فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان زانو درد با سیاه دانه | آشنایی با روش های تشخیص و خصوصیات

درمان زانو درد با سیاه دانه

زانو درد یکی از رایج ترین دردها در میان افراد می باشد. میانسالان، ورزشکاران و … برخی از افراد هستند که ممکن است با این عارضه دست و پنجه نرم کنند و از این درد رنج ببرند. این درد دلایل گوناگونی دارد پزشک با شناخت علت به وجود آورنده درد زانو، اقدام به تجویز دارو برای درمان این درد می نماید. اما برخی از روش های درمانی هم وجود دارند که افراد در خانه می توانند از آن ها استفاده کنند مثل استفاده از روش های طبیعی همچون روغن سیاه دانه و نیز استفاده از سیاه دانه ، می توان درد  ناشی از زانو درد را کاهش داد. همراه ما باشید تا با درمان زانو درد با سیاه دانه آشنا شوید.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

خصوصیات ظاهری و درمانی دانه سیاه دانه

سیاه لانه یا شونیز گیاهی گلدار است که معمولا در جنوب غربی آسیا پرورش می یابد، از دانه سیاه دانه به عنوان دارو  به عنوان دارو برای درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود. سیاه دانه طعم تلخی داشته و معمولا به عنوان ادویه در خانه ایرانیان استفاده می شود. در واقع سیاه دانه از ادویه های اصلی برای تولید انواع ترشی های خوشمزه می باشد. سیاه دانه دارای مواد معدنی و ویتامین هایی است که در درمان بیماری های گوناگون از جمله بیماری های قلبی، سل و دیابت استفاده می شود. سیاه دانه به سبب داشتن ویتامین دی و کلسیم در درمان زانو درد ناشی از آرتروز مفید می باشد.

این ماده برای درمان مشکلات گوارشی و تقویت معده و روده مفید می باشد، در درمان سینوزیت مفید است چرا که دارای خواص آنتی بیوتیکی باورنکردنی است. خواص سیاه دانه به گونه ای است که در طب اسلامی نیز به خواص درمانی آن نیز اشاره شده است به گونه ای که پیامبر نیز در روایتی از خواص این ماده یاد کرده است. اصلی ترین کاربرد را می توان به درمان زانو درد با سیاه دانه خلاصه کرد.

درمان زانو درد با سیاه دانه

روغن سیاه دانه

روغن های طبیعی معمولا در درمان زانو درد اثر ویژه ای دارد از جمله این روغن های طبیعی، روغن سیاه دانه می باشد که در درمان درد ناشی از زانو درد استفاده ویژه ای دارد. بسیاری از افراد از این روغن برای درمان زانو درد استفاده می کنند و شاهد اثرات شگفت آور این ماده هستند.

علت زانو درد چیست؟!

زانو درد به دلایل گوناگونی رخ می دهد که به برخی از این دلایل اشاره می کنیم؛

  • ساییدگی مفصل که باعث درد زانو در دوران میانسالی می شود.
  • التهاب تاندون ها زانو
  • بیماری روماتیسم؛ این بیماری خود ایمنی است که معمولا مفاصل نزدیک بدن را درگیر می کند.
  • نرمی کشکک؛ برخی از افراد به سبب نرم بودن کشکک زانو، دائما زانو درد را تجربه می کنند مانند برخی از ورزشکاران
  • عفونت ها
  • پارگی مینیسینگ و پارگی رباط صلیبی
  • و ….

اگر به هر دلیلی به دردهای زیادی دچار هستید، می توانید درمان زانو درد با سیاه دانه را امتحان کنید.

روش تشخیص و شروع به درمان زانو درد با سیاه دانه

  • معاینه بالینی
  • عکس برداری
  • انجام آزمایشات مربوطه

درمان زانو درد با سیاه دانه

تاثیر سیاه دانه در بهبود زانو درد و آرتروز

روغن سیاه دانه به سبب مواد معدنی ویژه ای که دارد به عنوان یک داروی ضد التهابی در بهبود زانو درد ناشی از آرتروز می باشد به شرطی  این درمان مستمر باشد و به طور مکرر از روغن سیاه دانه استفاده شود.

سیاه دانه از جمله دانه های گیاهی با خواص درمانی بالا می باشد که در بالا به خواص فوق العاده این دانه اشاره کردیم. اما این ماده دارای برخی خواص مضر برای برخی از افراد می باشد لذا بهتر است در مصرف این ماده دقت شود. مثلا این دانه به سبب طبع گرمی که دارد پس افرادی که گرم مزاج هستند بهتر است در مصرف این ماده احتیاط کنند تا دچار مشکل جدی نشوند.

زانو درد به دلایل گوناگونی ممکن است در سنین مختلف  افراد را درگیر کند پس این درد رنج سنی خاص خود را ندارد و در هر سنی ممکن است رخ دهد. گاه برخی  افراد از روغن های طبیعی همچون روغن سیاه دانه در درمان این درد ها استفاده می کنند چون این روغن ها هم در درمان و تسکین این درد ها موثر است و هم عوارض جانبی کمتری نسبت به برخی از دارو ها دارند. از این رو درمان زانو درد با سیاه دانه به عنوان یکی از ویژه ترین راه ها شناخته شده است.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.