مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
فال و طالع بینی

استخاره با قرآن خوب و بد ” بهترین روش انجام استخاره با قرآن چیست؟ “

مطالب پربازدید

امروزه در زندگی روز مره ما مشکلات و گرفتاری های مختلفی وجود دارد که حتی برای یکبار هم شده شما برسر دوراهی مانده اید و برای اینکه خاطر جمع شوید و مصمم به هدف خود ادامه دهید به استخاره مراجعه کردید همانند؛ استخاره برای ازدواج ، استخاره برای کار و غیره. به همین جهت بعد از قدرت تفکر، اراده و مشورت با افراد عاقل و بالغ؛ استخاره با قران به عنوان یکی از بهترین راه حل ها جهت رفع شک و تردید و دو دلی است، تا بتوانید هرچه بهتر برسر یک موضوع تصمیم گیری نمایید. در این مطلب با دعای استخاره با قرآن خوب و بد ، بهترین روش انجام استخاره با قرآن ، نتیجه استخاره و استخاره معتبر آشنا خواهیم شد.

استخاره با قرآن کریم

دعای استخاره با قرآن چیست؟

استخاره با قران نیز دارای آداب و شرایط خاص خودش است که در زیر به آن میپردازیم. پیش از اینکه استخاره با قرآن را شروع نمایید باید سوره قدر را 3 بار بخوانید.

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

مطالب پربازدید

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِى لَيْلَةِ الْقَدْرِ‌ ﴿١﴾ وَمَا أَدْرَ‌اكَ مَا لَيْلَةُ الْقَدْرِ‌ ﴿٢﴾ لَيْلَةُ الْقَدْرِ‌ خَيْرٌ‌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ‌ ﴿٣﴾

تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّ‌وحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَ‌بِّهِم مِّن كُلِّ أَمْرٍ‌ ﴿٤﴾ سَلَامٌ هِىَ حَتَّىٰ مَطْلَعِ الْفَجْرِ‌ ﴿٥﴾

استخاره با قرآن چگونه است

شما برای اینکه استخاره با قران را صحیح انجام دهید باید ذکر های زیر را بخوانید.

یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین (3 مرتبه)
“ای بخشنده ترین بخشندگان”

مطالب پربازدید

يَا أَسْمَعَ السَّامِعِينَ (3 مرتبه)
“ای شنواترین شنوایان”

یا اَحْكَمَ الْحاكِمینْ (3 مرتبه)
“ای محکمترین (دقیقترین) حاکمان”

اَسْتَخيرُ اللَّهَ بِرَحْمَتِهِ خِيَرَةً فى عافِيَةٍ (3 مرتبه)
“خير مى خواهم از خداوند به رحمتش؛ خيرخواهى در عافيت”

برای استخاره با قرآن کلیک کنید.

استخاره با قرآن خوب و بد

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

بهترین روش انجام استخاره با قرآن خوب و بد چیست؟

در اسلام استخاره انواع مختلفی دارد که ازجمله به؛ استخاره با قرآن ، استخاره مشورتی ، استخاره مطلق ، استخاره با کاغذ ، استخاره قلبی و غیره اشاره کرد علمای دینی زیادی اعتقاد به استخاره توسط خود شخص دارند که بهترین روش در مواقعی که دچار سردرگمی می شوید، رجوع به قران و استخاره به وسیله خودتان است. ابتدا کتاب آسمانی یعنی قرآن را باز نمایید و سپس با رعایت تمامی آداب استخاره و همچنین خواندن دعای استخاره که قبلا ذکر شد شروع به استخاره با قرآن نمایید. بنابراین زمانی که استخاره کردید و برای تفسیر کردن آن بایستی به مفسیرن قرآن مراجعه نمایید، تا معنا و مفهوم استخاره شما را تفسیر نمایند.

استخاره با قرآن امام جعفر صادق

بهترین روش جهت استخاره با قرآن و همچنین به برخی از آداب در زیر به آن اشاره می شود:

  • ابتدا پاکیزی و طهارت را انجام دهید و بعد از آن وضو بگیرید
  • سپس 3 مرتبه سوره توحید را بخوانید
  • 3 مرتبه صلوات بفرستید
  • بهترین زمان استخاره، میان دو نماز است
  • زمان استخاره کردن رو به قبله باشید
  • بعد از گرفتن استخاره شک را از خودتان تا می توانید دور نمایید و خیر و صلاح خودتان را به دست خدا بسپارید و به او توکل کنید
  • جمله زیر را بخوانید:

اَللّهُمَّ اِنّی تَفَأَّلْتُ بِکِتابِکَ، وَ تَوَکَّلْتُ عَلَیْکَ، فَاَرِنی مِنْ کِتابِکَ ما هُوَ مَکْتُومٌ مِنْ سِرِّکَ الْمَکْنُونِ فـی غَیْبِـکَ.

  • همچنین در پایان قرآن را باز نمایید و سطر اول سمت راست را بخوانید.

*نکته: در استخاره با قران شما باید به معنا و مفهوم آیاتی که می خوانید، مسلط باشید تا بتوانید جواب استخاره خود را متوجه شوید.

نتیجه استخاره:

برای اینکه نتیجه و جواب خوب و مناسب شرایط خود داشته باشید، بهتر است هرگز برای یک نیت 2 بار استخاره نکنید چون اگر بخواهید انجام دهید باید نیت خود را تغییر دهید. هیچوقت برای کارهای حرام استخاره نگیرید که جواب آن اصلا ملاک عمل کردن نیست. نتیجه استخاره به آینده کار می نگرد. همیشه با تحقیق، مشورت، بهره گیری از عقل و تفکر همراه باشید و با انجام استخاره هدف خود را دنبال کنید.

استخاره با قرآن دستی

استخاره معتبر:

استخاره هم ریشه خیر است و در واژگان نامه زبان عربی به معنای دعا کردن و راز و نیاز جهت برطرف شدن مشکلی می باشد. اغلب در جهان اسلام از استخاره برای گره گشایی کار ها بهره گرفته می شود. استخاره دعایی است که چنانچه با آداب خاص خودش همراه باشد، سبب برطرف شدن گرفتاری شما خواهد شد. بنابراین استخاره ای دارای اعتبار و مناسب شماست که هر استخاره علاوه براینکه توسط منابع مختلف تفسیر می شود باید از تفسیر معتبر آیت الله العظمی الشعرانی استفاده شود و تفسیر، مفهوم آیات و ترجمه آن ها هم ذکر شود، تا بتوانید نهایت بهره را از هر استخاره ببرید.

استخاره با قرآن یک عمل معروف در برخی ادیان، به خصوص اسلام، است که به منظور درخواست راهنمایی و تصمیم‌گیری درباره‌ی مسائل مختلف بهره می‌گیرند. در این عمل، فردی که در حال استخاره است، با خواندن آیات قرآن و آرامش خاطر به خداوند التماس راهنمایی می‌کند. بعد از آن، به خواب یا نشانه‌ای که دریافت می‌کند توجه می‌کند و سعی می‌کند از طریق آن نشانه تصمیم‌گیری کند.

اگر بگوییم “خوب و بد” به معنای استخاره استفاده شده، احتمالاً منظور این است که در این عمل استخاره، فرد برای تصمیم‌گیری بین دو گزینه “خوب” و “بد” به خداوند متوجه می‌شود. با خواندن قرآن و التماس راهنمایی، او امیدوار است که بتواند بین راه‌های درست و نادرست یا خوب و بد تصمیم‌گیری کند.

مهم برای توجه به این نوع استخاره این است که برخی معتقدند نتیجه استخاره تنها از طریق نشانه‌های خوابی یا رویایی دریافت نمی‌شود و باید با توجه به عقل و مشورت با افراد خبره و همچنین قوانین و ضوابط دینی، تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد. استخاره با قرآن بیشتر به عنوان یک روش ذهنی برای بهترین تصمیم‌گیری درباره مسائلی که در زندگی پیش می‌آید، مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای هر شخص نتایج آن ممکن است متفاوت باشد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا