مسائل زناشویی

نشانه هایی که هنگام ارضا شدن زن ها رخ میدهد

نشانه های ارضا شدن زن

ارگاسم زن یکی از مسائل سر بسته است که هنوز راز های زیادی را به همراه دارد. ارضا شدن زن یک واکنش طبیعی است که هنگام اوج لذت جنسی به وجود خواهد آمد و اگر در روابط زناشویی این ارگاسم برای زن ها تجربه نشود باعث بروز مشکلات زناشویی زیادی خواهد شد. پیچیدگی ارگاسم زن نسبت به آقایان زیاد است و این مسئله مانند یک راز سر بسته بافی مانده است. عوامل زیادی در فرایند ارضا شدن زن وجود دارد که می توان هنگام رابطه جنسی از آن ها بهره مند شد.

ارضا شدن زن

نشانه های زیادی هنگام ارضا شدن زن وجود خواهد داشت.

بعضی از آنها عبارت اند از:

  • تغییر سریع رنگ لب‌‌های فرج (لبیا)
  • انقباض واژن
  • رحم و اسفنکتر مقعد
  • رفع احتقان آرئول
  • افزایش شدت نبض واژن
  • افزایش سطح پرولاکتین

البته این نشانه ها کامل نبوده و فقط بعضی از اصلی ترین نشانه های ارگاسم زن خواهد بود. ارضا شدن زن نیازمند یک سری شرایط روحی خاص است که باید آن را مهیا کرد. این ارگاسم می تواند، طی تحریک جنسی در بعضی از نواحی جنسی و غیر جنسی به وجود بیاید.

البته رویا پردازی و رشد غده هیپنوز نیز منجر به بروز ارضا زن خواهد شد.

اختلال جنسی

اختلال جنسی یک تاخیر در فرایند رسیدن به ارگاسم می باشد. معمولا زن ها دیرتر از مرد ها تحریک می شوند و یک مرد باید قبل از ‌دخول شرایط روحی و روانی را برای همسر خود محیا کند تا بتوانند هر دو به شکل هم زمان به اوج لذت جنسی برسند. البته  اختلال جنسی می تواند به علت مصرف بعضی از دارو مانند ضد فشار خون، دارو های ضد افسردگی، خواب اور و آرام بخش نیز باشد.

بعضی ها به غلط فکر می کنند که برداشت رحم زن، تاثیر زیادی بر روی ارگاسم او خواهد گذاشت. اما این کاملا اشتباه است. رحم تنها جای پرورش جنین می باشد و ارگاسم به ناحیه داخلی واژن ربط دارد و عصب های این قسمت بسیار تحریک پذیر خواهند بود. تحریک جنسی و مستقیم زنان قبل از ‌دخول احتمال ارگاسم هم زمان را افزایش خواهد داد.

عوامل روانی که در ارگاسم زن تاثیر دارد.

این مسئله بزرگ ترین ویژگی در ارضا شدن زن ها خواهد بود. زیرا زن ها برعکس آقایان با ذهن خود به لذت جنسی خواهند رسید و اگر شرایط روحی خوبی نداشته باشند، هیچگونه تمایل جنسی نخواهند داشت. سن، تحصیلات، آرامش روحی، و گاهی فرهنگ نیز در رابطه با ارگاسم زن بی تاثیر نخواهد بود.

بعضی از زن ها به دلیل داشتن یک روحیه وسواس گونه هیچگونه آرامش درونی نداشته و هنگام بروز نیاز جنسی قادر نخواهند بود که نگرانی را از خود جدا کنند‌. این موضوع باعث ایجاد افکار منفی در زن شده و عصب های جنسی او برای رسیدن به ارگاسم تحریک نخواهند شد.

این اضطراب در زنان را، اضطراب نمایشی می گویند. زنان حساس تر از مردان بوده و به دلیل این حساسیت افکار مانند عدم جذابیت آنها برای شریک احساسی شان ایجاد می شود. حتی گاهی دلگیری هایی که از مرد زندگیشان دارند در این مقاربت تاثیر بالایی خواهد گذاشت. وجود سو استفاده های جنسی در دوران کودکی نیز می تواند یکی از عوامل مهم در جلوگیری از رسیدن زن ها به ارگاسم باشد.

نشانه های مهم و اصلی ارضا شدن زن

  1. سفت شدن نوک سینه: این فرایند یکی از مهم ترین نشانه های ارضا شدن زن در مراحل اولیه است. این عمل با نفس نفس زدن زن و به هیجان آمدن او همراه خواهد بود.
  2. بروز احساسات: ارگاسم در بعضی از زن ها موج زیادی را همراه خواهد داشت که باعث می شود همسر شما بعد از رسیدن به این مرحله گریه کند. در این مرحله حتما از خود میپرسید چرا؟! و نگران او می شوید. باید بدانید که این امر عادی و طبیعی است و خیلی خوب به ارگاسم رسیده است .
  3. خواب بعد از ارضا شدن برای جبران صدمات: این مسئله بیشتر برای مردان صدق خواهد کرد اما زنانی نیز هستند که بعد از ارگاسم به خواب می روند تا بتوانند ذهن خود را نسبت به این صدمات آماده کرده و آن را جبران نمایند.
  4. عدم توانایی راه رفتن: خانم ها بعد از ارضا شدن ممکن است برای چند دقیقه ای قادر به راه رفتن نباشند زیرا پاهای آنها شروع به لرزش خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید