فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان میخچه پا در طب سنتی | چگونه با استفاده از طب سنتی میخچه خود را درمان کنیم؟

درمان میخچه پا در طب سنتی

اگر در هنگام راه رفتن دچار درد شدین و یا شاهد ضایعه پوستی بودید اول از همه یک سر به کفش هایتان بزنید. کفش تنگ و پاشنه بلند یکی از اصلی ترین دلایل بروز میخچه است. میخچه عموما لای انگشت ها و دو طرف پا ها، پاشنه پا و یا زیر ناخن ها دیده می شود. پس اگر می خواهید دچار این عارضه نشوید حتما جوراب بپوشید و با کفش های تنگ خداحافظی کنید. هر چند که تنها دلیل این نیست گاهی فشار نا متعادل بر روی انگشت و یا کجی انگشت های پا نیز سبب بروز آن می شود. در ادامه با درمان میخچه پا در طب سنتی همراه ما باشید.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

راهکارهای درمان میخچه پا در طب سنتی

برای درمان میخچه پا در طب سنتی موارد زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند که طی چند روز با کم ترین هزینه آن را درمان کنید و دیگر درد نکشید. اگر در منزل هر کدام از موارد زیر را دارید دیگر نگران میخچه ی پای خود نباشید.

  • آناناس
  • آب لیمو
  • روغن سقز
  • جوش شیرین
  • سرکه سفید
  • پاپایا
  • شیرین بیان و … این موارد با کم ترین هزینه درمان شما را به نتیجه دلخواه می رساند.

سرکه سفید برای درمان میخچه معجزه می کند

سرکه سفید برای درمان خانگی میخچه معجزه می کند. سطح اسید سیته آن سبب می شود پوست های ضخیم  و مرده ی روی پوست از بین می برد. سرکه سیب دارای خاصیت ضد باکتری و ض قارچ است. این خاصیت از عفونت کردن میخچه جلوگیری می کند. برای تهیه ی این محلول کافی است سرکه سفید را با آب مخلوط کنید. نسبت این ترکیب ۱ به ۳ باشد به گونه ای آب آن بیش تر باشد بهتر است. سرکه را روی میخچه بزنید و روی آن باند پیچی کنید و از یک شب تا صبح به آن زمان بدهید‌ پس از باز کردن باند روز بعد محل میخچه را با سنگ پا بسابید و پس از خشک کردن پا آن را با کرم مرطوب کننده نرم کنید و این کار را تا زمان بیرون آمدن میخچه هر روز تکرار کنید.

درمان میخچه در طب سنتی

برای درمان میخچه پا در طب سنتی از جوش شیرین کمک بگیرید

در درمان میخچه با طب سنتی جوش شیرین نیز به خاطر خواص ضد باکتری و ضد قارچی که دارد و هم چنین سرعت بخشی که در بهبود در میخچه  دارد یکی از شناخته شده ترین ها می باشد ما ۲ روش برای درمان میخچه با جوش شیرین را به شما توضیح می دهیم. ابتدا یک لگن آب بیاورید سپس ۲ یا ۳ قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید پا های خود را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در لگن بگذارید سپس محل میخچه را با سنگ پا به خوبی بسابید. در روش دیگر که کمی زمان بیش تر می خواهد جوش شیرین و آب لیمو لازم است.  یک  قاشق  چای خوری جوش شیرین به همراه آب لیمو را به خوبی مخلوط کنید تا به شکل خمیر شود. خمیر به دست آمده را روی میخچه زده و روی آن را تا صبح ببندید ( از باند استفاده کنید) روز بعد خمیر را شسته و محل مورد نظر را به خوبی سنگ پا بکشید. هر روز همین کار را تکرار کنید تا میخچه پای شما خشک شود.

پاپایا

اگر به دنبال یک درمان راحت و بدون درد سر هستید ما به شما پاپایا را پیشنهاد می کنیم. پاپایا دارای چند آنزیم هستند که میخچه را خشک می کنند. برای این روش پاپایای تازه را بیاورید و آب آن را خارج کنید یک تکه پنبه را در آب پاپایا بخیسانید و آن  را روی میخچه بگذارید. روی میخچه را بپوشانید و اجازه دهید شب تا صبح بماند و پس از آن با سنگ پا روی آن را با سنگ‌ پا بسابید و پس از تکرار شاهد معجزه ی ان می شوید.

از شیرین بیان برای درمان میخچه با طب سنتی غافل نشوید

برای این روش جوش شیرین را با روغن خردل مخلوط کنید تا یک خمیر یک‌ دست به دست آید. خمیر را روی میخچه بگذارید و روی آن را با باند بپوشانید و یک شب تا صبح نگه دارید و صبح روز بعد ان را بشویید و با سنگ پا به خوبی بسابید و هر روز همین کار را تکرار کنید تا میخچه نابود شود و دیگر درد نکشید و راحت زندگی کنید.

درمان میخچه در طب سنتی

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.