بیماری ها و راه درمان

درمان خانگی زگیل تناسلی زنان با عسل ” استفاده از سیر و ویتامین “

زگیل تناسلی

ممکن است هر کدام از ما در زندگی روزمره خود واژه زگیل را شنیده باشیم یا تجربه زگیل را داشته باشیم. در واقع زگیل یک پدیده ای است که بر روی پوست ایجاد می شود و حالت توده ای یا تومور مانند دارند و  غیر سرطانی هستند یعنی باعث ایجاد سرطان نخواهند شد. ما در این مطلب سعی می کنیم شما رو با انواع زگیل تناسلی و روش های درمان خانگی زگیل تناسلی زنان، درمان خانگی زگیل تناسلی داخل واژن، درمان خانگی زگیل تناسلی با عسل آشنا کنیم و پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. زگیل ها انواع مختلفی دارند که یکی از انواع رایج آن زگیل تناسلی است که در روی لایه ای از پوست ایجاد می شود و بعد از چند هفته بهبود می یابد و از بین می رود.

درمان خانگی زگیل با عسل

درمان خانگی زگیل تناسلی داخل واژن

زگیل تناسلی : زگیل تناسلی در واقع یک تومور خوش خیم است که در روی لایه رویی پوست ایجاد می شود و بعد از چند هفته از بین می رود. زگیل ها را ویروس پا پیلوم انسانی ایجاد می کند زگیل های تناسلی تنها روی اندام های تناسلی ایجاد می شوند ولی زگیل های عادی در هر قسمتی از بدن می توانند به جود بیایند. زگیل های تناسلی از سطح پوست بالاتر می آیند و رنگ شان هم معمولا به رنگ پوست شبیه و نزدیک است مثلا قهوه ای و صورتی رنگ هستند.

درمان خانگی زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی مانند هر بیماری وقتی که به مرحله فعال یا حاد خود می رسد علائم خود را نشان می دهد و در بیشتر مواقع غیر فعال است و تا مدت زیادی می تواند به همین شکل در بدن فرد باقی بماند بدون هیچ گونه علامتی باید توجه داشته باشیم که این ویروس زگیل تناسلی در زمان غیر فعال می تواند به فرد دیگری منتقل شود.

علائم خفیف این بیماری می تواند شامل خارش، سوزش، درد و خونریزی کمی باشد.

اکثر زگیل تناسلی ناشی از ویروس Hpv است. که بیش از صد و بیست نوع از ویروس Hpv وجود دارد که تنها مدل های شش و یازده باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند.

ویروس زگیل تناسلی

این ویروس می تواند به شکل عفونت جنسی و از طریق روابط جنسی منتقل شود در واقع همه ی این پاپیلوما ها خطرناک نیستند و همه ی آنها هم ناحیه ی تناسلی را درگیر نخواهند کرد. این پاپیلو ما ها می توانند روی پوست ناحیه تناسلی وجود داشته باشند ولی منجر به ایجاد زگیل نشوند وحتی ممکن است فرد مبتلا تا ماه ها وسال ها هم متوجه این ویروس نشود.

درمان زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی درمان های خیلی متعددی دارند در بعضی مواقع می توان با یک عمل جراحی کوچک و جزئی و حتی بدون بیهوشی می توان این زگیل را از روی پوست خود بر دارید و از بین ببرید. لیزر هم یکی از روش های درمان و عوامل موثر بر روی زگیل های تناسلی است که اشعه های نور لیزر می تواند بافت این زگیل های تناسلی را بسوزانند ازبین ببرند و باعث می شوند زگیل تناسلی خود به خود از روی سطح پوست جدا شود.

در واقع زگیل تناسلی یک بیماری  بسیار شایع است که مردان و زنان زیادی را درگیر خود کرده است که پزشکان هنوز نتوانسته  ان بیش از نیمی از این زگیل های که تازه کشف شده ان را تشخیص دهند و راه حل های درمان اینگونه زگیل ها را پیدا کنند.

درست است که برای درمان قطعی این زگیل های تناسلی باید به پزشک مراجعه کرد اما می توان با استفاده از روش های درمان خانگی زگیل تناسلی و درمان گیاهی آن برای بهبود هر چه سریعتر این زگیل ها کمک گرفت و آنها را درمان کرد‌.

در ادامه ما می خواهیم شما رو با روش های درمان خانگی زگیل تناسلی آشنا کنیم و آنها را به شما معرفی کنیم.

درمان خانگی زگیل تناسلی زنان

روغن درخت چای یکی از روش های درمان زگیل تناسلی در زنان و هم مردان می باشد.

روغن کرچک هم می تواند در درمان این زگیل ها کمک بسزایی داشته باشد.

درمان خانگی زگیل تناسلی

حتی پیاز هم می تواند برای درمان خانگی زگیل تناسلی در زنان و مردان موثر باشد بدین گونه که  باید هر روز پیاز را مصرف کرده تا عفونت را کمتر کند.

مصرف سبزیجات، استفاده از عصاره آناناس، رژیم غذایی و  تغییر در شیوه ی زندگی کردن

درمان زگیل تناسلی داخل واژن

درمان زگیل تناسلی با عسل

عسل طبیعی را با موم گرم کنید وبا برگ  چغندر تازه و کوبیده شده ترکیب کنید و روی یک پارچه تمیز قرار داده و محکم روی زگیل را ببندید.

درمان زگیل با عسل

درمان زگیل تناسلی داخل واژن

سرکه: شستن ناحیه  مبتلا به زگیل با استفاده از سرکه  به صورت دو الی سه هفته به صورت روزانه.

استفاده از سیر و ویتامین E

مالیدن روغن ویتامین E روی زگیل تناسلی  و گذاشتن سیر له شده هر چهل و هشت ساعت یکبار بر روی همان ناحیه.

درمان زگیل تناسلی

ما در این مطلب سعی کردیم شما رو با انواع زگیل تناسلی و روش های درمان خانگی زگیل تناسلی زنان، درمان خانگی زگیل تناسلی داخل واژن، درمان خانگی زگیل تناسلی با عسل آشنا کنیم و امیدوارم کمک بسزایی در درمان این گونه زگیل ها کرده باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید