فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان میخچه با دارو | چگونه با کمک دارو میخچه خود را درمان کنیم؟

میخچه یک‌ ضایعه ی پوستی است که معمولا بر اثر سابیدن  و فشار زیاد بر قسمت نازک پوست به وجود می آید. میخچه هنگامی پدیدار می شود که شکل های بیضی طور بر پوست ظاهر شود و یک مرکز فشار داشته باشد و به مرور زمان گسترده تر شود اگر این فشار ها  بر روی پوست همچنان ادامه داشته باشد ممکن است پس از، از بین رفتن میخچه دوباره پدیدار می شود.میخچه معمولا بر اثر مرور زمان به وجود می آید اما نگران نباشید زیرا درمان میخچه  با دارو نه زمان زیادی می خواهد نه هزینه ی زیادی. بهتر است به این نکته توجه کنید که در صورت مشاهده ی میخچه اگر قصد از بین بردن میخچه را دارید  حتما با یک فرد متخصص مشورت کنید. دقت کنید اگر فردی در نزدیکی شماست که مسن هستند و یا بیماری مانند دیابت دارند به هیچ وجه نگذارید میخچه را خودشان بردارند.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

درمان میخچه با دارو

درمان میخچه

میخچه از آن مشکلاتی است که به مرور به وجود می آید اما به سرعت از بین می رود. سرعت از بین رفتن آن معمولا به علت به وجود آمدن آن بستگی دارد اگر قضیه زیر سر کفش تنگ شما باشد قضیه زیاد جدی نیست اما اگر به علت کجی انگشت ها و یا استخوان پای شما باشد کمی قضیه را سخت تر می کند. دو نوع درمان برای میخچه وجود  دارد

  • درمان خانگی میخچه
  • درمان دارویی میخچه و در صورت لزوم جراحی آن

چه زمانی مجبور به بریدن میخچه می شوید؟

پزشک های متخصص وسیله های مخصوصی دارند که به کمک آن ها پینه یا میخچه را می توانند بردارند. وقتی که میخچه و یا پینه را می برند فشاری که به بخش های زیرین وارد می شد کم تر می شود و در نتیجه کاهش درد را به دنبال خواهد داشت اگر میخچه بزرگ و یا جای نامناسبی باشد ممکن است عمل برش آن چندین جلسه طول بکشد. اما باید پس از جدا شدن میخچه از پایتان دیگر با کفش های تنگ خداحافظی کنید و حتما یک نرم کننده همیشه به همراه خود داشته باشید تا روی میخچه و یا پینه ها را نرم کنید.

درمان میخچه با دارو

از آن جایی که اکثر مردم برای یک بار هم که شده است با میخچه مواجه شده اند از این رو طبیعی است متخصصان و پزشکان دست به تولید دارویی برای برطرف کردن این مشکل بزنند و داروهای بسیاری نیز در این رابطه تولید کرده اند که پوست ضخیم شده و مرده را از بین می برند این دارو ها معمولا حاوی اسید سالیسیک هستند این اسید ها پروتینی محلول در خود دارند و مصرف آن برای اکثر مردم بی خطر است. قطعا در صورت مراجعه به مزشک متخصص و با مصرف یکی از این دارو ها مشکل شما حل می شود.

چه زمانی کار درمان میخچه به اتاق عمل می کشد؟

برای درمان میخچه  گاهی یک کفی کفش مناسب می تواند این مشکل را از بین ببرد به این گونه که این کفی از فشار آمدن به پوست پا جلوگیری می کند و یا اگر مشکل از انگشتان شما باشد با یک آستین برای انگشت های پای شما مشکل حل می شود و فشار کم تری به انگشتانتان می آید. اما گاهی اوقات درمان خانگی میخچه  و یا حتی درمان میخچه با دارو چاره ساز نمی باشد و فرد پس از، از بین رفتن میخچه دوباره شاهد این مشکل می شود در این مواقع پزشکان دست به عمل جراحی می زنند. برای مثال یکی از عوامل میخچه داشتن انگشت های کج است مثلا پزشکان با صاف کردن این انگشت کج یا بریدن استخوانی که بیرون زده است مشکل را حل می کنند.

درمان میخچه با دارو

درمان خانگی میخچه چگونه است؟

برای درمان خانگی میخچه از وسیله های خانگی مانند سرکه سیب، سیر، پودر شیرین بیان، لیمو و… استفاده کنید و تا جایی که می توانید از وسیله های تیز برای بریدن میخچه استفاده نکنید.سعی کنید پا های خود را مرطوب نگه دارید و یا پاهایتان را در آب گرم نگه دارید و آن را با سنگ پا بسابید تا پینه ها و سلول های مرده جدا شوند. حتی می توانید تعدادی قرص آسپرین را آب حل کنید و آن را با آب لیمو مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را روی پینه ها بمالید و پای خود را با کیسه بپوشانید و آن را در حوله قرار دهید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.