فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

عوارض زگیل تناسلی در زنان شامل چه مواردی شده و چگونه می توان نسبت به درمان آن اقدام کرد؟

عوارض زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی یک عارضه پوستی شایع است که بر اثر انتقال ویروس پاپیلوما، به وجود می آید. این ویروس انواع گوناگونی دارد که اکثرا بی خطر و یا کم خطر هستند و در اثر تشخیص سریع هیچ گونه عارضه و مشکلی نخواهند داشت. اما اگر این عفونت دائمی شود و شکل مزمن به خود بگیرد. سلول های طبیعی ناحیه تناسلی را سرطانی کرده و این سلول ها شروع به تقسیم بیش از حد می کنند. در ادامه با عوارض زگیل تناسلی در زنان و همچنین درمان زگیل تناسلی آشنا خواهید. همراه ما باشید.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

علت ابتلا به زگیل تناسلی در زنان

این عارضه پوستی، یک بیماری پوستی مقاربتی است وقتی فرد سالن با یک فرد مبتلا، رابطه جنسی داشته باشد، ویروس به فرد سالم منتقل شده و  ایجاد زگیل تناسلی می نمایند. اما برخی از افراد هستند که سیستم ایمنی خود به خود زگیل را از بیت می برد. اگر این ویروس در بدن فرد مزمن شود،  زگیل های گل کلمی شکل همرنگ پوست را ایجاد می کند.

عوارض زگیل تناسلی در زنان

علائم زگیل تناسلی در زنان

معمولا این بیماری علائم مشخص و قطعی ندارد اما علائم کمی هستند که اگر مرتبا  چک شود، منجر به تشخیص زگیل تناسلی خواهد شد. یکی از این علائم تغییر ترشحات واژن است. در واقع هر گونه تغییر در ترشحات واژن زنان، نشان دهنده تغییرات بیولوژیکی یا هورمونی در واژن می باشد، مثلا اگر این ناحیه به ویروس آلوده شود ترشحات ناحیه واژن افزایش می یابد.ممکن است از زمان ورود ویروس به بدن تا ظهور زگیل های تناسلی، چند ماه طول بکشد. اولین نشانه هم التهاب، خارش و سوزش در این ناحیه است. این زگیل ها درد ندارند اما می توانند باعث خارش و ناراحتی شوند.

عارضه جدی زگیل تناسلی در زنان چیست؟

پیش سرطان دهانه رحم زمانی ایجاد می شود که زگیل های تناسلی درمان نشده اند و شکل مزمن به خود گرفته اند و ویروس HPV ، در تمام سلول های اندام تناسلی، گسترش یافته و سلول ها دچار رشد بیش از حد شده اند و شکل سرطانی به خود گرفته اند، ابتلا به این سرطان ممکن است چند سال طول بکشد، کافی است بدن به یکی از دو نوع HPV16 یا ۱۸ آلوده شود. این دو نوع ویروس جزو خطرناک ترین پاپیلوما ویروس ها می باشند.

درمان زگیل تناسلی  آسان است، روش های درمان گوناگونی نیز وجود دارد که پزشک بر اساس نوع زایده، اندازه و تعداد آن ها، روش درمان مناسب آن را انتخاب می کند. این درمان ها همگی موثر هستند به شرط اینکه به موقع انجام شوند ولی اگر این زگیل ها درمان نشوند، زمینه ابتلا به سرطان دهانه رحم در زنان را ایجاد می کند که این سرطان، جزو یکی از سرطان های با مرگ و میر بالا می باشد.

همچنین فارسی کلاب مطلب زیر را پیشنهاد می دهد:

خرید ریپورتاژ آگهی و مزیت هایی که با خود به همراه دارد

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.