بیوگرافی محمدرضا گلزار

بیوگرافی محمدرضا گلزار : او در روز یکم فروردین ماه سال ۵۶ در تهران متولد شد. او اصالتا آذری است ولی در تمام طول مدت این ۴۳سال، در تهران زندگی کرده است. این سوپر استار سینمای کشورمان، در زمینه های خوانندگی، نوازندگی، مجری گری و مدلينگ به صورت حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

"بیوگرافی محمدرضا گلزار

بیوگرافی محمدرضا گلزار : او در زمینه ورزشی نیز فعالیت داشته و بعنوان بازیکن و مربی بدنساز، در تیم های پارس خودرو، شیشه و گاز، دیهیم و پاس و بعنوان بدنساز در سال ۱۳۸۷ در تیم لیگ برتری ارتعاشات صنعتی سابقه ی همکاری دارد.

 

موسیقی محمدرضا گلزار و خوانندگی

محمدرضا گلزار تا قبل از ورود به دانشگاه فعالیت هنری نداشت، حتی خانواده او نیز با این کار مخالف بودند و فقط برای علاقه شخصی خود، هر از چندگاهی ارگ می نواخت. فعالیت خود را در عرصه موسیقی از سال ۱۳۸۷ و از ۲۱ سالگي و در گروه آریان آغاز کرد. وی، پس از مدتی فعالیت در این عرصه، دو گروه موسیقی نیز با نام های ريزار و دارکوب راه اندازی کرد.بیوگرافی محمدرضا گلزار

در خوانندگی، از سال ۹۲ به صورت جدی کار خود را شروع کرد و دراین مدت با خواننده ها و آهنگسازان و تنظیم کننده های زیادی کار کرده که از برجسته ترین آنها مرحوم مرتضی پاشايی، علی ياسينی و حامد برادران هستند. از معروف ترین آثار وی می توان به قطعات “روز برفی” و “کجا برم” اشاره کرد.

 

محمدرضا گلزار در سينما

بیوگرافی محمدرضا گلزار : در سن ۲۳سالگي اولین تجربه ی خود را با فیلم سینمایی سام و نرگس داشت.این فیلم سینمایی، ساخته ی ایرج قادری است و در زمان خود، سروصدای زیادی به پا کرد و محمدرضا گلزار به واسطه ی حضور در این فیلم، شهرت زیادی به دست آورد. گرچه قرار بود اولین فیلم سینمایی او در فیلم لبه پرتگاه به کارگردانی بهرام بيضايی باشد، ولی به دلایلی این اتفاق میسر نشد.بیوگرافی محمدرضا گلزار

حتی بعد از این فیلم، قرار بود او برای فیلم مهمان مامان داریوش مهرجویی بازی کند، اما باز هم میسر نشد. بعد از این دو فیلم، فیلم های سربازان جمعه و دعوت از دیگر فیلم هایی بودند که گلزار می خواست برای اولین بار در آن ها حضور پیدا کند، اما در نهایت این طور نشد، تا این که در پنجمین فيلم، سام و نرگس، بالاخره حضور پیدا کرد.

بیوگرافی محمدرضا گلزار

سینمای ایران ” محمد رضا گلزار”

او حدود ۲۰ سال در سینمای ایران سابقه دارد و در این مدت با کارگردانان زیادی مثل سیروس الوند، تهمینه میلانی، محمدحسین لطیفی، کمال تبریزی، منوچهرهادي، کیومرث پور احمد و …کار کرده است. کارگردانانی که آرزوی هر بازیگری ست یک بار افتخار همکاری با این کارگردانان را تجربه کند. گلزار به عنوان بازیگر در فیلم های سینمایی مجنون لیلی، شیش و بش، کلاغ پر، آتش بس، گل یخ، توفیق اجباری، دو خواهر، در امتداد شهر و … به ایفای نقش پرداخته است. نقطه ی عطف کارنامه ی سینمایی گلزار در اواسط دهه ۸۰ و به مقطعی برمی گردد که به همراه مهناز افشار به عنوان یک زوج هنری موفق در فیلم هایی مثل آتش بس ظاهر شدند.

بیوگرافی محمدرضا گلزار

نویسندگی محمد رضا گلزار

بیوگرافی محمدرضا گلزار : گلزار در نویسندگی نیز دستی داشته و فیلم سینمایی شیش و بش به نویسندگی او تولید شد. متن فیلمنامه ی شیش و بش ازسال ۸۶ ثبت بانک فیلمنامه شده بود.این فیلم سینمایی به کارگردانی بهرام گودرزی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته همزمان با عید فطرسال ۹۱ اکران شد، این فیلم در سال ۱۳۸۹ تولید شد.

 

بیوگرافی محمدرضا گلزار

جشنواره ها و جوایز محمدرضا گلزار

  • در جشنواره فیلم های ایرانی که درسال ۱۳۹۱ در تورنتو برگزار شد، از وی به خاطر فیلم شیش و بش تقدیر شد.
  • در سال ۹۱ در نظرسنجي که مجله زندگی ایرانی برگزار کرد، به عنوان خوش پوش ترین بازیگر سینمای ایران انتخاب شد.
  • درسال ۸۹ در نظرسنجی که مجله پوشش برگزار کرد، عنوان مرد شایسته ی ایران را مال خود مرد.
  • درسال ۸۴ برای فیلم بوتیک، کاندید بهترين بازیگر نقش اول مرد شد.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here