فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

رابطه دهانی چه مضراتی را به همراه دارد؟ – شایع ترین بیماری ها

مضرات رابطه دهانی چیست؟!

عوارض رابطه دهانی با واژن بسیار زیاد است. درست است که همه مردان و زنان علاقه زیادی به برقراری ارتباط و سکس دهانی هستند اما باید بدانید که این نوع رابطه جنسی باعث انتقال انواع بیماری ها خواهد شد. دلیل علاقه مردان به رابطه دهانی لذت بیشتر این نوع سکس خواهد بود. آلت تناسلی زمانی که با ارتباط دهانی مواجه می شود به شدت حساس می شود. بیشتر نظرات در مورد رابطه دهانی رضایت بخش  است اما هیچ یک از پزشکان این رابطه را توصیه نخواهند کرد. بیشترین سوالات رابطه دهانی مربوط به بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت است که با این نوع سکس منتقل خواهد شد.

رابطه دهانی

خطر های سکس دهان

از آنجا که این رابطه معمولاً شامل مکیدن یا لیسیدن دستگاه تناسلی  شریک زندگی شما است ، به احتمال زیاد با مایعات دستگاه تناسلی در تماس خواهید بود و این شما را در معرض خطر بسیاری از STI ها قرار می دهد:

  • زگیل ناحیه تناسلی
  • تب خال ناحیه تناسلی
  • کلامیدیا
  • سوزاک
  • هپاتیت B
  • هپاتیت A
  • هپاتیت C
  • HIV / AIDS
  • سیفیلیس

طیف وسیعی از عفونت های قابل انتقال جنسی (STI) می تواند با رابطه جنسی دهانی انتقال پیدا کند.

مهم ترین بیماری های رابطه جنسی دهانی چیست؟!

HPV یا زگیل های دستگاه تناسلی

HPV به عنوان ویروسی شناخته شده است که می تواند باعث ایجاد سرطان دهانه رحم خانم ها شود . اما HPV قادر است که منجر به بسیاری  از سرطانهای دیگر – مانند سرطان گلو یا دهان یا سرطان سایر قسمتهای دستگاه تناسلی – و سایر بیماریهای جدی شده و دستگاه ایمنی و حتی جان افراد را نیز به خطر بی اندازد.

ویروس HPV

HPV یک ویروس شایع هست که در بسیاری از مردان خانم ها وجود داشته و این ویروس از طریق رابطه جنسی کنترل نشده یا رابطه جنسی دهانی منتقل می شود. بعضی اوقات HPV به هیچ وجه علائمی را نشان نمی دهد. زگیل های تناسلی هیچگاه درمان نشده و با جراحی شاید بهبود پیدا کند.

تبخال

تبخال یک بیماری های  STI شایع است که دارای دو نوع است: تبخال دهان (تاول و زخمهای سرد اطراف دهان یا بینی) و تبخال دستگاه تناسلی (درد ، خارش و زخمهای کوچک در دستگاه تناسلی که به زخم و زخم تبدیل می شوند). می توانید هر دو نوع تبخال را از رابطه جنسی  (و همچنین رابطه جنسی کنترل نشده از طریق  واژن یا مقعد) منتقل کنید. مبتلا شدن به این بیماری ها بیشتر به دلیل عدم بهداشت فردی و وجود عفونت ها خواهد بود.

HIV

ویروس ایدز از راه خون منتقل خواهد شد و اگر دهان شما با خون ریزی لثه همراه باشد و مایع منی و یا واژن شریک زندگی شما دچار زخم باشد این ویروسی به راحتی انتقال پیدا خواهد کرد. این ویروس با رابطه جنسی غیر دهانی در صورت عدم کنترل رابطه منتقل خواهد شد.

شیگلولیس

گاستروانتریت شیگلا یک عفونت روده می باشد که توسط باکتری ها ایجاد شده و از طریق تماس با مدفوع آلوده (پو) منتقل می شود. بیشترین انتقال این ویروس می تواند از طریق تماس جنسی ، به خصوص در هنگام رابطه جنسی دهانی یا دهان و دندان باشد. مردانی که با زنان در  ارتباط جنسی قرارگرفته اند ، در معرض خطر خاصی قرار خواهند داشت.

چگونه می توان خطرات رابطه جنسی دهانی را کاهش داد؟

مانند هر رابطه جنسی، بهترین راهها برای کاهش خطرات این رابطه خودداری از (عدم رابطه جنسی دهانی) است. شما نمی توانید با استفاده از دهانشویه یا مسواک زدن خطرات رابطه را کاهش دهید – در حقیقت مسواک زدن و نخ دندان می تواند باعث لکه بر روی لثه های شما شود که بیشتر شما را در معرض خطر ابتلا به STI قرار می دهد.

برای رابطه جنسی برای یک مرد، در طول رابطه از کاندوم استفاده کنید. اما سعی کنید، تا جایی که امکان دارد از این روش نزدیکی دوری کرده، تا دچار آن بیماری های خطرناک نشوید. رابطه جنسی دهانی شاید لذت زیادی داشته باشد. اما اگر یکی از طرفین از آن راضی نباشد، باعث می شود تا دچار فشار روحی شده و باعث اختلاف در بین زوجین شود. برای برقراری رابطه سعی کنید، ابتدا از سلامت یکدیگر مطمئن شده و تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنید.  رعایت نکات بهداشتی مهم ترین راه جلوگیری از شیوع این بیماری هاست.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.