مسائل زناشویی

ویژگی های مردان سرد مزاج ” عوامل موثر بر میل جنسی ” انواع سرد مزاجی

سردمزاجی یک اصطلاح عامیانه‌ای است که در بین افراد برای مردان یا زنانی که گرفتار کاهش یا عدم میل جنسی هستند، به کار برده می‌شود. در این مقاله به بررسی با مردان سرد مزاج چگونه رفتار کنیم ؟ و نشانه های مردان سرد مزاج میپردازیم تا انتها در کنار ما باشید . سردمزاجی یا کاهش میل جنسی معنایی علمی داشته و نمی توانیم به راحتی به هر کسی بگوییم سردمزاج! می بایست شرح‌حال درستی از فرد دریافت گردد تا قصد او از به کار بردن این کلمه آشکار گردد. زمانی که مردی بیش از ۲۰ سال سن داشته باشد، ازدواج کند و فاصله بین دو رابطه زناشویی‌ او ۱۰ روز یا بیشتر باشد، به این فرد سردمزاج می گویند.

افزایش میل جنسی، سرد مزاج
افزایش میل جنسی

مردان سرد مزاج

میل جنسی رابطه مستقیمی با سن افراد دارد و این غریزه در هر ۲ جنس با افزایش سن کم می‌شود اما شدت کاهش آن فرق دارد. در صورتی‌که تناسب نسبی در نیازها و تمایلات جنسی هر دو نفر وجود داشته باشد اتفاقی رخ نخواهد داد، مشکل زمانی بروز می دهد که یکی از طرفین هر روز تمایل به برقراری رابطه زناشویی داشته باشد و دیگری ماهی یکبار! اینجاست که بحث سردمزاجی یا همان کاهش میل جنسی بیان می گردد.

انواع سرد مزاجی

طبق تعریفاتی سردمزاجی ۲ نوع است، نوع اولیه آن که از همان روزهای ابتدایی بعد از ازدواج، مرد تمایل به داشتن روابط زناشویی با فاصله زیاد است . سردمزاجی ثانویه، در این نوع از سردمزاجی مرد از اول چنین مشکلی نداشته و بعدا به کاهش میل جنسی گرفتار آمده است.

امکان دارد کاهش میل جنسی خفیف، متوسط یا شدید باشد. در نوع شدید آن امکان دارد مرد ماه‌ها اصلا تمایل به داشتن رابطه زناشویی نداشته باشد. سردمزاجی در آقایان خیلی زودتر معلوم می شود، این در حالی است که معمولا در زنان به‌خصوص در مراحل خفیف پنهان باقی خواهد ماند.

سرد مزاج، کاهش میل جنسی
سرد مزاج، کاهش میل جنسی

عوامل موثر بر میل جنسی

عواملی مثل شغل نامناسب، مشغله ذهنی زیاد، مشکلات زندگی، افسردگی و اضطراب و اختلال در رابطه عاطفی با همسر جزء مشکلاتی هستند که به روان مرد آسیب می رسانند . می‌توانند موجب پایین آمدن میل جنسی او شوند . از مسائل مهمی که روی میل جنسی تاثیر مستقیم دارد، کاهش هورمون مردانه است. هورمون مردانه در سنین بالا به مرور کاهش پیدا می‌کند . پیرو آن میل جنسی کمتر خواهد شد اما بعضی وقت‌ها در افراد جوان یا میانسالان رویه کاهش این هورمون سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

مردانی که کاهش میل جنسی در آن‌ها به مرور اتفاق می‌افتد، بهتر است سطح هورمون خود را به روش آزمایشگاهی اندازه بگیرند. یکی دیگر از مسائلی که موجب کاهش میل جنسی در مردان خواهد شد، مصرف داروهای اعصاب محسوب می شود، می بایست این داروها فقط باید به وسیله پزشک تجویز گردند.

مشخصات مردان سرد مزاج

به طور کلی برخی از مردان با بعضی عادات و اعمالشان موجب می‌شوند . همسرشان نسبت به رابطه با آن‌ها سرد شده و ذوق رابطه زناشویی را از دست بدهد. در صورتی که شما هم جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است عادات و رفتارهایتان را ترک کنید. ویژگی مردانی که از چنین عاداتی در رنج هستند به شرح زیر است:

 • مردانی که با عملکرد بدن همسرشان آشنایی ندارند.
 • مردانی که در رابطه زناشویی با همسرشان خشن هستند.
 • مردانی که نظافت را رعایت نمی‌کنند.
 • مردانی که بهداشت شخص خود را در حدکم رعایت می‌کنند . به‌طور مثال همیشه دهانشان بوی بدی داده، ناخن‌های او بلند و آلوده است . بدنشان بوی بد عرق می‌دهد، پاها و جوراب‌های بدبو و کثیفی را دارند.
 • مردانی که بیش از حد طبیعی به ظاهر، قیافه ، سر و وضع همسر خود اهمیت می‌دهند.
 • مردانی که دائم از همسرشان رضایت در یک رابطه زناشویی را سوال می کنند. به جای آنکه به معاشقه در رابطه روی بیاورند، صرفا به رضایت جسمی همسر توجه دارند.
 • مردانی که بیش از حد نگران توان زناشویی خود هستند . به عنوان مثال مدام بر این تصور باقی‌اند که زودانزالی دارند، آلت تناسلی‌‌ کوچک یا چهره جذابی ندارند یا…
 • مردانی که در رابطه زناشویی، تنها به خود اهمیت می‌دهند و به همسرشان توجهی ندارند.
 • مردانی که فورا بعد از به پایان رسیدن فعالیت زناشویی، به لحاظ احساسی و عاطفی از همسرشان دوری می‌گزینند.
 • مردانی که عادات شخصی ناپسندی به همراه دارند: ‌مثل دست کردن در بینی و…
 • مردانی که علاقه‌ای ندارند تا به همسر خود عشق‌ و محبتی نشان بدهند.
 • مردانی که مشغله فکری وسواس‌گونه و بیش از حدی به بدن خود دارند.
 • مردانی که تندخو و پرخاشگر بوده و با خانواده خود خوش‌رفتار نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید