فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان قطعی زخم بستر شدید | چگونه زخم بستر شدید را به صورت قطعی درمان نماییم؟

زخم بستر

زخم بستر یک عارضه ی پوستی است و هنگامی به وجود می آید که فشار ثابتی به نقطه یا نقاطی از بدن فرد وارد می شود و خون در آن نقطه به خوبی جریان ندارد در نتیجه سطح رویی پوست به تدریج از بین رفته و آسیب به بافت های زیرین پوست می رسد و در صورت سهل انگاری و بی توجهی نسبت به درمان  سبب عفونت این زخم ها می شود و اگر این عفونت خدای نکرده به خون فرد برسد باعث مرگ فرد می شود‌. پس اگر فردی در اطراف خود دارید که در خطر ابتلا به زخم بستر است این مقاله را با دقت بخوانید و در کنار آن نیز حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید. به همین علت قصد داریم تا در ادامه شما را با درمان قطعی زخم بستر شدید آشنا کنیم.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

چه کسانی در معرض خطر ابتلا به زخم بستر هستند.

برخی از افراد در سنین مختلف دچار زخم بستر می شوند حال این افراد چه کسانی هستند؟ اکثر انسان ها با بالا رفتن سنشان دیگر قوت و توانایی سابق را ندارند از این رو زمین‌ گیر می شوند اگر پدر، مادر و یا حتی پدربزرگ و یا مادر بزرگتان به خاطر کهولت سن نمی تواند تحرک داشته باشد در صورت امکان از او بخواهید با حداکثر نیروی خود تحرک‌ داشته باشد و یا کمی قدم بزند اگر هم نمی تواند شما هر دو ساعت یک بار بدن او را حرکت بدهید تا دچار زخم بستر نشود.

افراد در کما، فلج، مرگ مغزی، ضایع نخاعی و .. نیز به دلیل  یک جا نشینی و یا دراز کشیدن های مداوم دچار این عارضه می شوند حتی ممکن است افرادی که بیماری زمینه ای مانند دیابت دارند نیز وچار زخم بستر شوند. زخم بستر گاهی چنان سریع و در طی چند ساعت اتفاق می افتد که فرد را متعجب می کند که این قسمت از پوست در چند ساعت گذشته سالم و بدون زخم بود اما درمان آن چند ماه طول می کشد پس اگر فردی با این شرایط با شپا زندگی می کند دائم بدن او را چک کنید.

چه نقاطی از بدن دچار زخم بستر می شود

اگر بیمار شما در حالت نشسته است ممکن است قسمت داخلی زانو و ران، کف پا و قسمت پشت ستون فقرات  فرد دچار زخم بستر شود و اگر در حالت دراز کشیده هستند پاشنه ی پا، برجستگی های باسن ، کمر و پشت سر او در معرض این خطر هستند اما اگر فرد به پهلو دراز کشیده بغل ران، کتف، روی ساعد و بازو و لاله گوش ممکن است دچار زخم بستر شود.

درمان قطعی زخم بستر شدید

زخم بستر اگر چه بیماری پر درد سری برای فرد بیمار و اطرافیان او هست اما با تشخیص به موقع و شروع طول درمان منظم به سرعت بهبود می یابد. دقت کنید در برخی از موارد  به خاطر سهل انگاری در درمان و بروز عفونت درد سر های جبران ناپذیری برای شما و خود فرد در پی خواهد داشت. برای درمان قطعی زخم بستر می توانید از مواد طبیعی زیر کمک بگیرید و درمان خانگی زخم بستر  را شروع کنید.

  • عسل
  • آب شور
  • روغن زیتون
  • ویتامین سی
  • زرد چوبه
  • سفیده تخم مرغ و ‌‌‌…

درمان قطعی زخم بستر با زرد چوبه

زرد چوبه دارای خاصیت ضد التهابی است از این روی برای درمان زخم های ملتهب بسیار کارآمد است و طریقه ی مصرف آن نیز بسیار راحت است تنها لازم است مقداری از پودر زرد چوبه را روی زخم بیمار بپاشید و به زرد چوبه اجازه دهید کار خود را انجام دهد کافی است روزی دو بار این کار را تکرار کنید تا زخم بستر فرد بیمار قطعی درمان شود.

درمان قطعی زخم بستر شدید

درمان قطعی زخم بستر شدید با آب شور

در این روش شما فقط به آب و نمک احتیاج دارید. نصف قاشق غذا خوری نمک را با یک استکان آب بجوشانید و بگذارید این محلول ۱۵ دقیقه روی شعله ی گاز بماند و بعد زیر آن را خاموش کنید و بگذارید با اتاق هم دما شود سپس پنبه ای به این محلول آغشته کرده و روی زخم بیمار بمالید و پس از آن زخم را بشویید اگر این کار را دو بار در روز تکرار کنید و حدود دو هفته این کار را تکرار کنید مطمئن باشید که به درمان خواهید رسید‌. اگر روی زخم بستر به طور مداوم روغن زیتون، ژل آلوئه ورا و..‌ نیز بزنید قطعا به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.