مسائل زناشویی

خوردن واژن چه عواقبی می تواند داشته باشد ؟ ” راهکاری فوق العاده برای خوردن واژن “

رابطه دهانی

خوردن واژن : رابطه جنسی دهانی قبلاً یک موضوع تابو بود ، اما این روزها شکل متداول فعالیت جنسی است. رابطه جنسی دهانی به معنای استفاده از دهان ، لب ها یا زبان برای تحریک دستگاه تناسلی یا مقعد همسرتان است. زن و مرد هر دو می توانند با شریک زندگی خود رابطه دهانی برقرار کنند. خوردن واژن یا خوردن ناحیه تناسلی در خانم ها یکی اصلی ترین منبع بیماری های مختلف است. برای جلوگیری از عفونت دهان این مطلب را حتما بخوانید.

شما به احتمال زیاد در مورد رابطه جنسی دهان و دندان شنیده اید که آن را با نام های بسیاری خوانده اند.

خوردن واژن

اما رابطه جنسی دهانی دارای نام های رسمی پزشکی نیز می باشد: رابطه جنسی دهانی بر روی زن (واژن ، ولو و کلیتور) را cunnilingus و رابطه دهانی را برای مرد (آلت تناسلی مرد) زبان می نامند. اگر رابطه جنسی دهانی مقعد را درگیر کند ، آن را مقعد می نامند.

اگر هر دو از آن لذت ببرید و با آن موافق باشید ، رابطه جنسی دهانی می تواند یک قسمت طبیعی و لذت بخش از رابطه جنسی بین شریک زندگی باشد. می توانید رابطه جنسی دهانی را بعنوان بخشی از فعالیتهای جنسی دیگر (مانند رابطه واژینال یا مقعدی) یا به تنهایی انجام دهید. اما رابطه دهانی بدون کاندوم خطراتی را به همراه دارد.

خطرات داشتن خوردن واژن

بسیاری از متخصصان می گویند رابطه جنسی دهانی رابطه جنسی بی خطر نیست. رابطه جنسی بدون کاندوم ممکن است “ایمن تر” نباشد ، از این رو شما فقط از طریق رابطه دهانی باردار نخواهید شد ، اما رابطه جنسی دهانی بدون کاندوم هنوز هم خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی یا انتقال از طریق جنسی را دارد.

از آنجا که رابطه جنسی دهانی معمولاً شامل مکیدن یا لیسیدن اندام تناسلی یا مقعد همسرتان است ، به احتمال زیاد با مایعات دستگاه تناسلی یا مدفوع تماس خواهید گرفت و این امر شما را در معرض خطر ابتلا به چندین بیماری STI قرار می دهد.

به طور کلی ، احتمال ابتلا به عفونت مقاربتی از طریق رابطه دهانی اگر:

  • شما به جای دریافت رابطه جنسی دهانی انجام می دهید – زیرا به احتمال زیاد در معرض مایعات دستگاه تناسلی قرار دارید
  • در آن زمان در دهان خود بریدگی ، زخم داشتید
  • شما از محافظت استفاده نمی کنید

خطر دیگر رابطه جنسی دهانی فشارهای روحی در روابط شما است ، خصوصاً اگر یکی از شما از آن لذت نبرد یا نگرانی در مورد آن داشت. ممکن است یکی از شرکا نگران عملکرد جنسی دهانی خود باشد یا اینکه نظر همسر وی در هنگام رابطه جنسی دهانی چیست. یا ، رابطه جنسی دهانی ممکن است باعث شود که یکی از همسران تحت کنترل شریک زندگی دیگر باشد. اینها همه مسائل مهمی است که باید قبل از اینکه رابطه جنسی دهانی را وارد رابطه کنید حل و فصل شود.

بیماریهای مقاربتی با خوردن واژن 

گروهی از عفونت های مقاربتی (STI) می توانند به رابطه دهانی ارتباط داشته باشند. در اینجا برخی از محبوب ترین ها وجود دارد.

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یا زگیل های تناسلی شناخته شده است HPV ویروسی است که می تواند باعث سرطان دهانه رحم در زنان شود. اما HPV می تواند منجر به انبوه سرطان های دیگر شود – مانند سرطان های گلو ، دهان یا سایر قسمت های اندام های تولید مثل – و سایر بیماری های جدی.

HPV یک ویروس رایج است که می تواند مردان و زنان را آلوده کند. از طریق رابطه جنسی دهانی یا تناسلی منتقل می شود. HPV هم شرکای همجنسگرایانه و هم جنس را تحت تأثیر قرار می دهد.

برخی از سویه های HPV باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند – که رشد صافی است که در اندام های تناسلی ایجاد می شود – گرچه به ندرت اتفاق می افتد که زگیل های تناسلی از طریق رابطه دهانی به دهان و لب منتقل شوند. زگیل های تناسلی بسیار شایع هستند ، اما قابل درمان نیستند. آنها می توانند با دارو یا جراحی درمان شوند.

گاهی اوقات HPV به هیچ وجه علائم و نشانه ای از خود نشان نمی دهد.

خطر ابتلا به HPV شما بیشتر شرکای شما را افزایش می دهد. عفونت HPV سرطان را تضمین نمی کند ، اما مطالعات نشان داده است که بیش از ۵۰٪ موارد سرطان دهان می تواند به عنوان مثال با HPV مرتبط باشد. مردان بیش از زنان در معرض خطر هستند.

اگر مشکوک به HPV یا زگیل تناسلی هستید ، با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض خوردن واژن

تبخال یک بیماری مقاربتی عمومی است که به دو نوع وجود دارد: تبخال دهانی (تاول و تب مایع در اطراف دهان یا بینی) و تبخال دستگاه تناسلی (درد ، خارش و زخم های کوچک در اندام تناسلی که به زخم و پوسته تبدیل می شوند). بدون استفاده از کاندوم (و همچنین رابطه جنسی واژینال یا مقعدی بدون کاندوم) می توانید هر نوع تبخال را از رابطه دهانی دریافت کنید.

اگر همسرتان در اطراف دهان خود تبخال دارد (تبخال دهانی) ، اگر قبلاً تبخال نداشته اید ، می تواند آنها را در حین رابطه دهانی به دستگاه تناسلی منتقل کند. اگر همسر شما تاول های تبخال در اطراف دستگاه تناسلی خود دارد ، در صورت وجود می تواند آنها را به دهان شما منتقل کند.

ct با مایعات بدن آلوده ، مانند مایع منی ، مایع قبل از انزال ، خون یا ترشحات واژن . بنابراین رابطه جنسی دهانی شما را در معرض خطر ابتلا به این بیماری ها قرار می دهد. HIV نیز در این گروه است ( HIV را در این صفحه بیابید ).

در صورت تماس مایعات آلوده با هر زخم ، ممکن است به یکی از این بیماری های مقاربتی مبتلا شوید. مایعات همچنین می توانند وارد سلولهای ملتهب لب ، دهان ، اندام تناسلی ، مقعد ، غشا یا سلولهای گلو شوند. این تماس با مایعات می تواند به جریان خون شما وارد شده و شما را بیمار کند.

بیماری هپاتیت A با خوردن ناحیه تناسلی

هپاتیت A عفونت روده است که از طریق تماس با مدفوع آلوده منتشر می شود. اگر رابطه جنسی دهانی شامل لیسیدن یا لمس مقعد همسرتان باشد ، حتی اگر تمیز به نظر برسد ، ممکن است در معرض ابتلا به این بیماری باشید.

بیماری ویروس نقص ایمنی انسانی ” رابطه جنسی دهانی “

کارشناسان می گویند خطر ابتلا به ویروس اچ آی وی توسط یک فرد مبتلا به اچ آی وی در طی رابطه جنسی دهانی بسیار کم است ، اما دانستن دقیق آن دشوار است زیرا افراد غالباً همزمان با واکس یا رابطه جنسی مقاربتی انجام می دهند. زخم هایی در دهان ، واژن یا آلت تناسلی مرد ، خونریزی لثه ، تماس دهانی با خون قاعدگی یا سایر بیماری های مقاربتی داشته باشید.

” رابطه جنسی دهانی ” بیماری شیگلوز

گاستروانتریت شیگلا عفونت روده ای است که در اثر باکتری ایجاد می شود و از طریق تماس با مدفوع (مدفوع) آلوده منتقل می شود. این بیماری همچنین می تواند از طریق تماس جنسی ، به ویژه در هنگام رابطه جنسی دهانی یا مقعدی گسترش یابد. مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند در معرض خطر خاصی قرار دارند.

بیماری سفلیس با خوردن واژن

سفلیس در صورت عدم درمان بیماری بسیار جدی است اما با درمان مناسب قابل درمان است.

علائم در سه مرحله وجود دارد: یک زخم (غالباً بدون درد) ، سپس جوش یا زخم (یا هر دو) ، سپس آسیب اندام و مرگ احتمالی در مراحل بعدی در صورت عدم درمان. مرحله پایانی سفلیس ممکن است از زمان آلودگی به مدت ۱۰ تا ۳۰ سال ایجاد نشود.

می توانید در اثر رابطه مستقیم با زخم سفلیس در حین رابطه جنسی واژینال ، مقعد یا دهان ، سفلیس را منقبض کنید. زخم ها ممکن است در آلت تناسلی همسر ، واژن یا مقعد ، در راست روده یا لب و دهان آنها باشد.

شپش عانه (“خرچنگ”)

شپش عانه یا “خرچنگ” حشرات کوچکی هستند که در ناحیه تناسلی یافت می شوند و از خون تغذیه می کنند. می تواند باعث خارش شدید شود. شپش عانه در حین رابطه جنسی پخش می شود. آنها می توانند با داروهای بدون نسخه درمان شوند.

چگونه خطرات داشتن رابطه جنسی دهانی را کاهش دهیم
مانند هر رابطه جنسی ، بهترین روش برای کاهش خطر رابطه دهانی ، پرهیز از مصرف (نداشتن رابطه جنسی دهانی) یا استفاده از محافظت است.

اختلال در ذهن افراد با نداشتن رابطه جنسی "عوارض نداشتن رابطه"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید