت های بدن شما باشد.

مطالب پربازدید

دندان درد میتواند از تحریک عصب در ریشه ی دندان و یا اطراف دندان باشد. درمان دندان درد یکی از مباحثی است که در بین افراد جامعه مورد بحث است .

درمان دندان درد

عفونت دندان ، پوسیدگی ، آسیب دیدگی و یا از دست دادن دندان شایع ترین دلایل دندان درد است همچنین ممکن است درد پس از (کشیدن دندان) ایجاد شود.

درمان دندان درد

باکتری های در حال رشد در داخل دهان شما می توانند به بیماری لثه و پوسیدگی دندان نیز کمک کند که هر دو میتواند باعث درد شود .اغلب ، بیماری لثه ای هیچ دردی نخواهند داشت.

با استفاده از نخ دندان ، مسواک زدن با خمیر دندان های حاوی فلوراید و تمیز کردن حرفه ای دندان های خود در سال میتوانید از اکثر مشکلات دندان جلوگیری کنید.

مطالب پربازدید

دندانپزشک ممکن است از مواد سیلانت و فلوراید استفاده کند که به خصوص برای دندان های کودکان بسیار مهم است.

علائم دندان درد

دندان درد و درد در فک از شکایات رایج است .ممکن است درد شدیدی در فشار ، تحریکات گرم یا سرد وجود داشته باشد.

درمان دندان درد عصبی در خانه

درد ممکن است بیش از 15 ثانیه پس از حذف محرک ادامه داشته باشد . با اقزایش ناحیه التهاب درد شدیدتر می شود . ممکن است به گونه ، گوش ، فک تابیده شود.

دلایل عمده درد دندان

 • آسیب به دهان یا فک : این موارد می توانند از ضربه شدید به ناحیه صورت ایجاد شوند.
 • عفونت های سینوسی : تخلیه از عفونت سینوس ممکن است باعث دندان درد شود.
 • پوسیدگی دندان : هنگامی که باکتری ها باعث پوسیدگی دندان می شوند ، ممکن است اعصاب دندان شما در معرض درد قرار بگیرند.
 • از دست دادن پر کردن : در صورت از بین بردن پر کردگی ، عصب داخل دندان ممکن است در معرض دید قرار گیرد
 • آبسه یا آسیب به دندانها: غذا یا باقی مانده ای که در دندان شما گیر کرده است. هم مواد آلی و هم مواد غیر آلی موجود در دندان شما می توانند باعث فشار بین دندان ها شوند.
 • دندان درآوردن یا تاج گذاری دندان عقل : اگر دندان عقل دارید ، علاوه بر نفوذ به لثه ، ممکن است دندان های دیگر را تحت فشار قرار دهد و باعث درد شود.
 • بیماری لثه : بیماری لثه مانند التهاب لثه یا بیماری لثه می تواند باعث درد یا درد دندان شود.

سنگ زنی می توانید شب ها دندان های خود را خرد یا فشرده کنید ، که می تواند باعث درد اضافی شود.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

اگر دندان درد دارید ، احتمال اینکه مانع خواب شما شود ، است . گرچه شاید نتوانید به طور کامل از شر درد دندان آن خلاص شوید ، اما برخی از درمان های خانگی موثر و سنتی وجود دارد که می توانید برای کمک به درد دندان کمک کنید.

از شر دندان درد خلاص شوید

درمان دندان درد در خانه معمولاً شامل مدیریت درد است. در اینجا چند روش برای تسکین درد آورده شده است تا بتوانید خواب خوبی داشته باشید.

درمان سه سوته دندان درد

در صورت بارداری و شیر دهی و یا هر گونه بیماری پزشکی که ممکن است تحت تاثیر مواد گیاهی قرار گیرد باید قبل از استفاده از روش های زیر با دندانپزشک خود صحبت کنید.

از مسکن های بدون نسخه مانند آسپرین و استامینوفن استفاده کنید.

داروهایی مانند ایبوپروفن میتوانند درد خفیف دندان درد را تسکین دهند.

