فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان میخچه پا بدون جراحی |چه روش هایی برای درمان میخچه پا بدون نیاز به جراحی وجود دارند؟

درمان میخچه پا بدون جراحی

تصور کنید در حین راه رفتن ریگی را در کفش خود حس کنید و جای مناسبی نیز پیدا نکنید که داخل کفش خود را تمیز کنید و ریگ را دور بیندازید. تصورش هم‌ سخت است. میخچه نیز همین حالت زجر آور را دارید درصورتی که شما نمی‌توانید این صابون را به دل خود بزنید که اگر به خانه برسید این مشکل حل می شود زیرا در خانه نیز همین آش و همین کاسه است. میخچه یک عکس العمل طبیعی پا نسبت به فشار است. پوشیدن کفش های تنگ و پاشنه بلند عموما مسبب این مشکل است. علاوه بر این ها نپوشیدن جوراب و یا حتی پوشیدن جوراب تنگ نیز می تواند از عوامل ایجاد میخچه باشد. میخچه و زگیل معمولا در زیر انگشت های پا، پاشنه پا، بغل پا و یا لای انگشت های پا خود را نشان می دهد و معمولا درمان میخچه پا بدون جراحی  انجام می شود.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

 

درمان میخچه پا بدون جراحی

آیا میخچه همان پینه است؟

عموم مردم پینه و میخچه را با یک‌ دیگر اشتباه می گیرند در صورتی که این گونه نیست. پینه ها معمولا سطحی گسترده تر نسبت به میخچه ها دارند و در جاهایی ظاهر می شوند که تحت فشار هستند و یا به زمین سابیده می شوند اما میخچه ها یک بخش کوچکی هستند و فقط در یک نقطه ی مشخص رشد می کنند و همینطور برجسته هستند.  تفاوت اصلی که پینه ها و میخچه ها با یک دیگر دارند سطح نفوذ آن هاست . پینه ها کاملا سطحی بوده اما میخچه ها این گونه نیستند و می توانند به بخش های زیرین پوست نفوذ کنند. پینه ها عموما در کف دستان کسایی که با اجسام زبر و زمخت ارتباط دارند دیده می شود اما میخچه روی پا بیش تر دیده می شود.

پیشگیری به از درمان

ضرب المثل پیشگیری بهتر از درمان است نیز در درمان میخچه بدون جراحی  به کار می آید. اگر می خواهید بدون درد مسافت های طولانی را پیاده روی کنید و از بودن با دوستان خود لذت ببرید تا به میخچه دچار نشوید.

  • کفش پاشنه بلند و تنگ نپوشید.
  • کفش و یا صندل تان را حتما با جوراب بپوشید و تا جایی که ممکن از تماس پوست پایتان با کفش جلوگیری کنید.
  • از راه رفتن های طولانی به شدت خودداری کنید حتی اگر مجبور به این کار هستید کفش مناسب بپوشید

علاوه بر این نکات اگر هر شب پاهای خود را به کمک کرم مرطوب کننده نرم و مرطوب کنید و تمام نکات بهداشتی را رعایت کنید دچار درد میخچه  نخواهید شد.

درمان میخچه پا با کمک جراحی

استخوان بندی پای بعضی از افراد مشکل دارد از این رو به آن قسمت از پا فشار زیادی می آید در نتیجه سبب بروز میخچه می شود. این افراد ممکن است هر چند باری که میخچه ی خود را درمان کنند دوباره پای آن ها میخچه می زند. گاهی پزشک متخصص مجبور به تراشیدن میخچه می شوند اما اکثر اوقات درمان میخچه بدون جراحی  اتفاق می افتد. پزشکان و متخصصان همیشه تاکید می کنند تا جایی که ممکن است به میخچه ی خود دست نزنید و به فکر کندن آن نیفتید چون برخی از افراد با دیدن میخچه روی پایشان با ناخن گیر، قیچی و … به جان آن می افتند به هیچ وجه این کار را نکنید زیرا آن موقع پای شما عفونت می کند و به طبع عواقب خاص خود را در پی دارد و این گونه دیگر دو مشکل به جای یک مشکل دارید.

درمان میخچه پا بدون جراحی

درمان میخچه پا بدون جراحی و با کمک روغن چای سبز

برای درمان میخچه بدون جراحی  از روغن چای سبز استفاده کنید. در این روش تنها کافی است  پاهای خود را برای چند دقیقه در آب ولرم نگه دارید و آن ها را تمیز با صابون بشویید و به خوبی خشک‌ کنید سپس  پنج قطره از روغن مورد نظر را روی پنبه بریزید و آن را روی میخچه ی پا بمالید اگر این کار را هر روز به مدت یک هفته انجام دهید میخچه ی شما کم کم بار و بندیل خود را جمع می کند و می رود.  برای درمان میخچه بدون جراحی  می توانید از سرکه سیب، زرد چوبه، سیر، روغن سقز، آناناس، جوش شییرین، آب لیمو و … کمک بگیرید. مطمئن باشید هر کدام از ان ها به تنهایی معجزه می کند.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.