فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

ارگاسم در دوران بارداری: چرا خوب است ( و چگونه متفاوت است )

از بعضی جهات ، اینگونه است. شما در حال جستجوی نقطه سوشی مورد علاقه خود هستید و به جای آن به دنبال استیک پخته شده هستید. به نظر می رسد ریزترین عطرها باعث می شود تا شما را به سمت توالت بریزید تا پرتاب شوید و حتی کمربند ایمنی نیز می تواند شما را در استخر اشک های عاطفی رها کند.

در این مقاله به بررسی ارگاسم در دوران بارداری و وعده های غذایی مناسب برای ارگاسم در بارداری می پردازیم.

اما یک مبحث وجود دارد که شما درباره آن شگفت زده شده و احساس ناراحتی می کنید و آن را مطرح می کنید:

بنابراین آیا داشتن ارگاسم در دوران بارداری اشکالی ندارد؟

پاسخ کوتاه بله ، در اکثر موارد داشتن ارگاسم در دوران بارداری کاملاً خوب است – در حقیقت ، این می تواند برای رفاه عاطفی و روحی شما نیز مفید باشد.

بیایید نگاهی دقیق تر به ایمنی ارگاسم ، احساسات در سه ماهه اول ، دوم و سوم بارداری و اسطوره بزرگ درباره ارگاسم هایی که باعث زایمان می شوند نباشیم.

آیا داشتن ارگاسم در دوران بارداری بی خطر است؟

هنگام رابطه جنسی در دوران بارداری ، موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث بی احتیاطی شود: شما ممکن است به لطف هورمون ها و بیماری های صبحگاهی احساس خستگی نکنید. شریک زندگی شما ممکن است نگران “لوزه زدن کودک” یا آسیب رساندن به شما باشد. و ممکن است در مورد ارگاسم و انقباضات رحمی نگران باشید.

همیشه با پزشک معالج خود مشورت کنید تا بفهمید که خصوصاً از رابطه جنسی خوب هستید یا نه. اما اگر پزشک معالج دیگری به شما نگفت و بارداری کم خطر است ، قرار گرفتن آن بین ورق ها به طور کلی بی خطر است.

اگاسم در بارداری

در حقیقت ، هنگامی که محققان به بررسی های مربوط به هزار و ۴۸۳ زن باردار پرداختند ، دریافتند که از نظر آماری تفاوت معنی داری بین کسانی که در دوران بارداری رابطه جنسی داشته اند و کسانی که هنگام تحریک انقباضات زایمان وجود نداشت ، تفاوت معنی داری وجود ندارد.

فعالیتهای جنسی

محققان همچنین خاطرنشان کردند که در بارداری های کم خطر ، رابطه جنسی با “زایمان زودرس ، پارگی زودرس غشاها یا وزن کم هنگام تولد” همراه نیست.

اما اگر موارد زیر را دارید ، پزشک ممکن است به شما بگوید که از فعالیتهای جنسی خودداری کنید:

  • لکه بینی یا خونریزی
  • نارسایی دهانه رحم (هنگامی که دهانه رحم از حدود ۲۲ میلی متر کوتاهتر باشد و احتمال بیشتری دارید که زایمان زودرس داشته باشید)
  • واس پرویا (وقتی عروق بند ناف به دهانه رحم خیلی نزدیک باشد)
  • جفت جفت (هنگامی که جفت دهانه رحم را پوشانده است)
  • همچنین اگر آب شما از بین رفته است ، رابطه جنسی نداشته باشید. مایع آمنیوتیک مانع محافظتی بین کودک و جهان خارج شما ایجاد می کند – بدون آن ، در معرض خطر بیشتری از عفونت هستید.

راحتی لگن چیست؟

اگر پزشک شما را در “راحتی لگن” قرار داده است و توضیح نمی دهد که این به چه معنی است ، کاملاً سؤال کنید. معمولاً به معنای عدم وجود رابطه جنسی واژن است زیرا بارداری شما بسیار خطرناک تلقی می شود. از آنجایی که شما می توانید بدون داشتن رابطه جنسی نافذ به ارگاسم برسید ، پرداختن به آنچه که محدود است می پردازد.

اگر به دلایل دیگر از جمله عوارض بارداری بارداری شما پرخطر است ، با متخصص زنان صحبت کنید. یک بررسی از مطالعات نشان داد که تحقیقات کافی در مورد رابطه جنسی در دوران بارداری های پرخطر انجام نشده است.

در سه ماهه آخر ارگاسم چه چیزی در دوران بارداری به نظر می رسد

رابطه جنسی سه ماهه اول ممکن است فوق العاده باشد ، یا ممکن است دچار بسیاری از “شروع های کاذب” شود: شما برای یک دقیقه در حالت روحیه قرار دارید و روز بعد یک حالت تهوع به وجود می آید.

از طرف دیگر ، بدن شما در حال حساس تر شدن است – به عنوان مثال ، سینه های شما ممکن است به لمس حساس تر باشند و بنابراین تحریک توسط شریک زندگی یا خودتان راحت تر می شوند. همچنین ممکن است میل جنسی را افزایش دهد. این موارد ، همراه با روانکاری طبیعی تر در آنجا ، ممکن است منجر به ارگاسم سریعتر و رضایت بخش تر شود.

یا ممکن است فقط لازم باشد منتظر بمانید تا ناراحتی از علائم سه ماهه اول منتقل شود. در حقیقت ، میل جنسی برای برخی از خانم ها کاهش می یابد. و اشکالی ندارد همه در حد طبیعی است.

این فقط ممکن است مکان مناسبی باشد وقتی می توان نقطه شیرین خود را به زمین نشست.

با بیماری صبحگاهی (معمولاً) چیزی از ناراحتی های گذشته و سه ماهه سوم هنوز به وجود نیامده است ، رابطه جنسی و ارگاسم در سه ماهه دوم ممکن است لذت بخش تر باشد.

ارگاسم در دوران بارداری

در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید:

ارگاسم شما ممکن است لذت بخش تر باشد. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد ، دلیل اصلی ممکن است افزایش جریان خون در دوران بارداری باشد. این بدان معنی است که رحم و ناحیه واژن بیش از حد احتقان شده است ، که ممکن است به معنای حساسیت بیشتر باشد.

این بسته به شخص ممکن است اتفاق بیفتد ، اما برای بسیاری ، به معنای لذت بیشتر – و ارگاسم آسان تر است.

ممکن است بعد از ارگاسم انقباضات یا انقباضات رحمی را احساس کنید. اینها کاملاً طبیعی است و حتی در زمان بارداری بودن نیز اتفاق می افتد – ممکن است آنها را احساس نکنید مگر اینکه شما باشید. نگران نباشید – این انقباضات باعث ایجاد نیروی کار نمی شوند و به کار منجر نمی شوند. انقباضات به طور کلی با استراحت فروکش می کنند.

ممکن است در معده خود احساس سستی کنید. این یکی دیگر از موارد شایع در هنگام ارگاسم ، حامله بودن یا نبودن است. اما با داشتن پوست محکم و شکم دراز ، احتمالاً بیشتر متوجه این احساس خواهید شد.

ممکن است ترشح هورمون ها باشد

چند برابر منظور ما این است: بدن شما در حقیقت اکسی توسین (“هورمون عشق”) در دوران بارداری تولید می کند. با رسیدن به ارگاسم بیشتر آزاد می شود. و این معمولاً بسیار خوب است.

رابطه جنسی به طور کلی ممکن است در سه ماهه سوم دروغ گفتن در خانه مشکل باشد. از یک چیز ، شکم ناز کودک شما ممکن است بیشتر شبیه یک کیسه بزرگ سیب زمینی باشد: حمل آن دشوار است و همیشه در راه است. (اینجاست که موقعیتهای خلاقانه جنسی وارد می شوند!)

اما همچنین ، ممکن است شما برای رسیدن به بزرگ O تلاش کنید. با توجه به اینکه کودک فضای زیادی را در رحم شما اشغال می کند ، ممکن است عضلات نتوانند به طور کامل مطابق آنچه لازم باشد برای رسیدن به اوج منقبض شوند.

در مورد این شایعه که ارگاسم باعث زایمان می شود ، چطور؟

بیشتر ما آن را شنیده ایم. تاریخ موعد خود را گذشته و آماده دریافت این نمایش در حال حاضر در جاده هستید؟ پیاده روی طولانی کنید. غذای تند بخورید. و رابطه جنسی داشته باشید.

اگر به این اسطوره اعتقاد داشته باشید ، منطقی است که از ترس از زایمان زودرس از داشتن ارگاسم قبل از موعد خود دریغ کنید. اما آنجا آن را دارید: درست نیست. شایعات همچنان ادامه داشت ، اما آنها از بین رفتند.

در یک مطالعه سال ۲۰۱۴ ، محققان زنان باردار را به دو گروه تقسیم کردند – یکی که دو بار در هفته رابطه جنسی داشت و دیگری دیگر ممتنع. زنان در حال فرار بودند – یعنی کودک آماده بود تا ظاهر خود را به نمایش بگذارد. اما محققان هنگام شروع کار ، تفاوت آماری معنی داری بین دو گروه پیدا نکردند.

و همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، بررسی گسترده ای از مطالعات به طور مشابه نشان داد که رابطه جنسی خطر کار خودبخودی را افزایش نمی دهد.

(هشدار Spoiler: هیچ مدرکی وجود ندارد که غذاهای تند باعث زایمان شود.)

وعده های غذایی آماده

خبر خوب اگر هورمونهای شما در بارداری خشن است و میل جنسی شما رو به زوال است: داشتن یک ارگاسم در طی یک بارداری کم خطر بی خطر است.

اگر بارداری شما بسیار پرخطر است و برای شما بی خطر نیست ، پزشک باید به شما بگوید. هنوز هم ارزش آن مکالمه را دارد. و اگر از این سوال خجالت می کشید ، به یاد داشته باشید: OB همه چیز را شنیده است. هیچ موضوعی نباید محدود باشد.

حکمت قومی باستان چیست که می گوید سکس زایمان ایجاد می کند؟ پشتیبانی نمی شود. بنابراین ، خواه ۸ هفته یا ۴۲ هفته دارید ، احساس راحتی کنید که با شریک زندگی خود – یا خودتان – سرگرم شوید و از O خود لذت ببرید.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.