مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
آیا میدانید

آیا می دانید ماجرای خرید زمین کربلا توسط امام حسین (ع) چیست؟

مطالب پربازدید

زمین کربلاامام حسین علیه‌السلام وقتی به کربلا رسید زمین نینوا و غاضریه را از بنی‌اسد به 60 هزار درهم خرید و با آنها شرط کرد که زوارش را به قبرش راهنمایی کنند.

 از وقایعی که در ماجرای کربلا ذکر شده این است که امام حسین (علیه‌السلام) وقتی به کربلا رسید زمین نینوا و غاضریه را از بنی‌اسد به 60هزار درهم خرید و با آنها شرط کرد که زوارش را به قبرش راهنمایی کنند و آنها را مهمان کنند و در قبال این شرط زمین را دوباره پس از آنکه پولش را پرداخت به آنها واگذاشت. از این خبر معلوم می‌شود که با امام حسین (علیه‌السلام) چقدر کالا و پول همراه بود که مازاد آن بالغ بر 60هزار درهم می‌شد.

شاهد دیگر بر عظمت این دستگاه سلطنت، قضیه محمد بشر خضرمی است که سید بن طاووس نقل نموده است که شب عاشورا یا همان شبی که مرگ دور بر خیمه‌های می‌گشت به محمد بشر خضرمی می گفتند: پسرت در سرحد ری اسیر شد. پاسخ داد: من می‌خواهم پسرم اسیر باشد و من بعد از وی زنده بمانم. امام حسین (علیه‌السلام) سخن محمد را شنید، به او فرمود: خدا به تو رحم کند، من بیعتم را از تو برداشتم و تو آزادی، هر طور می‌‌توانی در آزادی پسرت بکوش.

عرض کرد: درندگان مرا زنده نگذارند هرگاه از تو جدا شوم.

مطالب پربازدید

حضرت فرمود: این لباس‌ها و بردهای یمنی را به پسرت ده که در آزادی خود صرف کند. پس به او پنج دست لباس عطا فرمود که بهای آنها هزار دینار بود.

برگرفته شده از کتاب، چهره درخشان امام حسین (ع)

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا