فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان میخچه | چگونه با استفاده از سیر و شیرین بیان می توان میخچه را درمان کرد؟

میخچه چیست ؟

درمان میخچه با سیر و شیربیان موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

میخچه معمولا در بین‌ انگشت های پا سر و کله اش  پیدا می شود و دلیل پیدایش آن فشار و سایش پی در پی پوست و در نتیجه ضخیم شدن لایه های پوست است. میخچه مشکلی است که اغلب مردم برای یک بار هم که شده آن را تجربه کرده اند در حقیقت میخچه یک ضایعه پوستی است. یک نوع عکس العمل پوست بدن است که سبب برآمدگی قسمت های از پوست پا می شود. اغلب مردم میخچه و پینه را با یک دیگر اشتباه می گیرند. پینه به لایه هایی که بر اثر فشار و ساییدن پوست به وجود می آید گفته می شود که ممکن است هر جای بدن خود را نشان دهد و عموما باعث بروز درد نمی شود. این پینه ها اگر درمان نشوند و به مرور زمان بزرگ تر شوند  در وسط آن سلول های مرده جمع می شوند و به میخچه تبدیل می شوند.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

 

درمان میخچه با سیر

علل بروز میخچه چیست؟

راه رفتن با میخچه می تواند خیلی آزار دهنده باشد پس اگر می خواهید به این عذاب دچار نشوید حتما باید نکات بهداشتی را رعایت کنید با نگذارید پوستتان در ارتباط مستقیم‌ با کفش قرار گیرد و حتما از جوراب استفاده کنید و از پوشیدن کفش تنگ و نامناسب دوری کنید زیرا اصلی ترین دلیل به وجود آمدن میخچه استفاده از کفش تنگ است اما علل های دیگری مانند کج بودن انگشت های پا، پوشیدن جوراب تنگ، تقسیم نا متعادل وزن روی پا ها و یا این‌ که کف پای شما قوس داشته باشد که روی انگشت ها و یا پاشنه فشار زیادی وارد شود سبب بروز میخچه می شوند اما اصلا نگران نباشید زیرا درمان میخچه یک‌ کار کاملا آسان و راحتی است و اصلا پر هزینه نیز نمی باشد.

آیا بروز میخچه علائم و نشانه هایی دارد؟

میخچه نیز مانند اکثر مشکلات علائم و نشانه هایی دارد و شما می توانید با ظهور هر کدام از این نشانه ها مراقبت های خود را شروع کنید تا از درد سر های بعدی در امان باشید. علائم میخچه شامل:

  • التهاب
  • پوسته پوسته شدن پوست
  • برآمدگی بین انگشت ها و یا پاشنه پا
  • ضخیم شدن پوست و یا درد مفصل انگشت ها و پاشنه پا می باشد.

درمان میخچه با وسایل موجود در منزل نیز امکان پذیر است مثلا شما می توانید درمان میخچه با سیر، شیرین بیان، لیمو، سرکه سیب، روغن سقز، زرد چوبه و … را امتحان کنید و شاهد معجزه ان ها شوید.

درمان میخچه با سیر

سیر به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد یک درمان گر کاملا طبیعی شناخته می شود و در درمان میخچه کاملا موثر می باشد زیرا خاصیت ضد قارچی و ضد باکتری که دارد از عفونت کردن پا جلوگیری می کند. ما دو روش درمان میخچه با سیر را به شما آموزش می دهیم.

 روش اول: سیر از وسط ۲ قسمت کنید و به محل مورد نظر بمالید و به آن اجازه دهید خشک‌ شود سپس آن را با نوار زخم بندی ببندید و اجازه دهید شب تا صبح بماند صبح پانسمان را باز کنید و محل میخچه را با آب گرم تمیز بشویید این کار را تا زمانی  که به نتیجه دلخواه برسید هر شب تکرار کنید.

روش دوم: چند حبه سیر را خرد کنید و روی آن ها نمک بپاشید و پای خود را به مدت ۳ روز ببندید و پس از باز کردن پا دیگر میخچه را نخواهید دید.

درمان میخچه با سیر

میخچه پای خود را با شیرین بیان درمان کنید

شیرین بیان برای درمان میخچه معجزه می کند. یک قاشق از پودر شیرین بیان را با روغن خردل به خوبی مخلوط کنید تا یک خمیر کاملا یک دست به وجود آید سپس خمیر به دست آمده را قبل از خواب روی میخچه زده و روی آن را با باند ببیندید. صبح که از خواب بیدار شدید پای خود را با آب ولرم بشویید. این کار را هر شب انجام دهید و مطمئن باشید پس از گذشت چند روز شگفت زده می شوید. سایر مواردی که در بالا  برایتان ذکر کردیم نیز به همین راحتی میخچه ی شما را درمان می کنند بدون این‌ که هزینه ی گزافی برای آن ها بپردازید فقط باید توجه داشته باشید که کفش تنگ و نامناسب نپوشید تا دوباره با این درد سر روبرو نشویید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.