فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

اختلال در ذهن افراد با نداشتن رابطه جنسی “عوارض نداشتن رابطه”

نداشتن رابطه جنسی چه عوارضی خواهد داشت؟!

رابطه جنسی یکی از مهم ترین نیاز های یک انسان به حساب خواهد آمد. مضرات نبود رابطه جنسی برای خانم ها و آقایان به یک اندازه خواهد بود. عدم داشتن رابطه زناشویی منجر به اختلال در ذهن افراد خواهد شد و او نمی تواند ذهن خود را به خوبی دسته بندی کنند. بیشتر طلاق های امروز به دلیل نداشتن رابطه جنسی در بین زن و شوهرها است. فشار های عصبی از ناحیه ارضا نشدن جنسی باعث بسیاری از هنجار شکنی ها خواهد شد.

مضرات نداشتن رابطه جنسی : رابطه جنسی باعث بسیاری بیماری های روحی و جسمی خواهد شد که در ادامه با بعضی از آنها آشنا می شوید.

نداشتن رابطه جنسی

اضطراب و استرس

اگر غالباً با شریک زندگی خود رابطه جنسی ندارید، این امر باعث می شود احساس کمتری نسبت به آن داشته باشید، این بدان معنی است که شما در مورد احساسات خود زیاد صحبت نمی کنید و یا در مدیریت استرس زای روزانه پشتیبانی زیادی نمی کنید.

رابطه جنسی باعث شده تا بدن شما هورمون هایی مانند اکسی توسین و اندورفین را آزاد کند که باعث شده تا شما در مدیریت تاثیر استرس مشکلی نداشته باشید. اکسی توسین بیشترین فایده را برای کمک به خوابیدن شما دارد.

حافظه

برخی از مطالعات نشان داده اند افرادی که رابطه جنسی دارند اغلب در یادآوری خاطرات بهتر هستند. و نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد رابطه جنسی می تواند به مغز شما در رشد نورونها کمک کند و به طور کلی بهتر عمل کند. اگر شما رابطه جنسی نداشته باشید ممکن است، عملکرد حافظه شما به خوبی کار نکرده باعث شود تا دچار بیماری هایی مانند آلزایمر شوید.

سلامتی نداشتن رابطه

رابطه جنسی منظم به شما کمک می کند تا از نظر عاطفی نزدیک به شریک زندگی خود شوید و همین امر زمینه را برای برقراری ارتباط بهتر باز می کند. زوج هایی که بیشتر رابطه جنسی دارند ، می گویند  که از کسانی که کمتر از آن لذت می برند ، خوشحال تر هستند. اما لازم نیست هر روز رابطه جنسی اتفاق بیفتد – به نظر می رسد هفته ای یک  تا سه بار کافی است.  اگر شما رابطه جنسی خود را کنار بگذارید باعث شده تا سردی وارد زندگی شما شده و نتوانید به خوبی با یک دیگر ارتباط برقرار کنید.

سیستم ایمنی

رابطه جنسی منظم می تواند به بدن شما در مقابله با بیماری کمک کند ، بنابراین نداشتن رابطه جنسی باعث شده تا شما  منجر به سرماخوردگی و موارد مشابه آن شوید. در یک مطالعه ، زوج هایی که هفته ای یک تا دو بار رابطه جنسی داشته اند ، نشان داده شده است که سطح بالاتری از یک آنتی بادی خاص (به نام ایمونوگلوبولین A) دارند که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن شما دارد.

یائستگی

اگر شما زنی هستید که یائسگی را پشت سر گذاشته اید ، یک دلیل مهم دیگری برای ادامه رابطه جنسی دارید. بدون مقاربت منظم ، واژن شما سفت می شود و بافت های آن می توانند نازک تر شوند و احتمالاً در هنگام رابطه جنسی آسیب دیده ، پارگی یا حتی خونریزی می کنند. این می تواند چنان ناراحت کننده باشد که زنان مبتلا به این علائم از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند و این می تواند باعث بدتر شدن رابطه جنسی خواهد شد.

اثرات روانی نداشتن رابطه جنسی

ما اغلب به رابطه جنسی به عنوان کاری که بدن ما انجام می دهند فکر می کنیم ، اما بسیاری از زندگی جنسی ما در مغز ما اتفاق می افتد.عدم رابطه جنسی باعث می شود تا شخص دچار افسردگی شدید شده و فرد نمی تواند به خوبی اضطراب های خود را دسته بندی کند. رابطه جنسی باعث شده تا شما احساس سبکی کنید و تمام مشکلات روحی خود را فراموش کنید. رابطه جنسی مهم ترین مسئله برای هر انسان می باشد، این نیاز مانند گرسنگی و تشنگی باید رفع شود تا بتوانید احساس بهتری داشته باشید.

نبود رابطه جنسی در روابط باعث می شود تا احساس نا امنی کنید و به این فکر کنید که دیگر جذابیتی برای شریک زندگی خود نداشته و او شما را ترد کرده است. بهتر است اگر ناتوانی جنسی دارید از دارو های درمان جنسی استفاده کنید تا این مشکلات رفع شود. اگر حس میکنید برای برقراری رابطه جنسی نیاز به یک مشاور دارید حتما به مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنید تا از نظر روانی آماده پذیرش این رابطه شوید.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.