تعبیر خواب افتادن دندان

بشر با خوابیدن نوعی مرگ را تجربه می کند. مردنی که پس از گذشت چند ساعت دوباره زنده می شود و به انجام فعالیت های روزمره اش می پردازد. انسان در خواب ممکن است به مکان و زمان هایی سفر کند و این رویای صادقه بازگو کننده ی اتفاق ها و رخداد هایی در آینده ای نه چندان دور باشد. با ما همراه باشید تا رابطه با تعبیر خواب افتادن دندان  با یک دیگر بیش تر صحبت کنیم.

در بسیاری از کتاب های تعبیر خواب در یک حالت کلی تعبیر خواب افتادن دندان را یک چیز بد دانسته اند و نویسنده های این کتاب ها معتقد هستند که دیدن این خواب از حوادث تلخ خبر آورده است اما جالب است بدانید که جزئیات در این نوع خواب بسیار مهم است این که کدام دندان شما افتاده باشد و یا این که به چه نحوی دندان شما بیفتد. در بخش های بعد مفصل تر به آن می پردازیم.

به منظور تعبیر خواب با فارسی کلاب همراه باشید.

افتادن دندان

تعبیر خواب افتادن دندان سیاه

تعبیر خواب افتادن دندان سیاه  و خراب باشد  ممکن است خبر از بروز یک بیماری بدهد و قصد دارد به شما بگوید که بیش تر مراقب خود باشید. حتی این خواب ممکن است از مشکلات پنهان شما بگوید اگر مسئله پنهانی دارید و قصد در پنهان کردن آن دارید مراقب باشید که این پنهان کاری به روابطتتان آسیبی نزند.

تعبیر خواب افتادن دندان در دین اسلام به این موضوع که کدام دندان شما افتاده باشد بستگی دارد زیرا ۴ دندان جلو را بستگان درجه یک مثل فرزندان و خواهر و برادر نسبت می دهند و دندان های نیش عمه و عمو تلقی می شوند و به طبع دندان های پشتی نشان دهنده ی اقوام دور تر است. شایان به ذکر است که دیدن افتادن دندان در خواب نیز به شما آمدن یک نوزاد را نوید می دهد.

تعبیر خواب افتادن دندان

تعبیر خواب دندان افتادن دندان سالم و لق

تعبیر خواب دندان سالم  این است که شما در پیش روی خود تغییرات مثبت و چشم گیری خواهید داشت و این خواب حتی ممکن است بیان کننده ی شانس و اقبال برای شما باشد. اما تعبیر خواب دندان لق به این معنا است که شما به موفقیت می رسید اما پس از گذشت یک مسیر طولانی و به نسبت سخت به آن موفقیت دست پیدا می کنید.

در حالت کلی تعبیر خواب افتادن دندان نیز می تواند بیان کننده ی این موضوع باشد که شما در خانه مسئولیت های بزرگی را پذیرفته اید و به خاطر فشار و استرسی که متحمل می شوید این خواب را دیده اید. هم چنین لازم به ذکر است که افتادن دندان همراه با خون ریزی خوب نیست و ممکن است از مرگ یکی از نزدیکان طرف خبر بدهد.

 دیگر نکات باز مانده از تعبیر خواب افتادن دندان

ممکن است در خواب ببینید که دندان سالم شما خود به خود خرد شده و یا این که ترک برداشته است این خواب به این معنی است فردی در نزدیکی شما است که چشم دیدن شما را ندارد و همیشه درحال بدگویی از شما می باشد. نکته ی دیگر این است که ممکن است در خواب خود ببینید دندان های شما خراب شده اند اما نمی ریزند این به این معنا است که روابط شما با نزدیکانتان دچار خدشه می شود و یک فاصله ای در بین شما و آن ها می افتد که این خیلی هم خوب نیست.

هم چنین اگر در خواب ببینید که دندان های جلویی را ندارید به این معنا است که با فامیل های نزدیک خود به مشکل می خورید و با یک دیگر سرد می شوید.

تعبیر خواب افتادن دندان

تعبیر خواب افتادن دندان از دید علما و پیامبران

در این بخش برای تعبیر خواب افتادن دندان به نظریه بزرگانی مثل

  • امام جعفر صادق
  • ابن سیرین
  • یوسف پیامبر
  • دانیال نبی می پردازیم.

امام صادق در این رابطه معتقد هستند که این خواب یکی از این موارد را بازگو می کند. خانواده، مال، منفعت، غم، زیان و یا جدایی از فامیل و دوستان و از دید ابن سیرین نیز می گوید که کندن دندان های نیش به معنی آمدن نوزادی در خانواده آن فرد است اما اگر در خواب ببینید که دندان خرد شد و شکست به معنی این است به شما ضرری می رسد. ایشان هم چنین معتقد هستند که دیدن دندان سالم از منفعت برای شما خبر می آورد. نظر و دیدگاه یوسف نبی نیز همانند دیگر بزرگان است.

ایشان می گویند: افتادن دندان در خواب به معنی افتادن فاصله و شکاف میان شما و اقوامتان است و شکستن و افتادن دندان های بزرگ نیز خبر از درد سر و ضرر دارند.  دانیال نبی نیز می فرمایند که دندان اهل خانه ی فردی است که خواب می بیند. دندان های جلو از خویشان نزدیک و دندان های عقبی از خویشان و بستگان دور تر خبر می دهد.

افتادن دندان ناامنی

اگر نگران زندگی خود هستید و نسبت به خود یا زندگی خود احساس ناامنی و سردرگمی می کنید ، احتمالاً در خواب می بینید که دندان های شما در حال ریزش است. همچنین ممکن است نگران تصویر ذهنی خود از دیگران باشید ، زیرا برای شما بسیار مهم است که دیگران درباره شما چه فکر می کنند. ثابت شده است که دیدن افتادن دندان در خواب ، اضطراب و نگرانی شما از ظاهر شما را نشان می دهد. آنچه دیگران درباره شما فکر می کنند برای شما بسیار مهم است. اگر فکر می کنید شخصی رفتار بدی با شما داشته است ، احتمال اینکه در خواب دندان شما افتاده باشد وجود دارد و این تعبیر دیگری از از دست دادن دندان است.

افتادن دندان ناامنی

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here