فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان سردرد با یخ ” موثرترین تسکین دهنده درد های میگرنی و عصبی “

آیا بسته های یخ می توانند سردرد را درمان کنند؟

درمان سردرد با یخ :سردرد گاه به گاه چیزی است که اکثر مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما اگر از سردردهای مزمن یا میگرن رنج می برید ، می دانید که چقدر خسته کننده هستند. درمان سردرد با یخ یکی از متداول ترین روشهای درمانی می باشد که پزشکان توصیه می کنند. پیشنهاد فارسی کلاب برای درمان سردرد های مزمن با یخ این است که مطلب فوق را تا انتها مطالع بکنید.

درمان سردرد با قالب یخ

درمان سردرد با یخ

داروهای تجویز شده و بدون نسخه می توانند به شما کمک کنند ، اما مصرف هر بار قرص ضد بارداری برای شما ناراحت کننده است. خبر خوب این است که روش های طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانید برای کنترل درد و ناراحتی ناشی از سردرد شدید کمک کنید.

یکی از راهکارهایی که اغلب برای درمان سردرد و میگرن توصیه می شود ، استفاده از کیسه های یخ است. اعتقاد بر این است که استفاده از کمپرس سرد یا بسته یخ روی سر یا گردن شما اثر بی حسی دارد ، که ممکن است احساس درد را کاهش دهد. هم اینک پیشنهاد ما برای کاهش درد درمان سردرد با زنجبیل است. مطلب فوق را از دست ندهید. چرا که ممکن است راه حل درمانی زنجبیل باشد.

آیا یخ درمانی موثر برای سردرد یا میگرن است؟

استفاده از یخ به عنوان سردرد و درمان میگرن چیز جدیدی نیست. در حقیقت ، درمان سردرد سرد به ۱۵۰ سال قبل برمی گردد. دکتر تانیا الیوت ، مدیر ارشد پزشکی EHE توضیح می دهد: “یخ ” بهترین راه حل “برای درمان درد و التهاب است ، بنابراین منطقی است که وقتی سر شما درد می کند ، آن را اعمال کنید. اما یخ برای سردرد یا میگرن چگونه کار می کند؟

الیوت می گوید سرما می تواند رگ های خونی را منقبض کرده و به کاهش انتقال عصب درد به مغز کمک کند.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۳ نشان داد که قرار دادن غلاف یخ زده گردن در ابتدای میگرن به طور قابل توجهی باعث کاهش سردرد در شرکت کنندگان میگرن می شود.

محققان معتقدند بسته خنک کننده خون جریان یافته به شریان کاروتید در گردن را خنک می کند. این به کاهش التهاب در مغز کمک می کند ، که به کاهش درد میگرن کمک می کند.

درمان میگرن با یخ
متداول ترین روشهای درمان سردرد با یخ

از آنجا که بسته های یخ یک درمان خانگی است ، روش های زیادی برای استفاده از این دارو وجود دارد. مثل همیشه ، اگر در مورد درمان سردرد در خانه سوالاتی یا نگرانی دارید ، قبل از انجام هر یک از این راهکارها ، از پزشک خود بپرسید.

الیوت می گوید ، بهترین راه برای استفاده از درمان سرماخوردگی یا میگرن استفاده از کیسه یخ به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در یک بار است. مکانی که کیسه یخ را روی آن می گذارید نیز تفاوت در سرعت احساس راحتی شما را ایجاد می کند. مطالعه ۲۰۱۳ به طور خاص استفاده از یخ روی غلاف گردن را توصیه می کند ، که می تواند به کاهش درد و ناراحتی ناشی از سردرد و میگرن کمک کند.

درمان سردرد شدید با کیسه یخ

توصیه متخصصان

دکتر الکس ، متخصص عمل جراحی ورزشی مستقر در پیتسبورگ ، توصیه می کند که یخ را بیش از درد یا در پایه جمجمه خود استفاده کنید. یخ را به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید و سپس آن را به مدت یک ساعت بردارید. می توانید یخ را روشن و خاموش کنید تا زمانی که درد فروکش کند. دکتر الکس می گوید ، وقتی کیسه یخ را بر روی سر می گذارید ، باید چهار احساس متفاوت را با این ترتیب خاص داشته باشید:

  • سرما
  • سوزش
  • درد
  • بی حسی

سوختگی درمان قطعی سردرد

پس از بی حس شدن ، باید یخ ها را بردارید. روشن گذاشتن کیسه یخ برای مدت طولانی می تواند به پوست شما آسیب برساند. اگر سوختگی شدید است ، یخ را بردارید. بعضی از انواع پوست حساسیت بیشتری به سرما دارند.

درمان سردرد با یخ

خط آخر

یافتن یک داروی خانگی برای کمک به شما در درمان علائم سردرد یا میگرن می تواند تفاوت بین تجربه درد شدید و قابل کنترل باشد. استفاده از کیسه یخ روشی ارزان و نسبتاً ایمن برای کاهش ناراحتی و درد سردرد است.

اگر داروهای بدون نسخه و خانگی هیچ گونه علائمی در مورد سردرد یا میگرن برای شما ایجاد نمی کنند ، بهتر است با پزشک خود در مورد روش های اضافی برای درمان علائم صحبت کنید.

همانطور که مطلع هستید یخ را به عنوان درمان بیماری های مختلف استفاده می کنند. مانند بیماری هایی که باعث تورم یا التهاب شدید هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.