فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

همه چیز شما باید درباره ارگاسم بدانید ” بهترین ارگاسم در زنان و مردان “

فارسی کلاب : ارگاسم به طور گسترده اوج برانگیختگی جنسی محسوب می شود. این احساس قدرتمندی از لذت جسمی و احساس جسمی است ، که شامل تخلیه تنش جنسی انباشته شده است. در این مقاله به بررسی ارگاسم زنان و مردان ، مدل های اکستازی تخلیه تنش جنسی و اختلالات ارگاسمی می پردازیم.

به طور کلی ، در مورد ارگاسم چیزهای کمی شناخته شده است و در طول یک قرن گذشته ، تئوریهای مربوط به ارگاسم و ماهیت آن به طرز چشمگیری تغییر کرده است. به عنوان مثال ، فقط اخیراً متخصصان مراقبت های بهداشتی ایده ارگاسم زن را به وجود آوردند.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که تخلیه تنش جنسی زن و مرد چیست ، چرا رخ می دهد و برخی از سوء برداشت های متداول را پاک می کنیم.

حقایق سریع در مورد تخلیه تنش جنسی

 • ارگاسم به دلیل هورمون ها و مواد شیمیایی دیگری که بدن هنگام ارگاسم ترشح می کند ، مزایای سلامتی زیادی دارد.
 • ارگاسم فقط در هنگام تحریک جنسی اتفاق نمی افتد.
 • افراد از همه جنسها می توانند از اختلالات ارگاسم رنج ببرند.
 • تخمین زده می شود که از هر ۳ نفر ۱ نفر انزال زودرس را تجربه می کنند.
 • افراد تراریخته می توانند بعد از عمل جراحی مجدد جنسی به ارگاسم برسند.
 • متخصصان پزشکی و متخصصان بهداشت روان ارگاسمها را متفاوت تعریف می کنند.

اکستازی چیست؟

ارگاسم ها با استفاده از معیارهای مختلف می توانند به روشهای مختلفی تعریف شوند. متخصصان پزشکی از تغییرات فیزیولوژیکی در بدن به عنوان پایه ای برای شناسایی استفاده کرده اند ، در حالی که روانشناسان و متخصصان بهداشت روان از تغییرات عاطفی و شناختی استفاده کرده اند. در حال حاضر هیچ توضیحی جامع درباره ارگاسم وجود ندارد.

مدل های اکستازی

محققان جنسی ارگاسمها را در مدلهای مرحله ای پاسخ جنسی تعریف کرده اند. اگرچه فرایند ارگاسم می تواند تا حد زیادی بین افراد متفاوت باشد ، چندین تغییر اساسی فیزیولوژیکی مشخص شده است که در بیشتر حوادث تمایل به بروز دارند.

الگوهای زیر الگویی است که در همه اشکال پاسخ جنسی مشاهده می شود و فقط به مقاربت آلت تناسلی و واژن محدود نمی شود.

مدل چهار مرحله ای استاد و جانسون:

 • هیجان
 • فلات
 • ارگاسم
 • دقت، درستی
 • مدل سه فاز کاپلان

مدل کاپلان با داشتن تفاوت در سایر مدلهای پاسخ جنسی تفاوت دارد زیرا اکثر مدلها از جلوگیری از تغییرات غیر تولید مثل جلوگیری می کنند. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که همه فعالیتهای جنسی مقدم بر میل نیستند.

ارگاسم دختران

 • میل
 • هیجان
 • ارگاسم
 • مزایای بالقوه سلامتی ارگاسم
 • ارگاسم مرد ممکن است در برابر سرطان پروستات محافظت کند. 

یک مطالعه کوهورت که در سال ۱۹۹۷ منتشر شد ، نشان داد که خطر مرگ در مردان با فرکانس بالاتر ارگاسم در مردان با فرکانس کمتر ارگاسم به طور قابل توجهی کمتر است.

این در تضاد با این دیدگاه در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان است که “لذت اکستاتیک” با هزینه قدرت و رفاه تضمین می شود “.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انزال مکرر ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. تیمی از محققان دریافتند که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که حداقل ۲۱ بار در ماه انزال کرده اند در مقایسه با مردانی که فقط ۴ تا ۷ بار در ماه انزال می کنند ۲۰ درصد کمتر است.

چندین هورمون آزاد شده هنگام تخلیه تنش جنسی شناسایی شده اند ، مانند اکسی توسین و DHEA. برخی مطالعات نشان می دهد که این هورمون ها می توانند از خواص محافظتی در برابر سرطان و بیماری های قلبی برخوردار باشند. همچنین به نظر می رسد که اکسی توسین و سایر اندورفین های آزاد شده در طی ارگاسم مرد و زن نیز به عنوان آرامش بخش عمل می کنند.

ارگاسم زنان

گونه ها

جای تعجب نیست ، با توجه به اینکه متخصصان هنوز در مورد تعریف ارگاسم به اجماع نرسیدند ، اشکال مختلفی برای طبقه بندی ارگاسم وجود دارد.

روانشناس تحلیلگر زیگموند فروید ارگاسم زن را به عنوان کلیتورال در افراد جوان و نابالغ و واژینال در کسانی که پاسخ جنسی سالم دارند تشخیص داده است. در مقابل ، بتی دودسون ، محقق جنسی ، حداقل ۹ شکل مختلف ارگاسم ، مغایر با تحریک دستگاه تناسلی را بر اساس تحقیقات خود مشخص کرده است.

در اینجا گزیده ای از آنها آورده شده است:

 • تخلیه تنش جنسی مخلوط یا مختلط: انواع مختلفی از تجربیات تخلیه تنش جنسی در کنار هم قرار گرفته است.
 • ارگاسم چندگانه: یک سری ارگاسم در طی یک دوره کوتاه و نه یک دوره واحد.
 • تخلیه تنش جنسی  فشار: ارگاسمهایی که از تحریک غیرمستقیم فشار اعمال می شوند. نوعی خود تحریک در کودکان بیشتر دیده می شود.
 • ارگاسم آرامش بخش: ارگاسم ناشی از آرامش عمیق هنگام تحریک جنسی.
 • تخلیه تنش جنسی شدید: یک شکل معمول تخلیه تنش جنسی ، از تحریک مستقیم اغلب در هنگام تنش بدن و ماهیچه ها.
 • ارگاسم فانتزی: ارگاسم ناشی از تحریک ذهنی به تنهایی.
 • ارگاسمهای G-spot: ارگاسمهای ناشی از تحریک ناحیه ارژن زا در طی مقاربت نفوذی ، از نظر ارگاسم نسبت به سایر انواع تحریک تفاوت قابل توجهی دارند.

تخلیه تنش جنسی زنانه

شرح زیر از روند فیزیولوژیکی ارگاسم زنانه در دستگاه تناسلی ، از مدل چهار مرحله ای مسترز و جانسون استفاده می کند.

هیجان

هنگامی که یک زن از نظر جسمی یا روانی تحریک می شود ، رگ های خونی درون دستگاه تناسلی او رقیق می شوند. افزایش خون باعث می شود که ولووا ورم کرده و مایع از دیواره های واژن عبور کند و باعث شود ورم روده متورم و لخته شود. از نظر داخلی قسمت فوقانی واژن کشیده شده است.

ارگاسم مردان

ضربان قلب و تنفس تسریع می شود و فشار خون افزایش می یابد. آنوریسم ها می توانند باعث بروز گرفتگی خانم به ویژه در گردن و قفسه سینه شوند.

مدل چهار مرحله ای مسترز و جانسون

فلات

هنگامی که جریان خون به سمت ورودی – ناحیه تحتانی واژن – به حد خود می رسد ، جامد می شود. سینه ها می توانند تا ۲۵ درصد اندازه شوند ، و افزایش جریان خون به داخل آئولا – ناحیه اطراف نوک پستان – باعث می شود که پستان ها نحیف تر شوند. کلیتوریس در برابر استخوان pubic جمع می شود و به نظر می رسد ناپدید می شود.

ارگاسم

ماهیچه های اندام تولید مثل از جمله رحم و جلو دارای انقباضات ریتمیک ۰.۸ ثانیه از هم فاصله دارند. ارگاسم زن معمولاً بیشتر از پسران با میانگین ۱۳-۵۱ ثانیه طول می کشد.

بر خلاف آقایان ، بیشتر زنان دوره مقاومت (ریکاوری) ندارند و بنابراین اگر دوباره تحریک شوند می توانند ارگاسم بیشتری داشته باشند.

دقت، درستی

بدن به تدریج با کاهش تورم و کند شدن نبض و تنفس به حالت قبلی خود باز می گردد.

تخلیه تنش جنسی مردانه

شرح زیر از روند فیزیولوژیکی ارگاسم مردانه در دستگاه تناسلی ، از مدل چهار مرحله ای مسترز و جانسون استفاده می کند.

اوج لذت ارگاسم

هیجان

وقتی مرد از نظر جسمی یا روانی تحریک می شود ، نعوظ می شود. خون به بدن جریان می یابد – بافت اسفنجی که در طول آلت تناسلی مرد جریان دارد – باعث می شود آلت تناسلی در اندازه بزرگ شود و سفت شود. بیضه ها بهمراه بدن محکم شده است.

فلات

هنگامی که رگ های درون و اطراف آلت تناسلی خون پر می شوند ، اندازه غدد و بیضه ها افزایش می یابد. علاوه بر تنش ماهیچه های ران و باسن ، فشار خون بالا ، تسریع نبض و افزایش ضربان تنفس.

مسترز و جانسون

ارگاسم

مایع منی – ترکیبی از اسپرم (۵ درصد) و مایعات (۹۵ درصد) – از طریق یک سری انقباضات در عضلات کف لگن ، غده پروستات ، وزیکول های منی و دیافراگم به داخل مجرای ادرار منتقل می شود.

انقباضات در ماهیچه های کف لگن و غده پروستات نیز باعث می شود که منی مایع منی در فرایندی به نام انزال از آلت تناسلی بیرون رود. متوسط ​​ارگاسم مردانه ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد.

دقت، درستی

ارگاسم زنان و مردان

این مرد اکنون وارد مرحله بهبودی موقت شده است که در آن هیچ ارگاسم بیشتری حاصل نمی شود. این دوره به دوره مقاومت معروف است و طول آن در افراد مختلف متفاوت است. می تواند از چند دقیقه تا چند روز به طول انجامد و این دوره به طور کلی با افزایش سن مرد افزایش می یابد.

در این مرحله آلت و بیضه مرد به اندازه اصلی خود برمی گردد. تنفس سنگین و سریع خواهد بود و نبض سریع خواهد بود.

دلایل

معمول است که ارگاسم یک تجربه جنسی است و معمولاً به عنوان بخشی از چرخه پاسخ جنسی تجربه می شوند. این بیماری اغلب بعد از تحریک مداوم نواحی ارژن زا ، مانند دستگاه تناسلی ، مقعد ، نوک سینه ها و پرینوم رخ می دهد.

از نظر فیزیولوژیکی ، ارگاسم ها پس از دو پاسخ اولیه به تحریک مداوم رخ می دهند:

 • احتقان عروقی: فرآیندی که در آن بافتهای بدن از خون پر می شوند و باعث می شوند در نتیجه حجم آنها متورم شود.
 • میوتونی: فرایندی که عضلات از آن کشیده می شوند ، از جمله خم شدن داوطلبانه و انقباض غیر ارادی است.

گزارش های دیگری نیز درمورد افرادی که در ابتدای درمان صرع ، احساسات تخلیه تنش جنسی را تجربه می کنند ، وجود دارد. افرادی که از ناحیه کمر فلج شده اند نیز قادر به داشتن ارگاسم بوده اند ، و نشان می دهند که سیستم عصبی مرکزی به جای دستگاه تناسلی کلید اصلی تجربه ارگاسم است.

معنی ارگاسم

اغتشاشات

 • تعدادی از اختلالات با تخلیه تنش جنسی همراه است. این می تواند به پریشانی ، ناامیدی و احساس منجر شود.
 • شرم ، هم برای شخصی که علائم را تجربه می کند و هم برای شریک زندگی خود.

اگرچه ارگاسم در همه نژادها یکسان در نظر گرفته می شود ، اما متخصصان مراقبت های بهداشتی تمایل دارند که از دیدگاه جنسیتی اختلالات ارگاسمی را توصیف کنند.

اختلالات تخلیه تنش جنسی در زنان

اختلالات تخلیه تنش جنسی زنانه در فقدان یا تأخیر قابل توجه ارگاسم پس از تحریک کافی محور است.

عدم تخلیه تنش جنسی نیز به آنورگاسمی گفته می شود. این اصطلاح را می توان به بی نظمی اولیه تقسیم کرد ، هنگامی که زن هرگز ارگاسم را تجربه نکرده است و آنورگاسمی ثانویه ، هنگامی که زنی که قبلاً ارگاسم را تجربه کرده است ، نمی تواند باشد. این شرایط می تواند به شرایط خاصی محدود شود یا به صورت کلی ممکن است رخ دهد.

اختلال ارگاسمی زنانه می تواند در نتیجه علل جسمی مانند مشکلات زنان و زایمان یا استفاده از داروهای خاص و یا علل روانشناختی مانند اضطراب یا افسردگی رخ دهد.

اختلالات تخلیه تنش جنسی در مردان

همچنین به عنوان ارگاسم مهاری گفته می شود ، اختلال تخلیه تنش جنسی مردانه شامل تأخیر مداوم و مکرر یا عدم ارگاسم پس از تحریک کافی است.

اختلال ارگاسم مردانه می تواند یک وضعیت مادام العمر یا پس از یک دوره عملکرد جنسی منظم باشد. این شرایط می تواند به شرایط خاصی محدود شود یا به صورت کلی ممکن است رخ دهد. این بیماری می تواند در نتیجه سایر شرایط جسمی مانند بیماری های قلبی یا دلایل روانی مانند اضطراب یا با استفاده از داروهای خاصی مانند داروهای ضد افسردگی ایجاد شود.

ارگاسم چیست

انزال زودرس

انزال در مردان ارتباط نزدیکی با تخلیه تنش جنسی دارد. انزال زودرس یک شکایت جنسی شایع است ، که در آن مرد در طی یک دقیقه از نفوذ ، از جمله لحظه نفوذ خود ، در یک دقیقه از انزال (معمولاً ارگاسم) خارج می شود.

انزال زودرس احتمالاً در اثر ترکیبی از عوامل روانی مانند احساس گناه یا اضطراب و عوامل بیولوژیکی مانند سطح هورمون یا آسیب عصبی ایجاد می شود.

تصورات غلط رایج

یک رابطه شاد بیش از یک تخلیه تنش جنسی مبتنی است.
اهمیت بسیار زیادی که جامعه در رابطه جنسی برقرار می کند ، همراه با دانش ناقص ما از ارگاسم ، منجر به تعدادی از سوء برداشت های متداول شده است.

تربیت جنسی را روی پایه قرار داده است و اغلب آن را تنها و تنها هدف برخوردهای جنسی می داند.

با این حال ، تخلیه تنش جنسی به همان اندازه بسیاری از افراد ممکن است ساده و متداول نیست.

تخمین زده می شود که حدود ۱۰-۱۰ درصد از زنان هرگز ارگاسم نداشته اند. در مردان تا ۱ از ۳ گزارش شده است که در برخی از نقاط زندگی انزال زودرس خود را تجربه کرده اند.

ارگاسم آلت تناسلی مردانه و واژن زنانه

تحقیقات نشان داده اند که ارگاسم به طور گسترده ای مهمترین جنبه تجربه جنسی محسوب نمی شوند. در یک مطالعه گزارش شده است که بسیاری از خانمها می یابند که رضایت بخش ترین تجربه های جنسی شامل احساس ارتباط با شخص دیگر است تا اینکه رضایت خود را صرفاً ارگاسم بگذارند.

تصور غلط دیگر این است که تحریک آلت و آلت تناسلی مردانه و واژن راه اصلی رسیدن به ارگاسم برای مردان و زنان است. در حالی که این ممکن است برای بسیاری از آقایان و برخی از خانمها صادق باشد ، بسیاری از خانمها بعد از تحریک کلیتروال ارگاسم را تجربه می کنند.

ارگاسم

یک تجزیه و تحلیل جامع از ۳۳ مطالعه بیش از ۸۰ سال نشان داد که در طی مقاربت واژینال ، تنها ۲۵ درصد از خانمها تخلیه تنش جنسی مداوم را تجربه می کنند ، حدود نیمی از خانم ها گاهی اوقات تخلیه تنش جنسی دارند ، ۲۰ درصد به ندرت دچار ارگاسم می شوند و حدود ۵ مورد. درصد هرگز ارگاسم نمی شوند.

در حقیقت ، ارگاسم لزوماً مجبور به درگیری دستگاه تناسلی نیستند ، و نباید به خواسته های جنسی مربوط باشند ، همانطور که در نمونه هایی از ارگاسم ناشی از ورزش مشهود است.

تصور غلط دیگر این است که افراد تراریخته بعد از عمل جراحی مجدد رابطه جنسی قادر به ارگاسم نیستند.

سخن آخر

سفر به ارگاسم یک تجربه بسیار فردی است که تعریف کلی فردی ندارد. در بسیاری موارد ، متخصصان توصیه می کنند از مقایسه با افراد دیگر یا مفاهیم از قبل موجود در مورد آنچه که ارگاسم باید باشد خودداری شود.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.