ما در اینجا قصد داریم و سعی خواهیم کرد که شما را با فواید سیاه دانه و عسل، خواص سیاه دانه و عسل برای ناشتا، فواید سیاه دانه و عسل برای مو، خواص سیاه دانه و عسل برای لاغری آشنا و معرفی کنیم.

اول از همه باید با سیاه دانه شروع کنیم و اصلا بدانیم سیاه دانه چیست؟

اصولا همه ی ما اسم سیاه دانه را شنیده ایم و شاید خواص و فواید آن را زبان دیگران شنیده و به ما برای درمان بسیاری از بیماری ها معرفی کرده باشند. سیاه دانه آنقدر خواص و فواید آن زیاد و فراوان است که برای درمان بیماری از نوک موی سر تا ناخن پا را می تواند بهبود ببخشد و درمان کند. و توصیه شده است که تا آنجایی می شود آن را در برنامه غذایی خود حتما استفاده کنیم.

فواید عسل و سیاهدانه

سیاه دانه

سیاه دانه یک طعم خیلی تلخی دارد و به عنوان ادویه به خصوص در ترشیجات مورد استفاده قرار می گیرد. اسم های دیگری هم از سیاه دانه  مانند سیاه تخمه ، نسوخ سیاه، شونیز، کمون هندی و غیره وجود دارد. این سیاه دانه مربوط به جنوب غربی آسیا است و در زمان های قدیم به عنوان ضد باکتری و ضد انگل استفاده می کردند. این سیاه دانه باعث افزایش قدرت شیردهی مادران می شود و ترشح شیر را افزایش می دهد.

سیاه دانه سرشار از مواد معدنی و ویتامین است که برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند درمان سل، بیماری های قلبی و عروقی، سر درد و میگرن و کم خونی استفاده می شود.

خواص سیاهدانه

حتی سیاه دانه باعث سلامت پوست و مو هم می شود و مفید است. هم چنین سیاه دانه آهن فراوانی دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و یبوست را رفع می کند.

سیاه دانه دارای خواص خیلی زیادی نسبت به دانه های دیگر است از جمله درمان سرطان ها، تنظیم سیستم گوارش، درمان زخم معده و غیره می توان اشاره کرد.

هم چنین اگر سیاه دانه کوبیده شود و جویده بشود و با بزاق دهان ترکیب شود برای درمان زگیل مفید است. و به درمان سینوزیت هم کمک می کند که باید از بخور آن استفاده شود.

هم چنین روغن سیاه دانه هم برای درمان بیماری ها مفید است. باعث بهبود آرتروز، میگرن و غیره می شود.

سیاه دانه برای اسهال

سیاه دانه آسیاب شده را به مقدار یک قاشق غذا خوری با نصف استکان عصاره شاهی ترکیب کرده و به اندازه سه وعده میل کنید بعد از غذا باشد بهتر است.

خواص سیاه دانه و عسل

خواص درمانی سیاه دانه و عسل

ترکیب سیاه دانه و عسل که به آن دوسین هم گفته می شود دارای خواص بی نظیری است که برای بهبود بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. عسل خام یک موادی است که در ساخت بسیاری از داروها استفاده می شود عسل انتقال و جذب مواد موثر دارو را افزایش خواهد داد. هم چنین عسل خاصیت ارسال کنند گی بالایی دارد ترکیب عسل وسیاه دانه در درمان اینگونه است که عسل خواص سیاه دانه را جذب و ارسال می کند و باعث می شود مواد موثر هر چه زودتر و بهتر جذب شوند.

فواید سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل باعث پیشگیری و درمان سرطان می شوند. سیاه دانه و عسل در پیشگیری از سرطان های پانکراس ، سرطان روده بزرگ و سرطان سینه موثر هستند. با توجه به خاصیت جذب بالای عسل و خاصیت ضد آنتی اکسیدانی که دارد باعث می شود ترکیب عسل با سیاه دانه تاثیرات خیلی زیادی بر روی سرطان بگذارد.

خواص عسل

ترمیم و بهبود زخم ها: خواص ضد باکتریایی عسل و خواص سیاه دانه که دارای انواع ویتامین ها و آنزیم های موجود است باعث ترمیم و بهبود زخم ها می شود و نوعی خاصیت هم افزایی را ایجاد می کنند. برای استفاده باید عسل و سیاه دانه را باهم ترکیب کنید و روی زخم قرار دهید.

درمان بیماری های تنفسی و آلرژی زا: مواد موجود در سیاه دانه می تواند باعث پیشگیری از بیماری های آسم و اختلالات ریوی شود. فلا و نوئید  موجود در سیاه دانه و هم چنین آنزیم های موجود در عسل می تواند دارویی برای درمان بیماری های آلرژیک و بیماری های تنفسی باشند.

خواص سیاه دانه وعسل برای ناشتا

باعث کمک به روماتیسم می شود. این نوع بیماران می توانند هر روز به صورت ناشتا یک قاشق عسل را گرم کنند و چند قطره سیاه دانه را به آن اضافه کنند و مصرف کنند که باعث بهبود در د های ناشی از روماتیسم می شود.

کمک به درمان تنبلی کبد، تقویت گردش خون، درمان ضعف قلب و غیره می کند.

فواید سیاه دانه و عسل برای مو

برای رفع ریزش مو باید موم عسل را گرم کنید و با روغن گل سرخ  و کمی حنا به صورت خمیر درست کنید و مقداری پودر سوخته سیاه دانه را به آن اضافه کنید و به سر بزنید که مصرف مداوم این باعث رویش مجدد مو ها می شود.

فواید سیاهدانه و عسل

خواص سیاه دانه و عسل برای لاغری

سیاه دانه و عسل یکی از ترکیباتی هستند که برای لاغر مفید می باشند برای لاغری حتما باد از عسل طبیعی استفاده کنید چون عسل غیر طبیعی باعث افزایش وزن بیشتر می شود و مشکلات دیابتی را ایجاد خواهد کرد. دو قاشق مربا خوری از ترکیب عسل و سیاه دانه کافی است و آن را هر روز صبح مصرف کنید.

ما در اینجا سعی  کردیم  که شما را با فواید سیاه دانه و عسل، خواص سیاه دانه و عسل برای ناشتا، فواید سیاه دانه و عسل برای مو، خواص سیاه دانه و عسل برای لاغری آشنا و معرفی کنیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here