فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

آیا روش های برای درمان بیماری ام اس وجود دارد ” علائم بیماری ام اس “

هیچ آزمایش خاصی برای بیماری MS وجود ندارد. در عوض ، تشخیص مولتیپل اسکلروزیس اغلب مبتنی بر استثنا سایر شرایط است که ممکن است منجر به علائم و نشانه های مشابه شود ، که به عنوان تشخیص افتراقی شناخته می شود. در این مقاله بیماری ام اس را بررسی می کنیم و به جستجو درمان بیماری ام اس ادامه می دهیم.

بیماری ام اس

پزشک شما احتمالاً با یک سابقه پزشکی و معاینه کامل شروع خواهد کرد.

  • سوزن مایعات را از ناحیه اطراف نخاع خارج می کند
  • شیر نخاعی (پنچری کمر) باز کردن جعبه محاوره ای پاپ آپ ضایعات اسکلروز چندگانه مغز
  • ضایعات مولتیپل اسکلروزیس در جعبه گفتگوی بازشو MRI Open

عوارض بیماری ام اس ، تشخیص بیماری ام اس

علائم بیماری ام اس

پزشک شما ممکن است موارد زیر را توصیه کند:

آزمایش خون

برای کمک به رد سایر بیماری هایی که شبیه علائم مولتیپل اسکلروزیس هستند. آزمایشاتی در حال انجام است تا برخی از نشانگرهای زیستی مرتبط با ام اس را بررسی کند و همچنین ممکن است به تشخیص بیماری کمک کند.

ام اس و مرگ ، درمان بیماری ام اس

یک ضربه نخاعی (پنچری کمر) 

که در آن یک نمونه کوچک از مایع مغزی نخاعی برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی از کانال نخاع خارج می شود. این نمونه می تواند ناهنجاری هایی را در آنتی بادی های مرتبط با بیماری MS نشان دهد. یک ضربه نخاعی همچنین می تواند باعث رد عفونت و سایر شرایط با علائم مشابه MS شود.

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی

که می تواند مناطقی از MS (ضایعات) را در مغز و نخاع نشان دهد. ممکن است برای برجسته کردن ضایعاتی که نشان می دهد بیماری شما در یک مرحله فعال است ، از یک ماده حاجب تزریق وریدی کنید.

آزمایش های احتمالی القایی

که سیگنال های الکتریکی سیستم عصبی شما را در پاسخ به محرک ها تولید می کند ، ضبط می کند. آزمون ولتاژ هیجان زده ممکن است از محرک های دیداری یا الکتریکی استفاده کند. در این آزمایشات می توانید الگوی بصری متحرک یا تکانه های الکتریکی کوتاهی را مشاهده کنید که روی اعصاب پاها یا بازوها اعمال می شود. الکترودها سرعت حرکت اطلاعات در مسیرهای عصبی شما را اندازه گیری می کنند.

آیا بیماری ام اس کشنده است ، علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست

در اکثر افراد مبتلا به ام اس راجعه ، تشخیص نسبتاً ساده است و به الگوی علائم سازگار با بیماری بستگی دارد که با آزمایشات تصویربرداری مغز مانند MRI تأیید می شود.

تشخیص MS ممکن است در افرادی که علائم غیرمعمول یا بیماری پیش رونده دارند دشوارتر باشد. در این موارد ، ممکن است آزمایش بیشتری با تجزیه و تحلیل مایعات مغزی نخاعی ، اعمال برانگیخته و تصویربرداری اضافی مورد نیاز باشد.

بیماری ام اس ” تصویربرداری رزونانس مغناطیسی از مغز “

از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی مغز اغلب برای کمک به تشخیص مولتیپل اسکلروزیس استفاده می شود.

درمانی برای بیماری MS وجود دارد؟

هیچ درمانی برای بیماری ام اس وجود ندارد. معالجه معمولاً بر سرعت بخشیدن به بهبودی از تشنج ، کاهش سرعت پیشرفت بیماری و مدیریت علائم ام اس متمرکز است. برخی از افراد علائم آن چنان خفیف دارند که هیچ درمانی لازم نیست.

عمر بیماران ام اس ، سرنوشت بیماران ام اس

درمان های حملات بیماری ام اس ” مولتیپل اسکلروزیس “

کورتیکواستروئیدها مانند پردنیزون خوراکی و متیل پردنیزولون وریدی برای کاهش التهاب عصب تجویز می شود. عوارض جانبی ممکن است شامل بی خوابی ، فشار خون بالا ، افزایش سطح گلوکز خون ، نوسانات خلقی و احتباس مایعات باشد.

تبادل پلاسما (پلاسمافرز) : قسمت مایع خون (پلاسما) برداشته شده و از سلولهای خون جدا می شود. سپس سلول های خونی با محلول پروتئین (آلبومین) مخلوط شده و به بدن شما بازگردانده می شوند. اگر علائم شما جدید ، شدید باشد و به استروئیدها پاسخ نداده باشید ، ممکن است از تبادل پلاسما استفاده شود.

درمان هایی برای اصلاح پیشرفت

برای بیماری MS پیشرونده اولیه ، اوکریلیزوماب (Ocrevos) تنها درمان مجاز دارو (DMT) است. کسانی که این روش درمانی را دریافت می کنند نسبت به افرادی که این روش را ندارند کمی پیشرفت می کنند.

عواقب بیماری ام اس ، آیا ام اس قابل درمان است

برای عود و بهبود بیماری MS ، چندین درمان اصلاح کننده بیماری در دسترس است.

بیشتر پاسخ ایمنی مرتبط با ام اس در مراحل اولیه بیماری رخ می دهد. درمان فشرده با این داروها در اسرع وقت می تواند سرعت عود را کاهش دهد ، ایجاد ضایعات جدید را کند کند و به طور بالقوه خطر آتروفی مغز و تجمع ناتوانی را کاهش دهد.

بسیاری از درمان های اصلاح کننده بیماری ام اس که برای درمان ام اس استفاده می شوند خطرات قابل توجهی برای سلامتی دارند. انتخاب روش درمانی مناسب به شما بستگی به دقت در بررسی بسیاری از فاکتورها دارد ، از جمله طول مدت و شدت بیماری ، اثربخشی درمان های قبلی ام اس ، سایر موارد بهداشتی ، هزینه و وضعیت تولیدمثلی.

گزینه های درمانی برای عود و بهبود بیماری MS شامل داروهای داخل وریدی و داروهای خوراکی است.

درمان های تزریقی بیماری ام اس

عبارتند از:

داروهای اینترفرون بتا : این داروها از جمله داروهای رایج برای بیماری ام اس هستند. این ماده در زیر پوست یا عضله تزریق می شود و می تواند دفعات و شدت عود را کاهش دهد.

عوارض جانبی اینترفرون ممکن است شامل علائم شبیه آنفولانزا و واکنش های محل تزریق باشد.

برای کنترل آنزیم های کبدی باید آزمایش خون انجام دهید زیرا آسیب کبدی از عوارض جانبی احتمالی استفاده از اینترفرون است. افرادی که اینترفرون مصرف می کنند ممکن است آنتی بادی خنثی کنند که می تواند اثر دارو را کاهش دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.