فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

برای گلودرد چی خوبه بخوریم ؟ ” ۱۲ درمان طبیعی گلودرد در طب سنتی “

سوالی که در ذهن افراد هنگام گلو درد پیش می آید: برای گلودرد چی خوبه ؟ برای گلو درد چی بخوریم ؟ راههای درمانی گیاهی گلودرد چیه ؟ در این مقاله همراهتان هستیم تا سوالاتی که در میان شما گفتگو می شود را پاسخ دهیم : برای گلودرد چی خوبه بخوریم ؟ 

۱۲ درمان طبیعی برای گلودرد : استفاده از مواد غذایی طبیعی” عسل ، چای بابونه ، نعناع ، جوش شیرین ، زغال اخته ، ریشه شیرین بیان ، ، ریشه گل ختمی ” را میتوانید برای درمان گلودرد استفاده کنید و همینطور می توانید آب شور را غرغره کنید یا سرکه سیب ، سیر و سس تند را میل کنید.

برای گلودرد چی خوبه 

گلودرد به درد ، خارش یا تحریک گلو اشاره دارد. عفونت از علائم اصلی گلودرد است. ممکن است هنگام بلعیدن بدتر شود و در بلعیدن غذا و مایعات مشکل داشته باشید.

حتی اگر گلودرد آنقدر جدی نباشد که بتواند به پزشک مراجعه کند ، بازهم دردناک است و ممکن است مانع از خواب راحت شما شود. خوشبختانه می توانید از داروهای خانگی برای تسکین درد و تحریک گلودرد استفاده کنید.

برای گلو درد عسل بخوریم

عسل مخلوط با چای یا به تنهایی یک درمان خانگی رایج برای گلودرد است. یک مطالعه نشان داد که عسل در تعدیل سرفه های شبانه موثرتر از سرکوب کننده های معمول سرفه است. عسل یک درمان موثر بر زخم است ، به این معنی که ممکن است به تسریع بهبود گلو درد کمک کند.

برای گلودرد شدید چی خوبه

برای درمان گلودرد آب نمک غرغره کنید

غرغره با آب گرم و نمک می تواند به تسکین گلو درد و شل ترشحات کمک کند. همچنین شناخته شده است که به از بین بردن باکتری های گلو کمک می کند. محلول آب نمک را با نصف قاشق چایخوری نمک در یک فنجان کامل آب گرم درست کنید. غرغره کنید تا تورم را کاهش داده و گلو را تمیز نگه دارید. این کار باید هر سه ساعت یا همین حدود انجام شود.

برای درمان گلودرد چی خوبه بخوریم

برای گلودرد چی خوبه ” چای بابونه “

چای بابونه به طور طبیعی تسکین دهنده گلودرد است. مدت هاست که برای اهداف دارویی مانند درمان گلو درد استفاده می شود. این ماده اغلب به دلیل خاصیت ضد التهابی ، آنتی اکسیدانی و قابض استفاده می شود.

برای گلودرد نوزاد چی خوبه

برخی از بررسی های انجام شده نشان داده است که استنشاق بخار بابونه می تواند به تسکین علائم سرماخوردگی ، از جمله گلودرد کمک کند. نوشیدن چای بابونه می تواند همان مزیت را داشته باشد. همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و به بدن شما در مبارزه با عفونت که باعث گلودرد می شود کمک کند.

نعناع برای گلودرد خوبه ؟

نعناع فلفلی به دلیل دارا بودن طراوت در نفس معروف است. اسپری های روغن نعناع رقیق شده ممکن است گلودرد را نیز تسکین دهد. نعناع فلفلی حاوی منتول است که به نازک شدن مخاط و تسکین گلودرد و سرفه کمک می کند. نعناع فلفلی همچنین دارای خواص ضد التهابی ، ضد باکتریایی و ضد ویروسی است که ممکن است ترمیم را ترغیب کند.

برای گلودرد و سرفه چی خوبه

هرگز از روغنهای اساسی بدون مخلوط کردن آنها با روغن حامل مانند روغن زیتون ، روغن بادام شیرین یا روغن نارگیل رقیق استفاده نکنید. برای روغن نعناع ، پنج قطره روغن اساسی را با یک اونس روغن حامل دلخواه مخلوط کنید. هرگز روغنهای اساسی نخورید.

جوش شیرین را غرغره کنید

در حالی که غرغره با آب نمک معمولتر است ، غرغره با جوش شیرین مخلوط با آب نمک می تواند به تسکین گلو درد نیز کمک کند. غرغره با این محلول می تواند باکتری ها را از بین ببرد و از رشد مخمر و قارچ ها جلوگیری کند.