خمیرهای بی حس کننده یا ژل ها غالبا همراه با بنزوکائلین میتوانند به اندازه کافی درد را از بین ببرند تا بتوانید به خواب بروید.

از هیچ محصولی حاوی بنزوکائین برای درمان نوزادان یا کودکان زیر دو سال استفاده نکنید.

سر خود را بالا نگه دارید. بلند کردن سر بالاتر از بدن می تواند از هجوم خون به سر شما جلوگیری کند. اگر خون در سر شما جمع شود ، این ممکن است درد دندان را افزایش دهد و شما را بیدار نگه دارد.

درست قبل از خواب از خوردن غذاهای اسیدی ، سرد یا جامد پرهیز کنید. این غذاها می توانند وضعیت دندان ها و حفره هایی که از قبل ایجاد کرده اید را بدتر کنند. سعی کنید از غذاهایی که باعث درد می شوند خودداری کنید.

دندان های خود را با دهان شویه بشویید. برای پاک سازی و بی حس شدن دندان های خود از دهان شویه حاوی الکل استفاده کنید.

قبل از خواب از کیسه یخ استفاده کنید . کیسه یخ را در پارچه ای بپیچید و قسمت دردناک صورت را روی آن بگذارید . این می تواند به کاهش درد کمک کند تا بتوانید استراحت کنید.

درمان های طبیعی و خانگی برای درد دندان

قبل از استفاده از درمان های طبیعی با پزشک و دندانپزشک خود صحبت کنید. مراقب هرگونه حساسیت یا واکنش به گیاهان یا روغن های استفاده شده باشید.

 • شستوشو با آب نمک
 • شستشو با پراکسید هیدروژن
 • کمپرس سرد
 • کیسه های چای نعناع
 • سیر
 • عصاره وانیل
 • میخک
 • گیاه گوارا
 • گندم
 • آویشن

درمان سه سوته دندان شستو شو با آب نمک

برای بسیاری از افراد ، شستشوی آب نمک یک روش درمانی خط اول است. آب نمک یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می تواند باعث شل شدن ذرات و بقایای مواد غذایی شود که ممکن است در بین دندان های شما گیر کرده باشد. درمان دندان درد باآب نمک مورد اعتماد است و همچنین می تواند به کاهش التهاب و بهبود هر زخم دهانی کمک کند.

درمان سردرد با آب نمک

برای استفاده از این روش ، 1/2 قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

شستو شو با پراکسید هیدروژن

شستشو با پراکسید هیدروژن نیز ممکن است به تسکین درد و التهاب کمک کند . علاوه بر از بین بردن باکتری ها ، پراکسید هیدروژن می تواند پلاک را کاهش دهد و خونریزی لثه را بهبود بخشد.

درمان دندان درد با دهانشویه

مطمئن بشود که پراکسید هیدروژن را به درستی رقیق کنید . برای این کار 3 درصد پراکسید هیدروژن را با قسمت های مساوی آب مخلوط کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. قورتش ندهید.

کمپرس سرد

برای تسکین دردی که تجربه می کنید ممکن است از کمپرس سرد استفاده کنید ، به خصوص اگر هر نوع ضربه ای باعث دندان درد شما شده باشد. وقتی از کمپرس سرد استفاده می کنید ، باعث انقباض رگ های خونی در منطقه می شود . این باعث می شود درد کمتر شود. سرماخوردگی همچنین می تواند تورم و التهاب را کاهش دهد.

برای استفاده از این روش ، یک کیسه یخ بسته بندی شده با حوله را به مدت 20 دقیقه در محل آسیب دیده نگه دارید. هر چند ساعت یک بار می توانید این کار را تکرار کنید .

کیسه چای نعناع

برای این کار ، اجازه دهید یک کیسه چای دست دوم قبل از استفاده روی ناحیه آسیب دیده ، خنک شود . هنوز باید کمی گرم باشد .

درمان دندان درد با کمپرس سرد

همچنین می توانید رویکردها را عوض کرده و از این روش برای خنک کردن منطقه و نه گرم کردن استفاده کنید . برای انجام این کار ، یک کیسه چای دست دوم را برای مدت دو دقیقه در فریزر قرار دهید ، تا خنک شود و سپس کیسه را به دندان خود بمالید . این کار باعث تسکین هر چه سریع تر درد می شود.

سیر

هزاران سال است که سیر به دلیل خواص دارویی شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. نه تنها می تواند باکتری های مضر را از بین ببرد بلکه باعث ایجاد پلاک دندان می شود ، اما همچنین می تواند به عنوان مسکن درد عمل کند .

درمان دندان درد با سیر

برای استفاده از این ، یک حبه سیر را خرد کنید تا خمیر ایجاد شود و آن را به منطقه آسیب دیده بمالید. ممکن است بخواهید کمی نمک اضافه کنید. متناوباً ، می توانید یک حبه سیر تازه را به آرامی بجوید.

عصاره وانیل

عصاره وانیل حاوی الکل است که می تواند به بی حس شدن درد کمک کند. ثابت شده آنتی اکسید خواص آن را به یک درمان کننده موثر تبدیل می کند.

درمان دندان درد

برای استفاده از این مقدار کمی عصاره وانیل را روی انگشت یا یک پنبه بمالید . هر روز چند بار آن را مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

شما می توانید درمان های زیر را در خانه انجام دهید ، اما ممکن است لازم باشد مواد اولیه آن را تهیه کنید. همه موارد در فروشگاه مواد غذایی بهداشتی محلی یا به صورت آنلاین موجود است. در این زمان احتمالاً دهان ، دندان ها و لثه های شما حساس هستند ، بنابراین خرید این مواد از یک تولید کننده معتبر بسیار مهم است. این می تواند خطر تحریک احتمالی شما را کاهش دهد.

میخک

از میخک برای درمان دندان درد در طول تاریخ استفاده می شده است ، زیرا روغن آن می تواند به طور موقت بی حسی ایجاد کند و میتواند درد ناشی از دندان را کاهش دهد این ماده حاوی اوژنول است که یک ضد عفونی کننده طبیعی است.

درمان دندان درد با میخک ،

برای استفاده از این روش ، مقدار کمی لمس کنید روغن گل میخک را روی یک پنبه قرار دهید و آن را به ناحیه آسیب دیده بمالید . می توانید روغن میخک را با کمی آب یا روغن زیتون مخلوط کنید و استفاده کنید . این کار را چند بار در روز انجام دهید.

همچنین می توانید یک قطره روغن میخک را به یک لیوان کوچک آب اضافه کرده و دهانشویه درست کنید.

برگ های گوارا

برگ های گواوا دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به بهبود زخم کمک کند .  خاصیت ضد میکروبی دارند و میتوانند به مراقبت از دهان کمک کند.

درمان دندان درد با گوارا

برای استفاده از این موارد ، برگ های تازه گواوا را بجوید یا برگ های خرد شده گوآوا را به آب جوش اضافه کنید تا دهانشویه شود.

گیاه گندم

گیاه گندم دارای خواص درمانی بی شماری است و در صورت مصرف داخلی می تواند بدن شما را از داخل بهبود بخشد . این می تواند التهاب دهان شما را برطرف کرده و از عفونت جلوگیری کند. محتوای بالای کلروفیل آن همچنین می تواند با باکتری ها مقابله کند.

درمان دندان درد با گندم

آویشن

گیاه آویشن دارای ضد باکتری و آنتی اکسیدان که میتواند به درمان دندان درد کمک کند.

برای استفاده از این گیاه چند قطره از روغن آویشن را با آب مخلوط کنید و پس از رقیق شدن روغن و آب  آن را روی یک پنبه آغشته کنید . به ناحیه ی آسیب دیده بمالید.

درمان دندان درد با آویشن

همچنین میتوانید یک قطره روغن به یک لیوان کوچک آب اضافه کرده و دهان شویه درست کنید.

منبع : healthline-pt

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا