مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
تعبیر خواب

” تعبیر خواب مار “

مطالب پربازدید

تعبیر خواب مار

تعبیر خواب مار یکی از بحث برانگیزترین تعابیر است. به طوری که اغلب ما در خواب هایمان چندین بار دیدن مار را تجربه کرده ایم. از این رو در این مقاله قصد داریم تا در مورد خواب مار، رنگ های مختلف آن در خواب و همچنین تعابیر مختلفی که از زبان راویان گفته شده است را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

به منظور تعبیر خواب با فارسی کلاب همراه باشید.

تعبیر دیدن مار در خواب چیست؟

همانطور هم که گفته شد دیدن خزنده ها به خصوص مار در خواب، بسیار وحشت آور است زیرا مار خزنده ای است که در واقعیت نیز می تواند ما را بترساند. البته که در خواب نیز تعابیر مختلفی برای این موضوع وجود دارد. همانطور که می دانید در عالم واقعی سعی می کنیم که از مار دوری کنیم/ به روایت امام صادق (ع) نشانه دیدن خواب مار  ده وجه است: دشمن پنهان، زندگانی، سلامتی، پادشاهی، سپه سالاری، دولت، زن، مراد، پسر و سیلاب. در ابتدا نیز گفته شد که معابرین مختلفی در مورد مار صحبت کردند که در ادامه راجع به تمامی آن ها صحبت خواهیم کرد.

تعبیر خواب مار

مطالب پربازدید

تعبیر خواب مار و بیانات علامه مجلسی (ره) و محمد بن سیرین

علامه مجلسی (ره) در مورد تعبیر خواب مار می گوید دیدن مار در خواب قرض و وام است. از نظر بن سیرین اما مار به معنای دشمنی پنهان است. محمد بن سیرین می گوید که اگر که کسی در خواب مار ببیند، دلیل بر این است که دشمن خانگی در بین او وجود دارد. اگر که مار را در صحرا ببیند دلیل است بر دشمنی بیگانه. اگر که در خواب ببیند با مار می جنگید، دلیل بر این است که با دشمن خود خصومت می کند. در این بین منوچهر مطیعی می گوید که تعبیر مار با دشمن خانگی رابطه مستقیم دارد.

تعبیر خواب مار

تعبیر خواب مار و نظر منوچهر مطیعی

منوچهر مطیعی معتقد است که مار دشمن خانگی و یک نوع خطر است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بدون آنکه بیننده خواب انتظارش را داشته باشد، حدس بزند و یا اینکه بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی در انتظار او می باشد به سراغ شخص بیننده خواب می آید. این دشمن زیبا و قشنگ، خوش نقش و نگار و فریبنده است و در سر پا در خانه شخص بیننده خواب حضور دارد. اما بیننده از حضور او خبر ندارد. در اولین فرصت این دشمن سعی می کند تا نیش زهر آلود خود را در تن شخص بیننده خواب فرو کند.

 

تعبیر خواب مار از دیدگاه خالد بن علی بن محد العنبری

ایشان در ارتباط با تعبیر خواب مار این چنین می گوید که: « اگر که در خواب مار ببینید، یعنی اینکه شما دشمنی ثروتمند دارید. اگر که ببینید مار را کشته اید یعنی اینکه بر دشمن خود پیروز خواهید شد. به گفته ایشان اگر در خواب مشاهده کنید که چندین مار وارد خانه شما می شوند و به شما هیچ آسیبی نمی زنند و در نهایت آن جا را ترک می کنند، یعنی اینکه دشمنان شما از اقوام و خویشاوندانتان هستند.

مطالب پربازدید

تعبیر خواب مار به خانه

این خواب نشان می دهد افراد سمی یا عوامل استرس زا آنقدر موثر بوده اند که احساسات منفی آنها به خانه و شخصی ترین جنبه های زندگی شما رسیده است.

تعبیر خواب نیش زدن مار

اگر یک مار شما را در خواب گاز می گیرد ، احتمالاً به این معنی است که یک مشکل سلامتی شروع به بهبود می کند یا زخم عاطفی بهبود می یابد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا