تصویر1خون شما، وظیفه حمل و نقل عناصر به سلول‎های بدن و وظايفی از جمله حمل مواد زائد حاصله از متابوليسم سلولى به دستگاه ‌هاى دفع، انتقال ترکيبات و مواد مترشحه از غدد داخلى به بافت‎هاى مربوطه، پخش حرارت به تمامى نقاط بدن، به گونه ای که گرماى بدن‎تان هميشه ثابت مانده و کمک به ايجاد ايمنى به‌ منظور دفاع در برابر بيمارى‌ ها را به عهده دارد.

با این حال خون ممکن است بنا به دلایلی همچون کم تحرکی، رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی، فقدان غذای سالم یا خوردن غذاهای ناسالم و … دچار مسمومیت شده و شما را در معرض خطراتی چون حمله قلبی و یا سرطان غلظت خون و… قرار دهد.

با این حال راهکارهای موثری برای تصفیه و تمیز نگه داشتن خون وجود دارد از جمله مصرف 7 گیاه که در ادامه ذکر شده اند:

 

سیر (Garlic):

سیر، گیاه بسیار مفیدی است و مصرف منظم آن به کاهش فشار خون، بهبود گردش خون و کاهش کلسترول بد کمک زیادی می‎کند. علاوه بر این، با افزایش جریان خون در اندام های بدن، موجب مراقبت از شریان ها بخصوص آئورت (مهم‎ترین شاهرگ بدن)، شریان های عروق کرونر (Coronary) و مغز می‎شود ؛  سیر، غنی از ترکیبات سولفوریک یا آلیسین (Allysine) است که منجر به خلاص شدن خون از سموم شده و ریزش مو را نیز متوقف می کند.

 

قاصدک (Dandelion):

گیاه قاصدک، حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی ضروری و آنتی اکسیدان است که برای درمان بیماری‎های کبد موثر است و سموم را از خون و دستگاه گوارش پاک می‎کند. ساده‎ترین راه برای مصرف این گیاه در قالب جوشاندن برگ آن و نوشیدن آن بصورت چای است. شما همچنین می‎توانید چای قاصدک را جایگزین قهوه کنید و روزی 3 بار آن را بنوشید.

 

زردچوبه (Turmeric):

زردچوبه در حالی‎که برای عطر و طعم دادن به مواد غذایی از آن استفاده می شود، دارای خواص شگفت انگیز دارویی نیز هست. یکی از ویژگی های اصلی زردچوبه، مبارزه با سرطان، کمک به آسیب هایDNA و دفع التهاب مزمن است. علاوه بر این، زردچوبه از ابتلا به بیماری های قلبی و لخته های خون نیز جلوگیری می کند. مصرف زردچوبه، انباشت پلاک در شریان ها را متوقف کرده و منجر به کاهش کلسترول ال دی ال (LDL) میشود.

 

ریحان (Basil):

این گیاه، برای ازبین بردن سموم کبد و کلیه مفید است. در واقع مصرف ریحان برطرف کننده مشکلات و عفونت های گوارشی است. علاوه بر این، به عنوان یک دیورتیک (ادرار آور) برای از بین بردن هر گونه سم مخفی از خون شناخته می شود.

 

گشنیز (Coriander):

اگر در بدن‎تان جیوه یا فلزات دیگری وجود دارد، حتما گشنیز مصرف کنید. این گیاه نه تنها فلزات را از بدن شما دفع می‎کند، بلکه برای پاک‌سازی خون بسیار مفید است. همچنین گشنیز می‌ تواند مشکلات قلبی و عروقی و اضطراب را از بین ببرد.

گزنه (Nettle):

گیاه گزنه حاوی آهن است و کم خونی را کاهش می‎دهد. گزنه برای تصفیه سریع خون و حذف توکسین‌ (toxin) های آن فوق العاده است. این گیاه ادرارآور بوده و برای تمیزکردن کلیه ها و کبد موثر عمل می ‌کند.

 

آلوورا (Aloe vera):

علاوه بر آن‎که از آلوورا برای نرمی و لطافت پوست استفاده می ‌کنند، برای درمان بسیاری از ناخوشی های روزمره و همچنین پاکسازی بدن از توکسین‌ ها یا همان سموم مفید است. آلوورا باعث پاکسازی کبد و کلیه ها می‌ شود. می ‌توانید چای آلوورا میل کنید. یک قاشق عصاره آلوورای خالص را در یک فنجان آب جوش دم کنید و سپس آن را صاف کرده و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بماند. بهتر است چند قطره لیموترش نیز به این چای بچکانید تا طعم آن بهتر و خواصش بیشتر شود.

[the_ad id="30917"]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here