فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

بیوگرافی نورگل یاشیلچای، بازیگر معروف ترکیه و جن زیبا

بیوگرافی نورگل یاشیلچاینورگل یاشیلچای، یکی از معروفترین و پرافتخارترین بازیگران ترکیه است که در بسیاری از فیلم ها و سریال های ترکی به زیبایی ایفای نقش کرده است. او اخیرا در یک فیلم ایرانی به نام جن زیبا (فیلم مشترک ایران و ترکیه) نیز بازی کرده و بسیار مورد توجه ایرنیان قرار گرفته است. در ادامه بیوگرافی نورگل یاشیلچای را می توانید ملاحظه نمایید.

بیوگرافی نورگل یاشیلچای

نورگل یاشیلچای متولد ۲۶ مارس ۱۹۷۶ در شهر افیون قره حصار ترکیه است. نام پدرش شوکر و نام مادرش است. وی در ازمیر ترکیه بزرگ شده و دوران اهنمایی و دبیرستان را نیز در آنجا گذرانده است. او دارای مدرک لیسانس تئاتر از دانشگاه دولتی آنادلو است. وی در سال ۲۰۰۴ با همبازی خود در فیلم جزیره فرشتگان (جم اورزدر) ازدواج کرد که حاصل این ازدواج، یک پسر به نام عثمان نژات بود، هرچند که بعد از گذشت حدود ۶ سال از همسرش طلاق گرفت.

نورگل یاشیلچای اولین تجربه هنریش را در سال ۲۰۰۱ با بازی در فیلم هملت و اتوبوسی به نام هوس به دست آورد و اولین نقش آفرینی در تلویزیون را در زمان دانشجویی، در نقش گلسوم (سریال دومین بهار) تجربه کرد. وی نایل به دریافت جوایز مختلف هنری شده است که از آن جمله اند: جایزه پرتقال طلایی (به دلیل بازی خوبش در فیلم وجدان)، بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فستیوال فیلم آدانا (فیلم عروس موقتی به کارگردانی عاتف ییلمازه) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم آدم و شیطان.

نقش آفرینی در فیلم های سینمایی

نورگل یاشیلچای در فیلم های زیر نقش آفرین بوده است:

  • جن زیبا (۲۰۱۷)
  • عشق قرمز است (۲۰۱۳)
  • لبه بهشت (۲۰۰۷)

نقش آفرینی در سریال های تلویزیونی

  • سریال عشق و جزا  در نقش یاسمین (۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱)
  • سریال گوزل در نقش گوزل (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)
  • سریال ماه پیکر در نقش کوشم سلطان (۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶)
  • سریال گل پری در نقش گل پری (۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹)

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.