برای درمان گلودرد چی خوبه

موسسه ملی سرطان توصیه می کند غرغره کنید و به آرامی با مخلوطی از ۱ فنجان آب گرم ، ۱/۴ قاشق چای خوری جوش شیرین و ۱/۸ قاشق چای خوری نمک هم بزنید. آنها توصیه می کنند در صورت لزوم هر سه ساعت یکبار از آبکشی استفاده کنید.

خوردن شنبلیله برای گلودرد

شنبلیله فواید زیادی برای سلامتی دارد. همچنین اشکال مختلفی دارد. می توانید دانه شنبلیله بخورید ، از روغن موضعی استفاده کنید یا چای شنبلیله بنوشید. چای شنبلیله به عنوان یک درمان طبیعی برای درمان گلودرد است.

برای گلو درد چی خوبه طب سنتی

تحقیقات قدرت بهبودی شنبلیله را نشان می دهد. این می تواند درد را تسکین داده و باکتری های عامل تحریک یا التهاب را از بین ببرد. گیاه شنبلیله همچنین یک ضد قارچ معروف موثر است.

مرکز ملی بهداشت مکمل و یکپارچه پیشنهاد دارد که زنان باردار از شنبلیله پرهیز کنند.

ریشه گل ختمی

ریشه گل ختمی حاوی ماده ای مانند مخاط است که گلو درد را پوشانده و تسکین می دهد. کافی است مقداری ریشه خشک شده را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید تا چای درست شود. نوشیدن چای روزانه دو تا سه بار ممکن است به تسکین درد گلو کمک کند.

برای گلودرد سرماخوردگی چی خوبه

بیماران دیابتی قبل از مصرف ریشه گل ختمی باید با پزشک صحبت کنند. برخی تحقیقات حیوانی نشان می دهد که ممکن است باعث کاهش سطح قند خون شود.

برای گلودرد چی خوبه بخوریم

مطمئناً ، گلودرد در نوزادان و کودکان نوپا سرگرم کننده نیست ، اما خبر خوب این است که به ندرت ، به خودی خود ، نشانه اضطراری پزشکی است. با این حال ، درمان گلودرد در نوزادان و کودکان ممکن است متفاوت باشد. در اینجا چند نکته و راه حل وجود دارد:

  • یک اسپری یا مرطوب کننده سرد به اتاق کودک خود اضافه کنید. رطوبت موجود در هوا می تواند به تسکین درد گلو درد کمک کند.
  • با تشویق هرچه بیشتر کودکان به نوشیدن ، هیدراته باشید. از مصرف آب میوه ها یا بستنی هایی که حاوی مرکبات زیادی هستند خودداری کنید.
  • به کودکان زیر ۵ سال نباید قطره سرفه ، آب نبات سفت یا هر چیز دیگری که ممکن است خطر خفگی ایجاد کند ، داده شود. هنگام دادن قطره سرفه برای گلو درد به کودکان زیر ۱۰ سال احتیاط کنید.
  • به کودکان زیر یک سال عسل ندهید.

حفاظت

برای گلودرد چی خوبه بخوریم ؟ برای جلوگیری از گلودرد ، از افراد مبتلا به بیماری های عفونی مانند آنفولانزا یا گلودرد دور باشید. دستان خود را مرتبا بشویید. سعی کنید از غذاهای پرادویه یا اسیدی پرهیز کنید و از بخارهای شیمیایی یا دودهایی که باعث التهاب می شوند خودداری کنید.

درمان های بدون نسخه در دسترس هستند

هنگامی که درمان های طبیعی آن را از بین نمی برند ، بسیاری از گزینه های درمانی بدون نسخه وجود دارد. استامینوفن می تواند برای گلودرد موثر باشد و می تواند به کودکان خردسال تجویز شود.

گزینه های بدون نسخه مانند لوزی ها یا اسپری های بی حس کننده نیز می توانند خیال شما را راحت کنند. از دیگر داروهای تسکین دهنده گلودرد احتمالی می توان به اکالیپتوس اشاره کرد که به احتمال زیاد در قرص های لوزی و گلو در شربت های سرفه پیدا خواهید کرد.

برای گلودرد چه خوبه بخوریم ” بهبودی کامل “

عفونت های باکتریایی مانند گلودرد ، سیاه سرفه و دیفتری تنها عامل کمی از گلودرد هستند. بیشتر پزشکان توصیه می کنند فقط برای گلودرد شدید ، مانند گلودرد همراه با تب یا هنگامی که لوزه متورم گلو را مسدود می کند ، با پزشک تماس بگیرید.

استفاده از برخی از این درمان های طبیعی ممکن است به شما کمک کند سریعتر احساس بهتری داشته باشید و سفری به مطب پزشک را نجات دهید. برای احساس بهترین حالت ، حتما مایعات زیادی بنوشید و استراحت کافی داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.