فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

زالو درمانی چیست و چه مزایای برای بدن ما خواهد داشت ” درمان کننده طبیعی “

درمان زالو چیست ؟ چگونه کار می کند ؟ برنامه های پزشکی درمان زالو و دیابت و استفاده در مواد آرایشی را دارا می باشد.
از دوران مصر باستان ، از زالو در پزشکی برای درمان ناهنجاری های سیستم عصبی ، مشکلات دندانی ، بیماری های پوستی و عفونت استفاده می شود. زالو درمانی یکی از روش های کاملا طبیعی می باشد که هر فردی باید از این روش استفاده کند.

زالو درمانی

امروزه از زالو درمانی بیشتر در جراحی پلاستیک و سایر جراحی ها استفاده می شود. زیرا زالو پپتیدها و پروتئین هایی ترشح می کند که برای جلوگیری از لخته شدن خون کار می کنند. این ترشحات به عنوان ضد انعقاد نیز شناخته می شوند. این باعث می شود که خون به زخم ها سرازیر شود تا به بهبود آنها کمک کند.

زالو درمانی پشت گوش

در حال حاضر ، زالو درمانی به دلیل ساده و ارزان بودن روش جلوگیری از عوارض ، در حال احیا شدن است. ولی مراقب موارد بهداشتی باشید به دلیل شیوع ویروس کرونا استفاده از زالو درمانی فقط با نکات رعایت پزشکی توصیه می شود.

زالو درمانی چگونه کار می کند؟

زالوی طبی شامل سه فک با ردیف های کوچک دندان است. آنها با دندان به پوست فرد نفوذ کرده و از طریق بزاق دهان ضد انعقاد را وارد می کنند. سپس به تکه ها اجازه داده می شود ، از فردی که تحت درمان است ، بطور همزمان ۲۰ تا ۴۵ دقیقه خون بگیرند. این برابر است با مقدار نسبتاً کمی خون ، با ۱۵ میلی لیتر در هر زالو .

شرایط زیادی وجود دارد که می توان از زالو درمانی استفاده کرد. افرادی که ممکن است سود ببرند کسانی هستند که به دلیل عوارض جانبی دیابت در معرض قطع عضو هستند ، کسانی که بیماری قلبی تشخیص داده اند و افرادی که تحت عمل جراحی پلاستیک قرار می گیرند و در نتیجه خطر از دست دادن بافت نرم را دارند. من همچنین درمان لخته شدن خون و واریس را توصیه می کنم.

زالو درمانی پیشانی

افراد مبتلا به کم خونی ، لخته شدن خون یا عروق سوراخ دار کاندیدای درمان زالو نیستند. به کودکان زیر ۱۸ سال و زنان باردار نیز توصیه نمی شود از مصرف آن خودداری کنند.

کاربردهای پزشکی برای درمان زالو

زالوهای زنده به ناحیه مورد نظر می چسبند و خون می گیرند. آنها پروتئین ها و پپتیدهایی آزاد می کنند که خون را رقیق می کنند و از لخته شدن آن جلوگیری می کنند. این باعث بهبود گردش خون می شود و از مرگ بافت جلوگیری می کند. زالوها زخم های کوچکی به شکل Y از خود به جای می گذارند و معمولاً بدون برجای گذاشتن جای زخم بهبود می یابند.

زالو در افزایش گردش خون و از بین بردن لخته های خون موثر است. تعجب آور نیست که می توان از آن برای درمان اختلالات گردش خون و بیماری های قلبی عروقی استفاده کرد.

مواد شیمیایی حاصل از بزاق زالو به داروهای دارویی تبدیل شده است که می تواند درمان کند:

  • فشار خون
  • رگهای واریسی
  • بواسیر
  • مشکلات پوستی
  • آرتروز

زالو درمانی ، انواع زالو درمانی

تجربه بالینی نشان می دهد که زالو درمانی یک درمان مناسب برای آرتروز شایع است. خواص ضد التهابی و بیهوشی بزاق زالو باعث کاهش درد و حساسیت در ناحیه مفصل آسیب دیده می شود.

زالو درمانی برای بیماری قلبی

افراد مبتلا به بیماری قلبی به دلیل توانایی آن در بهبود التهاب و جریان خون ، از زالو درمانی استفاده می کنند. در چند سال گذشته ، زالو درمانی به عنوان یک روش درمانی جایگزین قابل قبول برای افراد مبتلا به بیماری ها و اختلالات عروقی تبدیل شده است.

بهبود سرطان با زالو درمانی

درمان های سرطان با استفاده از زالو درمانی به عنوان یک منبع قابل اطمینان به دلیل مهارکننده های پلاکت و آنزیم های خاص موجود در بزاق زالو مورد بررسی قرار گرفته است. در حالی که زالو درمانی برای افراد مبتلا به برخی از سرطان های خون توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است که اثرات سرطان ریه را کند می کند. آزمایشات حیوانی همچنین نشان می دهد که تزریق بزاق زالو به موش ها از استعمار سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

آیا زالو درمانی می تواند به دیابت کمک کند؟

توسعه دیابت می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. این مشکلات می تواند منجر به بیماری عروقی شود که از رسیدن خون به انگشتان ، دست ها و پاها جلوگیری می کند. وقتی جریان خون به شدت محدود شود ، بافت آسیب دیده می تواند بمیرد. این دلیل اصلی قطع عضو در بیماران دیابتی است. از دست دادن انگشت یا اندام به دلیل عوارض ناشی از دیابت ، نگرانی عمده میلیون ها نفر در سراسر جهان است.

زالو درمانی به روش سنتی

موثرترین راه برای متوقف کردن این روند افزایش گردش خون در بافتهای آسیب دیده بدون خطر ایجاد لخته خون است. تحقیقات نشان می دهد که زالو درمانی می تواند نقش داشته باشد.

هرودین موجود در بزاق زالو خون را رقیق کرده و از لخته شدن آن جلوگیری می کند. از آنجا که افراد دیابتی تمایل دارند خون غلیظ تری داشته باشند ، هرودین می تواند با رقیق شدن خون به کاهش فشار روانی در قلب و سیستم قلبی عروقی کمک کند. محققان نتایج مثبتی را از یک منبع معتبر در مواردی که هیرودین برای درمان دیابت استفاده شده است ، ذکر کرده اند.

یک مطالعه موردی اخیر نشان داد که چگونه طب سنتی یونانی ، که شامل زالو درمانی است ، می تواند به نجات پای یک زن ۶۰ ساله مبتلا به دیابت کمک کند. اکنون اشکال مصنوعی بزاق زالو وجود دارد ، اما محققان کشف کرده اند که استفاده از حداکثر چهار زالو در یک نشست می تواند به کاهش خطر قطع عضو کمک کند.

زالو برای استفاده های آرایشی

زالو در حفظ بافت های نرم و ارتقا بهبودی پس از جراحی ترمیمی صورت محبوب شده است. در هر دو مورد موردی قدیمی و جدید ، نشان داده شده است که تعلیق در درمان احتمال نتایج مثبت را در روندهای ترمیمی موثر بر موارد زیر افزایش می دهد:

  • بینی
  • سینه
  • گونه
  • انگشتان (انگشتان دست و پا)

تأثیر درمان زالو بر لخته شدن خون در حین و بعد از این جراحی ها به بهبود طبیعی و کامل بدن کمک می کند.

مزایای زالو درمانی برای گردش خون همچنین برخی افراد را به استفاده از زالو درمانی برای درمان طاسی و ریزش مو در پوست سر سوق داده است.

عوارض جانبی زالو

درمان زالو آسان است و خطر عوارض جانبی آن کمتر از سایر روش های درمانی است. با این حال ، برخی از خطرات وجود دارد. یک خطر قابل اعتماد از عفونت باکتریایی ، که گاهی اوقات شامل باکتری های مقاوم در برابر دارو است ، وجود دارد ، بنابراین حتماً از روابط خارج از یک محیط تنظیم شده اجتناب کنید. به همین دلیل افرادی که به دلیل بیماری های خود ایمنی و عوامل محیطی دچار نقص ایمنی هستند کاندیدای مناسبی برای درمان زالو نیستند.

انواع روش های زالو درمان

اگر بعد از یک دور درمان زالو مشکلی پیش آمد ، خون از ناحیه تحت درمان تخلیه می شود و محل گزش زالو بسته نمی شود. بعضی اوقات زالوها سعی می کنند به ناحیه دیگری از بدن منتقل شوند که نیازی به درمان ندارند و باعث از دست دادن خون غیر ضروری می شوند. گاهی اوقات ، در حین یا بعد از زالو درمانی ، فرد متوجه می شود که به بزاق زالو حساسیت دارد. در صورت بروز عوارضی مانند این ، شما بلافاصله متوجه خواهید شد. و بلافاصله زالو را از روی پوست خود جدا کنید.

سخن آخر

تصور استفاده از زالو به عنوان یک روش درمانی مدرن برای برخی افراد باعث حساسیت بیش از حد می شود. اما تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که دلیلی وجود دارد که قرن ها به زالو به عنوان یک بخش اساسی از مراقبت های پزشکی اعتماد شده است. همانطور که ما همچنان به کشف بیشتر در مورد خواص ویژه بزاق زالو می پردازیم ، ممکن است آنقدر خوب باشد که درمان کاربرد عملی بیشتری از آنچه که فکر می کردیم داشته باشد.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.