مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
فال و طالع بینی

فال حافظ آنلاین امروز “نیت کنید و اشاره بفرمایید” مجله فارسی کلاب

مطالب پربازدید

فال حافظ آنلاین

فال حافظ آنلاین “امروز” یکی از فال های قدیمی و محبوب در میان ایرانیان است که از دیرباز در میان ایرانیان مرسوم بوده است که با داشتن یک  دیوان حافظ  در خانه ایرانیان، افراد در امور مهم خود از حضرت حافظ مشورت می گیرند.

فال لغتی در زبان عربی است که معانی متعددی دارد، ازجمله  بخت، طالع و پیش بینی  می باشد. از زمان های بسیار دور تا به امروز فال در میان جوامع مختلف بشری در سراسر دنیا رواج داشته است ایرانیان نیز از این امر مستثنی نیستند.

فال حافظ یک فال قدیمی و اصیل ایرانی  است که تمام ایرانیان حداقل یک بار را، در طول زندگی به دیوان حافظ تفأل زده اند و حافظ راهنمای آنان بوده است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چرا اشعار دیوان حافظ تبدیل به فال برای امورمهم ما شده است؟

مطالب پربازدید

آری داستان مربوط به زمان بعد از مرگ حافظ می باشد، بعد از آن که عده ای مانع از دفع خواجه حافظ شیرازی در مصلی شدند اشعار حافظ را داخل سبدی ریختند و از کودکی خواستند یکی از شعر ها را به اتفاق بر دارد. شعر انتخاب شده چنان متناسب و زیبا بود که از همان موقع در روح و جان ایرانیان تاثیر شگرف و فوق العاده ای گذاشت.

آن بیت شعر این بود:

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت               من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

این اتفاق سرآغاز تفأل به حافظ در امور مهم نزد ایرانیان بود. پس می توان به پیشینه تاریخی فال حافظ با خبر شد.

در گذشته برای گرفتن فال حافظ افرادی خاص و عارف با دست از دیوان حافظ برای تفأل به حافظ  استفاده می کردن اما امروزه نمونه های فال حافظ به صورت آنلاین در سایت های مختلف وجود دارد که کار را برای همه راحت کرده است.

اکثر کاربرد فال حافظ برای امور عاطفی، عاشقانه و عارفانه است چرا که حافظ خود مسیر عشق و عرفان را طی نموده و تمام اشعار از روح وجان حافظ نشأت گرفته است.

مطالب پربازدید

زمان های مرسوم برای فال حافظ امروز

ایرانیان در مراسم های خاصی، همچون عید نوروزو شب یلدا از فال حافظ برای اطلاع از رخداد های آینده با خبر می شوند.

معمولا در این مراسم ها تفأل به حافظ توسط یک بزرگتر و ریش سفید عالم در شعر، انجام می شود. فرد ابتدا نیت می کند سپس کتاب را باز می کند و شعر را با صدای رسا می خواند.

چگونه به حافظ تفأل بزنید؟

فال گرفتن هم آداب خاصی دارد و باید توسط فرد خاصی که علم و سواد شعر را دارد انجام شود تا بتواند آن را بخواند و به درستی تفسیر نماید.

نیت برای فال حافظ

برای فال حافظ نیت کردن قبل از گرفتن فال امری ضروری است باید ذهن خود را روی موضوع خاص متمرکز کرده و پس از نیت کردن فاتحه ای برای حافظ خوانده و اقدام به گرفتن فال می کنند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

گاهی قبل از خواندن فاتحه می گوییم: ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و شاخه نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار کن و آرزویم را براورده ساز.

پس ازنیت و قسم دادن حافظ ، گیرنده فال با دست چپ کتاب را گرفته و با دست راست آن را باز کرده و از بین دو صفحه باز شده صفحه سمت راست و غزل بالای صفحه را انتخاب می کند و شروع به خواندن و تفسیرش میکند.

تفسیر اشعار و فال حافظ آنلاین

معمولا تفسیر فال حافظ به شرایط روحی و مسائل اعتقادی گیرنده فال بستگی دارد چرا که اشعار حافظ تفاسیر مختلفی دارد.

رابطه فال و علوم مختلف

اایمان، عشق، عرفان وصبر مفاهیمی اسات که از دریچه علم قابل درک وفهم دقیق نیستند و به چیزی ورای علم وعقل برای درک این مفاهیم نیازمند است. فال حافظ هم بر این اساس استوار است.

فال حافظ ما را به عشق ورزیدن، صبر کردن، توکل و داشتن روح عاشقانه و عارفانه تشویق می کند. ما را تشویق می کند که در تنگنا ها ی زندگی به خداوند، این دانای بی همتا توکل کنیم. همین خواسته های شعر حافظ از گیرنده فال، باعث می شود تا گیرنده فال به یک آرامش روحی و روانی برسد، کاری که حافڟ با اشعارش با خواننده فال می کند یک روانشناس با چند جلسه مشاور با یک بینار انجام می دهد!

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا