عمومی

ماجرای ساخت ماه مصنوعی توسط چینی ها چیست؟!

چین در حال تحقق بخشی به رویاهای عجیب بشری است! ساخت «ماه مصنوعی» اگرچه پروژه ای بسیار بلندپروازانه است اما مطالعه برای ساخت آن توسط چینی ها آغاز شده است.

یکی از شهرهای چین در نظر دارد برای روشن کردن آسمان‌، یک “ماه مصنوعی” به آسمان پرتاب کند. قرار است این ماهواره درخشان در سال ۲۰۲۰ در جنوب غربی شهر چنگدو مورد استفاده قرار گیرد و هشت ساعت روشنایی ماه واقعی را داشته باشد.

ماه مصنوعی چینی

به نقل از دیلی‌میل، این نخستین بار نیست که انسان‌ها برای پرتاب یک شیء درخشان به آسمان تلاش می‌کنند. پروژه‌هایی از این دست پیشتر هم امتحان شده و نهایتا با شکست مواجه شده‌اند.

مقام‌های چینی اعلام کرده اند درحال بررسی برنامه‌ای برای ساخت قمری مصنوعی مشابه کره ماه هستند که بتواند درطول شب‌های مسابقه‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۰ محوطه بازی‌ها را کاملاً روشن کند. المپیک زمستانی سال ۲۰۲۰ در جنوب شرقی شهر چنگدو برگزار خواهد شد.

“وو چانفند” (Wu Chunfend)، مدیر موسسه پژوهشی “چنگدو” (Casc)، برای نخستین بار درباره این پروژه صحبت کرد.

در صورتی که این پروژه با موفقیت پیش برود، ماه مصنوعی آسمان‌ را روشن خواهد کرد و می‌تواند جایگزین چراغ‌های معمولی خیابان‌ها شود.

وو گفت: اگرچه این پروژه، غیرممکن به نظر می‌رسد، اما پژوهشگران سال‌ها روی آن کار کرده‌اند و پیشرفت آن در حد انتظار بوده است.

ماه مصنوعی “چنگدو” در حال حاضر با انتقادات بسیاری از سوی شهروندان نگران روبه‌روست که ادعا می‌کنند نور حاصل از این ماه، اثرات منفی بر حیوانات و مشاهدات نجومی خواهد داشت.

در هر حال، “کانگ ویمین” (Kang Weimin)، مدیر “موسسه اپتیکز” (Institute of Optics) باور دارد نور ماه مصنوعی، تنها در حد تابش هنگام غروب است.

درمان طاسی سر با روغن چوب صندل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید