فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

درمان زگیل تناسلی با زالو | نحوه تشخیص ویروس HPV و شروع درمان آن

درمان زگیل تناسلی با زالو

زگیل های تناسلی به صورت زوائد گوشتی هستند که به انواع پر خطر و کم خطر تقسیم می‌شوند، این زگیل‌ها معمولا جزو اختلالات پوستی شایع می‌باشند که در اثر ابتلا به عفونت ویروس پاپیلوما، ایجاد می‌شوند این ویروس گاهی خفیف و گاهی شدید هستند که در نوع خفیف معمولا بدون ایجاد درد و علائم خاص بوده و بعد از یک دوره، خود به خود و بدون نیاز به درمان از بین می‌روند اما نوع شدید که برای انسان رنج آور است، نیاز به درمان دارد. این زگیل‌ها از طریق رابطه جنسی محافظت نشده از فرد مبتلا به فرد سالم منتقل می‌شود. درمان زگیل تناسلی با زالو یکی از روش های موثر می باشد.

در ضمن این زگیل‌ها اگر درمان نشوند توانایی گسترش به نقاط دیگر را دارند، که در این صورت درمان را مشکل می‌کند. این زگیل‌ها اگر مزمن شوند، عوارض خطرناکی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. اما این زگیل‌ها، به دلیل پخش شدن ضایعه، در نواحی بدن خطر انتقال به جنس مقابل را نیز افزایش می‌دهد. همراه ما باشید تا با درمان زگیل تناسلی با زالو آشنا شوید.

 

مکانیسم عمل ویروس

ویروس هایی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود، از نوع ویروس های کم خطر می باشد. این ویروس، بیش از ۱۰۰ نوع دارد که نوع ۱۶ و ۱۸  آن جزو ویروس های پر خطر هستند که می تواند زمینه ابتلا به سرطان دهانه رحم را ایجاد کند. اما انواع کم خطر ویروس عامل ایجاد زگیل های تناسلی هستند.

روش تشخیص ابتلا به عفونت HPV و آمادگی برای درمان زگیل تناسلی با زالو

یکسری تست ها، به نام تست اچ پی وی، وجود دارند که در برخی، تعداد زیاد ویروس و در برخی دیگر تعداد اندک ویروس تشخیص داده می شود.

روش های درمان زگیل تناسلی

این نوع روش های درمانی، بستگی به شکل، وسعت ضایعه و محل درگیری دارد، این درمان ها شامل، درمان های دارویی، استفاده از روش فریز زگیل ها، سوزاندن، لیزر ترابی، جراحی، روش های طب سنتی مثل زالو درمانی می باشند.

درمان زگیل تناسلی با زالو

  • درمان دارویی: اغلب داروها و پماد های شیمیایی مثل پودو فیلین، آلدرا و … وجود دارند که در درمان زگیل تناسلی استفاده می شوند.
  • فریز کردن: به این روش، کرایو تراپی می گویند که برای سرد کردن و درمان زگیل تناسلی استفاده می شود.
  • سوزاندن: روش های رایج برای درمان زگیل تناسلی می باشد اما خیلی درد ناک است.
  • لیزر تراپی: از این روش معمولا برای ضایعه های بزرگتر و در یو جلسه استفاده می شود.
  • جراحی: زگیل های بزرگتر که به هیچ کدام از درمان های گفته شده، پاسخ ندهند معمولا نیاز به جراحی دارند.

درمان زگیل تناسلی با زالو؛ از برترین روش ها

اما روش درمان زگیل تناسلی با زالو، یکی از روش هایی است که در طب سنتی توصیه می شود. زالو به دلیل قادر بودن به اتصال به نواحی مختلف بدن و مکیدن خون انسان یک روش برای درمان زگیل های تناسلی می باشد.

زالو در واقع خون آلوده و بدون اکسیژن را از بدن خارج می کند و به جای آن، بزاق خود را که حاوی ماده آنتی کوآگولان است را به بدن انسان تزریق می کند که این ماده باعث تصفیه خون و تقویت سیستم ایمنی و افزایش میزان اکسیژن خون و بافت می شود. پس با انجام زالو درمانی تحت نظر افراد متخصص، می توان به تصفیه و تعویض خون از ویروس پاپیلوما کمک کرد و از این طریق به رفع زگیل های تناسلی کمک کرد.

در نهایت شما را دعوت می کنیم تا از مطلب خرید ریپورتاژ آگهی نیز بازدید کنید و با تعرفه های مختلف خبرگزاری ها و پایگاه های خبری اطلاعاتی را به دست بیاورید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.