فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

نحوه استفاده از روغن نارگیل ” درمان ایمن و مؤثر برای بثورات پوستی “

روغن نارگیل یک داروی طبیعی است که معمولاً برای درمان شرایط پوستی و حفظ پوست سالم استفاده می شود. همچنین ممکن است به درمان یا جلوگیری از بثورات پوستی کمک کند. در اینجا به بررسی نحوه استفاده از روغن نارگیل برای بثورات پوستی و درمان پوست آسیب دیده می پردازیم.

نحوه استفاده از روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل به صورت موضعی ممکن است به تسکین التهاب بثورات پوستی و هرگونه قرمزی ، سوزش یا خارش کمک کند. همچنین به مرطوب شدن پوست و بهبود زخم ها کمک می کند.

آیا روغن نارگیل می تواند بثورات پوشک را در نوزادان درمان کند؟

هیچ تحقیقی در مورد تأثیر روغن نارگیل بر بثور پوشک وجود ندارد. با این حال ، روغن نارگیل ممکن است التهاب ، خارش و سوزش پوست را کاهش دهد. همچنین ممکن است به ایجاد سدی پوستی کمک کند ، در حالی که در اثر لکه های پوستی التیام بیشتری می یابد و از پوست محافظت می کند.

فواید روغن نارگیل برای پوست

محققان همچنین شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد روغن نارگیل می تواند به بهبود زخم کمک کند.

تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر روغن نارگیل بر بثورات پوشک مورد نیاز است. با این حال ، شواهد حکایتی برای حمایت از استفاده از آن ، به ویژه هنگامی که با سایر مزایای پوستی بالقوه آن ترکیب شود وجود دارد.

آیا روغن نارگیل برای نوزادان بی خطر است؟

روغن نارگیل معمولاً برای شیرخواران هنگام استفاده موضعی بی خطر است.

از روغن نارگیل به مقدار زیاد استفاده نکنید. شما می توانید بدون توجه به مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید ، اما اگر کودک شما علائم حساسیت به آن را نشان می دهد ، استفاده از روغن نارگیل را متوقف کنید. مهم است که هرگونه واکنش آلرژیک ، تحریک کننده یا عوارض جانبی را با دقت کنترل کنید.

نحوه استفاده از روغن نارگیل برای درمان بثورات پوشک

قبل از استفاده روغن نارگیل در کف کودک ، مطمئن شوید که پوست وی تمیز و خشک است. حدود ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل را در منطقه آسیب دیده بمالید.

پس از استفاده از روغن نارگیل ، اجازه دهید پوست قبل از قرار دادن پوشک جدید کاملاً خشک شود. می توانید روغن نارگیل را چندین بار در طول روز اعمال کنید.

روغن نارگیل برای بثورات پوستی

مهم است که روغن نارگیل را از یک برند معتبر خریداری کنید تا به شما در اطمینان از دریافت یک محصول با کیفیت کمک کند. محصولی را انتخاب کنید که بو ندارد.

اگر کودک شما حداقل ۶ ماهه است ، می توانید از روغن نارگیل در ترکیب با روغنهای اساسی مانند درخت چای ، اسطوخودوس یا بابونه استفاده کنید. همچنین می توانید یک کرم پوشک از قبل تهیه شده با روغن نارگیل و اکسید روی خریداری کنید.

چه مدت طول خواهد کشید تا درمان شود ؟

بثورات پوستی معمولاً طی چند روز از بین می رود. بعد از چند بار استفاده از روغن نارگیل ، باید شاهد پیشرفت در شدت بثورات خود باشید.

به یاد داشته باشید که روغن نارگیل ممکن است برای هر کودک مؤثر نباشد. نتایج ممکن است متفاوت باشد.

اگر روغن نارگیل نتیجه مطلوب را به شما ندهد ممکن است بخواهید روش دیگری را امتحان کنید.

نکاتی برای برخورد با بثورات پوشک ” نحوه استفاده از روغن نارگیل “

اگر کودک شما دچار بثورات ناخوشایند است ، مقابله با بثورات و انجام اقدامات برای جلوگیری از بدتر شدن آن می تواند به سرعت بخشیدن به روند بهبودی کمک کند و کودک شما را در حد امکان راحت کند.

روغن نارگیل

در اینجا چند نکته برای درمان بثورات پوشک آورده شده است:

 • پوشک کودک خود را مرتباً و به محض خیس شدن یا کثیف شدن تغییر دهید.
 • محل را خشک و تمیز نگه دارید. هر بار که تغییر حالت خستگی دهید ، ناحیه را به آرامی تمیز کنید.
 • قبل از استفاده از روغن نارگیل ناحیه آسیب دیده را کاملاً خشک کنید.
 • پس از تعویض یک دست ، دستان خود را به خوبی بشویید.
 • در صورت لزوم ، هر روز به کودک خود فرصت دهید تا عاری از پوشک شود. این به پوست فرصت می دهد هوای تازه بدست آورد و روند بهبودی را تسریع می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که خسته کننده خیلی سفت نیست. اگر بثورات پوشک بد است ، یا کودک شما در معرض بثورات پوستی قرار دارد ، افزایش سایز پوشک را در نظر بگیرید.

برخورد با بثورات پوشک

 • برای تمیز کردن ناحیه پوشک از آب ساده ، یک صابون ملایم طبیعی یا یک ماده شوینده بدون صابون استفاده کنید. همیشه هنگام تمیز کردن این ناحیه ملایم باشید.
 • هرگز در هنگام تعویض سرخوشی یا بعد از استحمام ناحیه پوشک را مالش یا مالش ندهید. در عوض ، ناحیه را خشک کنید.
 • از محصولات صنعتی معطر خودداری کنید. این شامل محصولات شستشو مانند نرم کننده های پارچه ای و ورق های خشک کن نیز می شود. به نحوه واکنش کودک شما به هرگونه تغییر در مارکهای پوشک ، دستمال مرطوب یا مواد شوینده لباسشو توجه کنید.
 • از استفاده پودر و ذرت کودک خودداری کنید.
 • کودک خود را در پارچه های طبیعی مانند پنبه بپوشید. این به ایجاد یک محیط خشک و خنک کمک می کند.

چه زمانی برای کمک درخواست کنید

اگر بثورات ناخوشایند کودک بعد از چند روز درمان بهبود نیافته است یا اگر کودک شما بطور مکرر بثورات پوستی ایجاد می کند ، به پزشک فرزند خود مراجعه کنید. آنها می توانند به شما در یافتن یک روش درمانی مؤثر کمک کنند.

نحوه استفاده از روغن نارگیل

همچنین اگر علائم زیر ظاهر شد فرزند خود را به پزشک ببرید:

 • تب
 • تاول یا جوش می آید
 • زخم ها
 • چرک یا ترشحات از بثورات
 • خون ریزی
 • خارشدار
 • تورم
 • درد شدید یا ناراحتی
 • وعده های غذایی آماده

بثورات ناخوشایند یک بیماری شایع است. این بیماری اغلب در خانه به راحتی قابل درمان است. مراقب بچه های خود باشید.

هنگام استفاده از روغن نارگیل برای درمان بثورات پوشک ، همیشه دقت کنید که تأثیر روغن را روی کودک خود نظارت کنید. در صورت بروز تحریک یا واکنش های منفی ، مصرف خود را قطع کنید.

اگر کودک شما اغلب بثورات پوشک ایجاد می کند یا اگر بثورات ظرف چند روز بهبود نیافته ، به پزشک فرزند خود مراجعه کنید.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.