فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

پماد خارش واژن ” بهترین و سریعترین راه درمانی برای خارش و سوزش واژن “

این دارو برای درمان عفونت های مخمر واژن استفاده می شود. کلوتریمازول سوزش ، خارش و ترشحات واژن را که ممکن است با این بیماری ایجاد شود کاهش می دهد. این دارو ضد قارچ آزول است. این کار با جلوگیری از رشد قارچ های عامل عفونت کار می کند. پماد خارش واژن به دو شکل (کرم یا قرص واژینال) ارائه می شود. برخی از محصولات همراه با کرم پوستی است که باید در قسمت خارجی واژن استفاده شود.

پماد خارش واژن

اگر این اولین عفونت واژن است ، قبل از استفاده از این دارو از پزشک خود بخواهید تا خود درمانی کند. این دارو فقط برای عفونت های قارچی واژن مفید است. ممکن است نوع دیگری از عفونت داشته باشید (مانند واژینوز باکتریایی) و ممکن است به داروی دیگری نیاز داشته باشید.

پماد سوزش واژن

اگر تب ، لرز ، علائم شبیه آنفولانزا ، درد معده / شکم یا ترشحات بدبو از واژن دارید ، از این دارو استفاده نکنید. بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید زیرا این موارد می تواند نشانه هایی از عفونت جدی تر باشد.

نحوه استفاده از پماد خارش واژن

اگر از محصول بدون نسخه برای خود درمانی استفاده می کنید ، قبل از استفاده از این دارو ، تمام دستورالعمل های موجود در بسته محصول را بخوانید. اگر سوالی دارید ، با داروساز خود مشورت کنید. اگر پزشک این دارو را تجویز کرده است ، طبق دستور از آن استفاده کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

این محصول فقط برای استفاده واژینال است. قبل و بعد از استفاده دستها را بشویید. از تماس این محصول با چشم خودداری کنید. اگر چشمان شما را لمس کرد ، بلافاصله آنها را با آب فراوان بشویید. در صورت ادامه تحریک چشم با پزشک خود تماس بگیرید.

دوز مصرفی براساس شرایط پزشکی و پاسخ به درمان است. دارو را معمولاً یک بار در روز در هنگام خواب به مدت ۱ تا ۷ شب بسته به محصول مورد استفاده یا طبق دستور پزشک استفاده کنید.

در صورت استفاده از پماد خاش واژن ، دستورالعمل های بسته بندی نحوه پر کردن / استفاده از برنامه را دنبال کنید. به پشت بخوابید و زانوها را به سمت سینه نشان دهید. و مقداری کرم را وارد واژن کنید. به آرامی پیستون اپلیکاتور را فشار دهید تا پماد خارش واژن استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که کرم مناسب برای استفاده در داخل واژن و نه کرم پوست برای استفاده در ناحیه تناسلی خارجی (ولو) قرار دهید.

قرص واژن

اگر از قرص واژن استفاده می کنید ، می توانید از اپلیکاتور یا انگشت خود برای قرار دادن قرص استفاده کنید. قرص را قبل از استفاده بسته بندی کنید. دستورالعمل های بسته را در مورد نحوه پر کردن برنامه با قرص واژن دنبال کنید. به پشت بخوابید و زانوها را به سمت سینه نشان دهید. قرص یا اپلیکاتور را تا جایی که راحت به آن دسترسی پیدا کنید ، داخل واژن قرار دهید.

اگر دچار خارش / سوزش در اطراف قسمت خارجی واژن (ولو) هستید ، معمولاً یک یا دو بار در روز و بیش از ۷ روز کرم پوستی را به آن قسمت بمالید. اگر از محصولی استفاده می کنید که فقط حاوی پماد خارش واژن است ، می توانید مقدار کمی از کرم واژن را به آن قسمت بمالید.

کرم خارش واژن

استفاده از این دارو را هر روز برای تمام وقت تجویز شده ادامه دهید ، حتی اگر علائم پس از چند روز از بین بروند یا پریود شما شروع شود. قطع سریع دارو ممکن است باعث بازگشت عفونت مخمر شود.

هنگام استفاده از این دارو از تامپون ، دوش ، اسپرم کش یا سایر محصولات واژن استفاده نکنید. از دستمال های بهداشتی بدون بو می توان در دوران قاعدگی یا محافظت از لباس های شما در برابر نشت دارو استفاده کرد.

اگر وضعیت شما بعد از ۳ روز بهبود نیافت یا بیش از ۷ روز طول کشید ، به پزشک خود بگویید. در صورت بازگشت عفونت ظرف ۲ ماه به پزشک خود اطلاع دهید. برای درمان بیماری خود ممکن است به داروی متفاوت یا اضافی نیاز داشته باشید.

کرم خارش واژن اثرات جانبی 

سوزش واژن / مجرای ادرار / خارش / درد یا گرفتگی عضلات شکم ممکن است رخ دهد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض ، بلافاصله به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

اگر پزشک شما را به استفاده از این دارو راهنمایی کرده است ، به یاد داشته باشید که وی قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

واکنش آلرژیک بسیار جدی نسبت به این دارو بعید به نظر می رسد ، اما در صورت بروز باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. علائم یک واکنش آلرژیک جدی ممکن است شامل موارد زیر باشد: بثورات پوستی ، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل تنفس.

این لیست کاملی از عوارض جانبی احتمالی نیست. در صورت مشاهده سایر عوارض ذکر شده در بالا ، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

موارد احتیاط پماد خارش واژن

قبل از استفاده از این دارو ، اگر به این دارو حساسیت دارید ، به پزشک یا داروساز خود بگویید. یا به سایر داروهای ضد قارچ آزول (مانند ترکونازول ، فلوکونازول). یا اگر آلرژی دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای کسب اطلاعات بیشتر ، با داروساز خود صحبت کنید.

اگر هر یک از مشکلات سلامتی زیر را دارید ، قبل از استفاده از این دارو با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید: دیابت ، مشکلات سیستم ایمنی بدن.

قبل از عمل جراحی ، تمام محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای تجویز شده ، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک خود بگویید.

اگر می توانید هنگام استفاده از این محصول رابطه جنسی برقرار کنید از پزشک خود بپرسید. این محصول ممکن است محصولات لاستیکی را ضعیف کند (مانند کاندوم ، دیافراگم ها و درپوش های گردنی) و منجر به خرابی شود. این می تواند منجر به بارداری شود. بنابراین ، در طول درمان با این دارو از این محصولات استفاده نکنید. در این مدت در مورد سایر اشکال حفاظت از سد / جلوگیری از بارداری (مانند کاندوم های پلی یورتان) با پزشک خود مشورت کنید.

اگر باردار هستید از این دارو برای خود درمانی استفاده نکنید. در دوران بارداری ، این دارو باید فقط در صورت نیاز به وضوح استفاده شود. اگر باردار هستید ، دستورالعمل های پزشک خود را در مورد نحوه استفاده از اپلیکاتور برای قرار دادن این دارو دنبال کنید. خطرات و فواید را با پزشک خود در میان بگذارید.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.