بیماری ها و راه درمان

چگونه میتوانیم از نعوظ ناخواسته در شرایط نامناسب خلاص شویم؟

چگونه از نعوظ ناخواسته خلاص شویم

 نعوظ نشانگر عملکرد بدنی سالم است که وقتی مرد می خواهد رابطه جنسی داشته یا خودارضایی کند مفید است. با این وجود، گاهی اوقات نعوظ اتفاق می افتد که انسان یکی از آن را نمی خواهد. بهترین راهها برای متوقف کردن نعوظ ناخواسته چیست؟ بهترین راه برای جلوگیری از نعوظ، انزال است. این همیشه امکان پذیر یا مناسب نیست، بنابراین می توان روش های دیگری برای خلاص شدن از این یکی را فهمید.

با شروع نعوظ در اوایل زندگی: این مقاله همچنین به این موضوع می پردازد که چگونه والدین می توانند در مورد نعوظ با فرزندان خود صحبت کنند. نعوظ در اوایل زندگی شروع می شود. آنها عملکردهای بدنی سالم هستند که روزانه چندین بار برای بیشتر مردان اتفاق می افتد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که میانگین نعوظ ۱۴ سانتی متر (بین ۱۲.۹ تا ۱۵) می باشد.

نعوظ در بزرگسالان

در بزرگسالی، نعوظ ممکن است هنگامی اتفاق بیفتد که مرد برانگیخته جنسی یا به دلایل دیگر شود. انواع مختلف نعوظ شامل موارد زیر است:

 • رفلکسوژن:  پاسخ به لمس اتفاق می افتند.
 • روانشناسی: پاسخ به افکار جنسی یا خیال پردازی اتفاق می افتند.
 • شبانه: این اتفاق می افتد در حالی که یک مرد در خواب است. به طور متوسط ​​یک مرد پنج شب از اینها را تجربه می کند و به طور متوسط ​​۳۰ دقیقه طول می کشد.
 • تستوسترون در عملکرد نعوظ نقش دارد. در نعوظ، مقدار کمی خون به آلت تناسلی می رود. این عمل به همراه هورمون ها، ماهیچه ها و اعصاب باعث می شود آلت تناسلی سفت شود.

نعوظ رابطه جنسی را ممکن می سازد، اما داشتن نعوظ همیشه به این معنی نیست که مرد بخواهد خودارضایی کند یا به فعالیت های جنسی بپردازد. نعوظ های تصادفی و ناخواسته بسیاری از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد. آنها معمولاً نشانه وضعیت سلامتی نیستند، اما ممکن است باعث شوند فرد احساس ناراحتی یا خجالت کند.

درمان نعوظ

هفت راه برای جلوگیری از نعوظ

رسیدن به ارگاسم و انزال معمولاً از نعوظ خلاص می شود، اما این همیشه مناسب یا مطلوب نیست. این ممکن است برای مرد مفید باشد که روشهای دیگر توقف نعوظ را بیاموزد. این شامل:

 انتظار آرام

یک روش ساده برای مقابله با نعوظ ناخواسته =، صبر برای از بین رفتن آن است. موارد زیر ممکن است کمک کند:

 • نشستن
 • تنفس آرام
 • آرام باش

برای کاهش شرم، پوشاندن نعوظ با یک ژاکت بلند، پیراهن ممکن است کمک کند. این نکته حائز اهمیت است که اگرچه ممکن است نعوظ برای شخصی که آن را تجربه می کند آشکار به نظر برسد، بیشتر افراد متوجه آن نمی شوند ، بنابراین دلیلی برای اضطراب وجود ندارد.

مدیتیشن

مراقبه می تواند به خلاص شدن از نعوظ کمک کند و فرد را از تمرکز بر افکار تحریک متوقف کند. برای امتحان کردن مراقبه ، فرد باید:

 • به آرامی و عمیق نفس بکشید
 • روی صدای نفس تمرکز کنید
 • سعی کنید یک کلمه یا عبارت را بارها و بارها تکرار کنید تا ذهن متمرکز شود
 • افکار پریشان را تصدیق کنید و سپس تصور کنید که اجازه دهید آنها را رها کنید، دوباره روی صدای نفس تمرکز کنید

مدیتیشن می تواند به آرامش کمک کند و در دسترس همگان است. برخی از افراد اولین بار سعی در مدیتیشن را مشکل می کنند، اما کلاس ها و برنامه های مراقبه وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند. قبل از اتکا به مراقبه برای خلاص شدن از نعوظ، ایده خوبی است که در طول روز آنرا تمرین کنید.

حواس پرتی

منحرف کردن ذهن با افکار دیگر می تواند به خلاص شدن از نعوظ کمک کند. موارد زیر ممکن است کمک کند:

 • اجتناب از فکر کردن در مورد هر چیز برانگیخته
 • تمرکز روی حل یک مسئله ریاضی
 • یادآوری یک سخنرانی یا شعر یا حل معما

تغییر کاربری مجدد

تغییر وضعیت نشسته یا ایستاده نیز ممکن است به مرد کمک کند تا از نعوظ خلاص شود. انجام این کار ممکن است به جابجایی لباس هایی که ممکن است با آلت تناسلی مرد و تحریک آن کمک کرده باشد، کمک کند.

تعویض مواضع همچنین ممکن است به انسان کمک کند در صورت وضعیت عمومی یا ناراحت کننده نعوظ خود را پنهان کند.

دوش گرفتن در آب سرد

دوش گرفتن دوش سرد یک روش درمانی سنتی برای خلاص شدن از نعوظ است که برای برخی از مردان به خوبی انجام می شود. با این حال، دوش گرفتن همیشه عملی نیست.

داشتن حمام گرم

اگرچه برخی از مردان از دوش سرد استفاده می کنند ، اما برخی دیگر می دانند که حمام گرم به خلاص شدن از نعوظ کمک می کند.

حمام گرم می تواند به فرد در آرامش و کاهش برانگیختگی کمک کند. همچنین می تواند عبور ادرار را آسان تر کند، که ممکن است باعث از بین رفتن نعوظ شود.

ورزش ملایم

برخی از مردان می دانند ورزش ملایم می تواند به خلاص شدن از نعوظ کمک کند. آهسته دویدن و استفاده از دوچرخه ورزش تمرینات ساده ای است که می توانید امتحان کنید.

نحوه صحبت با کودکان در مورد نعوظ

اگر شخصی فرزند داشته باشد، مهم است که در مورد نعوظ ها با آنها صحبت کند. نعوظ ها برای پسران خردسال طبیعی است، اما ممکن است آنها این را نمی دانند مگر اینکه والدین آنها توضیح دهند. دانستن عملکردهای بدن آنها می تواند به رشد جسمی و عاطفی کودکان کمک کند. پسران شروع به نعوظ در سنین جوانی می کنند، بنابراین مهم است که برای آنها توضیح دهید که چه اتفاقی می افتد کلمات ساده ای را برای استفاده از آنها استفاده کنید. این به آنها کمک می کند تا سؤال کنند و آشکارا در مورد مسائل بحث کنند.

طبیعی است که کودکان بخواهند بدن خود را کشف کنند، اما توضیح اینکه چه موقع است و مناسب نیست، مهم است. کمک به کودکان برای یادگیری راه های مقابله با نعوظ هایی که در ملاء عام اتفاق می افتد به آنها کمک می کند تا از خجالت خودداری کنند. کودکان و نوجوانان ممکن است از یک روش حواس پرتی مانند شمارش یا تلاوت آهنگ یا داستان استفاده کنند تا به آنها در مدیریت نعوظ ناخواسته یا ناراحت کننده کمک کند.

مراجعه به پزشک برای درمان

داشتن نعوظ چندین بار در روز طبیعی است. با این حال، برخی از شرایط ممکن است نیاز به درمان پزشکی داشته باشد.

درمان نعوظ، نعوظ

اگر مرد نعوظ طولانی مدت دارد که بیش از ۴ ساعت ادامه دارد، باید فوراً با پزشک صحبت کند، زیرا ممکن است بیماری به نام پریاپیسم داشته باشد.ممکن است پریاپیسم به بافت موجود در آلت تناسلی آسیب برساند. در صورت عدم درمان ممکن است منجر به اختلال در نعوظ طولانی مدت شود. نعوظ دردناک نیز ممکن است نشانه این بیماری باشد.درمان پریاپیسم شامل مصرف دارو و تخلیه خون از آلت تناسلی است.

داشتن نعوظ بدون ارگاسم گاهی اوقات می تواند منجر به یک وضعیت کوتاه مدت به نام فشار خون بالا اپیدیدیمال شود. این شرط به طور غیر رسمی با عنوان “توپ های آبی” شناخته می شود.

فشار خون اپیدیدیمال یک بیماری جدی نیست و هر بار که مرد نعوظ می کند، ارگاسم لازم نیست.

علائم کبد چرب در زنان چه عواقبی به همراه دارد ؟ باید و نباید ها کبد چرب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید