فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

عوارض زگیل تناسلی بر جنین شامل چه مواردی می شوند و چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

عوارض زگیل تناسلی بر جنین

زگیل تناسلی نوعی بیماری مقاربتی جنسی است که درمان ساده و آسانی دارد و در صورت عدم درمان منجر به برخی از سرطان های خطرناک، همچون سرطان دهانه رحم در زنان می شود. درمان زگیل تناسلی اهمیت بسیار بالایی را دارد.  ویروس اچ پی وی، شایعترین عفونتی است که از طریق رابطه جنسی از فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و می تواند زگیل های تناسلی را ایجاد کند. این خانواده از ویروس ها حدود ۱۵۰ نوع دارد بیش از ۴۰؛نوع از آن ها، عامل ایجاد کننده زگیل های تناسلی هستند و در صورت عدم درمان، باعث ایجاد سرطان دهانه رحم، سرطان واژن ، سرطان آلت تناسلی در مردان و سرطان مقعد می شود. در ادامه می توانید با عوارض زگیل تناسلی بر جنین آشنا شوید.

فارسی کلاپ شما را به مطالعه مطالب زیر نیز دعوت می کند:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

زگیل تناسلی و دوران بارداری

این ویروس در دوران بارداری، عارضه جدی برای زنان باردار ایجاد نمی کند، اما مشکلات نادری نیز هستند که ممکن است در صورت بارداری و ابتلا به زگیل های تناسلی رخ دهد.

پاپیلوما ویروس، تاثیر زیادی بر روی بارداری ندارد و در حین ابتلا به این بیماری نیز بارداری امکان پذیر است. اما برخی از درمان های زگیل تناسلی ممکن است مشکلاتی را برای باروری ایجاد  کنند، این درمان ها شامل؛

  • فریز دهانه رحم
  • LEEP
  • بیوپسی مخروطی
  • کونیزاسیون

زخم یا دیس پلازی دهانه رحم، معمولا در اثر ویروس اچ پی وی و زگیل تناسلی رخ می دهد. این روش های درمانی برای زخم دهانه رحم، به دلیل باریک کردن دهانه رحم و تغییر نخاط دهانه رحم، بر روی سرعت حرکت اسپرم تاثیر داشته و از سرعت حرکت آن می کاهد و در نتیجه باروری تخمک را مشکل می کند. همچنین ممکن است باعث ایحاد زایمان زود رس یا کاهش وزن جنین در بار داری می شود.

عوارض زگیل تناسلی بر جنین

روش تشخیص زگیل تناسلی در بارداری

زنان باردار معمولا در دوران بارداری از نظر ابتلا به ویروس زگیل تناسلی معاینه نمی شوند، تشخیص ابتلا به این زگیل ها در دوران بارداری، معمولا از طریق مشاهده زگیل در نواحی تناسلی و یا در حین انجام تست پاپ اسمیر، صورت می گیرد.

آزمایش زگیل تناسلی و بارداری

انجام آزمایشات پاپ اسمیر و کلوپوسکوپی برای تشخیص زگیل تناسلی در دوران بارداری هیچ گونه منعی ندارد و بر روی جنین نیز تاثیری ندارد.

تاثیر و عوارض زگیل تناسلی بر جنین

زنان بارداری که در دوران بارداری، به این زگیل مبتلا می شوند‌ معمولا نگران سلامت جنین خود هستند اما در اکثر موارد، ابتلا به زگیل تناسلی، اثر چندانی بر روی جنین ندارد. مراقبت های بارداری نیز در اثر ابتلا به این زگیل تغییر نخواهد کرد.

درمان زگیل تناسلی در دوران بارداری

معمولا در دوران بارداری درمانی برای زگیل تناسلی تجویز نمی شود تا عوارضی برای جنین به دنبال نداشته باشد. چرا ته این ویروس به خودی خود، تاثیری بر جنین ندارد و همچنین دارویی نیز استفاده نمی شود، زگیل های تناسلی زمانی نیاز به درمان دارند که بزرگ باشند و موجب نارحتی فرد شوند که در این صورت از کرایوتراپی لیزرتراپی، جراحی و یا سوزاندن برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود. اما دقت کنید در دوران بارداری نباید از پماد ها، محلول ها و دارو های ضد زگیل برای رفع زگیل ها استفاده کرد.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.