درمان جوش صورت : آکنه یک بیماری پوستی شایع است که در حدود 85٪ از افراد در برخی از نقاط زندگی خود را مبتلا می کند.

علائم آن شامل جوش های آزار دهنده است که می توانند برای خلاص شدن از شر ناامیدکننده و دشوار باشند. در این مقاله به بررسی لک صورت ، درمان جوش صورت ، رفع جوش صورت ، درمان جوش چرکی صورت میپردازیم.

تاثیر آلوئه ورا برای مردان

درمان لک صورت

در حالی که درمان های معمولی می توانند از جوش ها خلاص شوند ، اما اغلب با عوارض جانبی مانند سوزش پوستی و خشکی همراه هستند.

درمان جوش صورت

به همین ترتیب ، بسیاری از افراد برای خلاص شدن از شر جوش ها به دنبال گزینه های طبیعی هستند. با این حال ، در حالی که بسیاری از داروهای طبیعی آکنه در آنجا وجود دارد ، فقط تعداد معدودی از نظر علمی اثبات شده است که مفید است.

در اینجا 4 روش طبیعی برای رهایی سریع جوش ها وجود دارد ، اگرچه مطالعات محدودی در مورد اثربخشی آنها برای این منظور وجود دارد.

درمان لکه ای با روغن درخت چای

روغن درخت چای از برگهای درخت Melaleuca alternifolia که در استرالیا یافت می شود ، استخراج می شود.

درمان جوش صورت با طب سنتی

به دلیل توانایی آن در مبارزه با باکتریها و کاهش التهاب پوست شناخته شده است. به طور خاص ، روغن درخت چای به مبارزه با P. acnes و S. epidermidis ، دو نوع باکتری که باعث ایجاد جوش می شوند کمک می کند.

یک مطالعه نشان داد که 5٪ ژل روغن درخت چای تقریباً چهار برابر در کاهش ضایعات آکنه و تقریباً 6 برابر در کاهش شدت آکنه در مقایسه با دارونما موثر است.

درمان جوش صورت با دارو

در یک مطالعه دیگر ، ژل حاوی 5٪ روغن درخت چای نشان داده شده است که به همان اندازه کرم حاوی 5٪ بنزوئیل پراکسید ، یک درمان شایع برای آکنه در کاهش جوش ها موثر است.

درمان جوش صورت

درمان با روغن درخت چای همچنین عوارض جانبی کمتری از جمله خشکی ، سوزش ایجاد کرده است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که روغن درخت چای بسیار قوی است و در صورت استفاده مستقیم بر روی پوست می تواند باعث قرمزی و سوزش شود. به همین دلیل باید با روغن حامل رقیق شود.

درمان جوش صورت بعد از اصلاح

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای آکنه

 • یک قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چایخوری روغن حامل ترکیب کنید.
 • پنبه را داخل ظرف بکنید سپس روی جوش ها بمالید.
 • در صورت لزوم از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • در صورت نیاز این کار را 1-2 بار در روز تکرار کنید.

خلاصه

روغن درخت چای با التهاب و باکتری های ایجاد آکنه مبارزه می کند. استفاده از آن روی پوست نشان داده است که ممکن است در بعضی موارد جوش ها را کاهش دهد.

درمان لکه ای با سایر روغنهای اساسی

علاوه بر روغن درخت چای ، بسیاری دیگر از روغنهای اساسی با خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی می توانند به سرعت در پاک کردن جوش ها کمک کنند.

یک بررسی علمی عمده نشان داده است که روغنهای اساسی دارچین ، گل رز ، اسطوخودوس و میخک با باکتری هایی که باعث ایجاد آکنه S. اپیدرمیدیس و P. acnes می شوند ، مبارزه می کنند.

همچنین نشان داده شده است که رزماری و آهک ، P. acnes را مهار می کند.

یک مطالعه با مقایسه توانایی های مبارزه با روغن ریحان آکنه ، 10٪ بنزوئیل پراکسید و دارونما. هر دو روغن میخک ریحان 2٪ و 5٪ در مقایسه با بنزوئیل پراکسید پراکسید در کاهش جوش ها مؤثرتر و سریعتر هستند.

رفع جوش صورت

یک مطالعه دیگر نشان داد که ژل حاوی روغنهای اساسی در پرتقال ریحان و ریحان شیرین منجر به افزایش 75 درصدی میزان بهبودی جوشها  شد.پ

رفع جوش صورت

مشابه روغن درخت چای ، این روغنهای اساسی بسیار غلیظ هستند و در صورت استفاده مستقیم بر روی پوست می توانند باعث تحریک شوند. حتماً تمامی روغنهای اساسی را با روغن حامل رقیق کنید ، قبل از مصرف نرمال یک تست را انجام دهید و در صورت بروز تحریک ، مصرف آن را قطع کنید.

نحوه استفاده از روغنهای اساسی برای آکنه

 • 10 قطره روغن ضروری را با (30 میلی لیتر) روغن حامل ترکیب کنید.
 • یک سواب پنبه را درون مخلوط فرو کنید و مستقیماً روی جوش ها بمالید.
 • در صورت لزوم از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • در صورت نیاز این کار را 1-2 بار در روز تکرار کنید.

خلاصه

سایر اسانسها از جمله دارچین ، گل رز ، اسطوخودوس ، میخک و رزماری نشان داده شده است که باکتریهای ایجاد کننده آکنه را مهار می کنند. استفاده از این روغنها روی پوست ممکن است به کاهش جوش ها کمک کند.

درمان جوش صورت

به دنبال درمان آکنه هستید ؟

محصولات سفارشی Proctiv طیف گسترده ای از نگرانی های آکنه را برای انواع پوست از جمله پوستهای خشک ، روغنی و حساس پوشش می دهد.

چای سبز را روی پوست بمالید

بسیاری از افراد به دلیل فواید سلامتی آن ، چای سبز می نوشند ، اما در صورت استفاده مستقیم بر روی پوست نیز می تواند مفید باشد.

درمان لک صورت با چای سبز

چای سبز حاوی فلاونوئیدها و تانن ها است ، که به مبارزه با التهاب و باکتری هایی که می توانند باعث ایجاد جوش شوند ، کمک می کند.

مطالعات متعدد

نشان داد كه افرادي كه آكنه دارند 2-3 درصد عصاره چاي سبز را بر روي پوست خود بمالند ، از توليد جوشانده و شير به طور معني داري كمتر هستند.

درمان جوش چرکی صورت

تعداد انگشت شماری از محصولات مراقبت از پوست در بازار وجود دارد که حاوی چای سبز هستند ، اما تهیه مخلوط خود در خانه بسیار ساده و مقرون به صرفه است.

نحوه استفاده از چای سبز برای آکنه

 • چای سبز تند را به مدت 3-4 دقیقه در آب جوش قرار دهید.
 • بگذارید چای خنک شود.
 • آن را با توپ پنبه ای روی صورت خود بمالید یا با استفاده از بطری اسپری آن را اسپری کنید.
 • آن را به مدت 10 دقیقه یا یک شب بگذارید و بعد صورت خود را با آب بشویید.
 • در صورت نیاز 1-2 بار در روز استفاده کنید. می توان آن را تا دو هفته در یخچال نگهداری کرد.

خلاصه

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است که به کاهش التهاب و مبارزه با باکتری ها کمک می کند. ثابت شده است که استفاده از آن روی پوست باعث کاهش چشمگیر جوش ها می شود.

رطوبت آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاه گرمسیری با برگهایی است که ژل روشنی تولید می کند.

با استفاده از پوست ، ژل آلوئه ورا به مبارزه با باکتریها ، کاهش التهاب و بهبود زخم کمک می کند.

درمان آکنه صورت چرکی

به همین دلیل این یک درمان محبوب برای انواع شرایط پوستی از جمله پسوریازیس ، بثورات پوستی ، بریدگی و سوختگی است.

مطالعات محدودی در مورد توانایی آلوئه ورا در مبارزه با جوش ها به طور خاص وجود دارد ، اما تحقیقات موجود امیدوار کننده است.

آلوئه ورا حاوی لوپولیول ، اسید سالیسیلیک ، اوره ، اسید سینامیک ، فنل ها و گوگرد است که همگی باکتری هایی را که می توانند باعث ایجاد جوش شوند ، مهار می کنند.

درمان قطعی آکنه

در یک مطالعه ، غلظت های مختلف ژل آلوئه ورا به روغن ناخن ریحان اضافه شده و از نظر خاصیت ضد آکنه مورد ارزیابی قرار گرفت. هرچه غلظت آلوئه ورا در لوسیون بیشتر باشد ، در کاهش جوش ها مؤثرتر است.

یک مطالعه دیگر نشان داد که استفاده از ژل آلوئه ورا 50٪ با کرم ترتینوئین نسبت به کرم ترتینوئین به تنهایی در از بین بردن جوش ها مؤثرتر است. کرم ترتینوئین یک داروی آکنه است که از ویتامین A تهیه شده است.

اگرچه ژل آلوئه ورا به تنهایی در درمان جوش ها مؤثر نبود ، اما اثرات ضد آکنه روغن میخک ریحان و کرم ترتینوئین را افزایش داد.

درمان طبیعی لک صورت

اگرچه ژل آلوئه ورا ممکن است به خودی خود از پاک کردن جوش ها کمک کند ، اما ممکن است در ترکیب با داروها یا سایر داروها موثرتر باشد.

نحوه استفاده از ژل آلوئه ورا برای آکنه

 • ژل را با یک قاشق روی برگهای آلوئه ورا خرد کنید.
 • در حین استفاده از سایر درمان های آکنه ، ژل را روی پوست بمالید.
 • این کار را 1-2 بار در روز یا به دلخواه تکرار کنید.

خلاصه

استفاده از آلوئه ورا بر روی پوست می تواند به درمان سوختگی ، بهبود زخم ها و مبارزه با التهاب کمک کند. نشان داده شده است که اثرات ضد آکنه سایر درمانها را افزایش می دهد ، اما تحقیقات بیشتری در مورد اثرات آن هنگام استفاده از آن مورد نیاز است.

داروهای طولانی مدت آکنه

 • تعدادی از درمان های طبیعی آکنه با استفاده مداوم در طول زمان موثر است.
 • اگرچه ممکن است داروهای زیر به سرعت از شر جوش ها خلاص نشوند ، اما می توانند به مرور زمان از بروز و درمان آکنه کمک کنند.
 • یک مکمل روی مصرف کنید
 • روی معدنی در بهبود زخم ها نقش دارد و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.
 • به همین ترتیب ، به عنوان یک درمان احتمالی برای جوش ها مورد بررسی قرار گرفته است.
 • مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به آکنه تمایل دارند سطح روی پایینتری در خون نسبت به افرادی با پوست منصفانه داشته باشند.

ثابت شده است که مصرف یک مکمل روی مفید است. در حقیقت ، مطالعات متعددی نشان داده اند که مصرف 30-45 میلی گرم روی اساسی در روز می تواند جوش ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در یک مطالعه خاص ، 48 نفر که از آکنه رنج می برند 3 بار در روز مکمل های روی مصرف کردند. پس از 8 هفته ، 38 نفر از آنها 80 تا 100٪ كاهش در جوش ها را تجربه كردند.

روی به اشکال مختلف موجود است ، که هر یک حاوی مقدار مختلفی از روی عنصر است.

مهم نیست که چه شکلی را انتخاب کنید ، بهتر است بیشتر از حد توصیه شده بالای 40 میلی گرم روی در روز مصرف نشود.

مصرف زیاد روی باعث ایجاد عوارض جانبی از جمله درد شکم و سوزش شکم می شود.

مخمر آبجو مصرف کنید

بنظر می رسد که یک گونه خاص از مخمر آبجو با عنوان Saccharomyces cerevisiae Hansen CBS در کاهش مصرف جوش ها به هنگام خوراکی کمک می کند.

مخمر آبجو به عنوان منبع خوبی برای ویتامین های گروه B ، کروم ، مس ، آهن و روی است. با این حال ، توانایی آن در درمان جوش ها است

es احتمالاً به دلیل اثرات ضد باکتریایی آن است.

در یک مطالعه ، اثر مخمر آبجو با مصرف دارونما به مدت 5 ماه مقایسه شده است.

جوش ها در بیش از 80٪ افرادی که آماده سازی مخمر را مصرف کرده اند بهبود یافته یا بهبود یافته اند ، در حالی که تنها 26٪ از افراد شاهد بهبودی در گروه دارونما بودند.

مطالعات نشان داده اند که مخمر آبجو از عوارض جانبی رنج نمی برد ، اما معدود افراد پس از مصرف گاز خفیف ، نفخ یا سردرد گزارش کرده اند.

روغن ماهی

یک مکمل روغن ماهی را امتحان کنید.

روغنهای ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 (EPA) و دوكوزا هگزاوائیك (DHA) هستند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف EPA می تواند به مدیریت تولید روغن ، جلوگیری از جوش ها کمک کرده و به پوست در حفظ هیدراتاسیون کافی کمک کند.

همچنین نشان داده شده است که مقادیر بالای EPA و DHA عوامل مؤثر در التهاب را کاهش می دهد ، که در نهایت ممکن است خطر جوش ها را کاهش دهد.

درمان جوش صورت

در یک مطالعه ، مصرف مکمل های اسید چرب امگا 3 حاوی EPA و DHA روزانه به مدت 10 هفته ، جوش ها را به طور چشمگیری در هر 45 شرکت کننده کاهش داد.

همچنین می توانید با خوردن گردو ، دانه چیا ، تخم کتان زمینی ، ماهی قزل آلا ، ساردین و آنچوی ها اسیدهای چرب امگا 3 دریافت کنید.

با این حال ، منابع گیاهی فوق حاوی اسید چرب امگا 3 آلفا لینولنیک اسید (ALA) و کمی بدون EPA یا DHA است.

مصرف مکمل با امگا 3 غلیظ می تواند به شما در مقادیر بالاتر EPA و DHA کمک کند تا بتوانید بهتر جوش ها را درمان کنید.

خلاصه

مصرف مخمر ، روی یا روغن ماهی به صورت خوراکی ممکن است به جلوگیری و کاهش جوش ها به مرور زمان کمک کند. این مکمل ها ممکن است به سرعت از جوش ها خلاص نشوند ، اما مطالعاتی که میزان استفاده از آنها را با گذشت زمان ارزیابی می کند ، نوید بزرگی را نشان می دهد.

روش های دیگر برای کمک به کاهش جوش ها ” درمان جوش صورت “

اگرچه مردم سالهاست که از داروهای طبیعی آکنه استفاده می کنند ، اما مطالعات مربوط به این موضوع هنوز هم در حال ظهور است.

داروهای ذکر شده در زیر ممکن است برای پوستهای مستعد آکنه مفید باشد ، اما هیچ مطالعه ای درباره توانایی آنها در درمان جوش ها وجود ندارد:

 • جادوگر هازل : استفاده از فندق جادوگر بر روی پوست باکتری ها را کاهش می دهد و التهاب را کاهش می دهد ، که ممکن است به جلوگیری از جوش ها کمک کند.
 • سرکه سیب : اسیدهای آلی موجود در سرکه سیب ممکن است به از بین بردن باکتری هایی که باعث آکنه می شوند و ظاهر زخم ها را کاهش می دهد.
 • مصرف شیر را محدود کنید : دو مطالعه بزرگ گزارش داده است که افرادی که شیر بیشتری می نوشند تمایل به جوش های بیشتری دارند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است
 • ماسک عسل و دارچین را امتحان کنید : عسل و دارچین خاصیت آنتی اکسیدانی ، ضد باکتری و ضد التهابی دارند ، بنابراین ممکن است هنگام استفاده روی آن از پوست مستعد آکنه بهره مند شوند.
 • استرس را کاهش دهید : مطالعات متعددی استرس را با افزایش شدت آكنه مرتبط كرده است.

خلاصه

برخی از داروهای دیگر ممکن است به شما در مقابله با جوش ها به طور طبیعی از جمله استفاده از سرکه سیب روی پوست ، محدود کردن میزان مصرف شیر و کاهش سطح استرس کمک کند. با این حال ، تحقیقات کم و یا هیچ از اینها پنهان نیست ، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است.

درمان جوش چرکی صورت

جوش ها یک مشکل شایع است که می تواند برای درمان ناامید کننده باشد.

درمان های معمول می توانند باعث قرمزی ، خشکی یا سوزش شوند و تصور نمی شود بسیاری از گزینه های طبیعی ظاهر شوند.

داروهای خانگی ذکر شده در این مقاله با برخی مطالعات محدود به عنوان طبیعی ترین و مؤثرترین روش برای کاهش جوش ها پشتیبانی می شوند.

سخن آخر

با این حال به نظر می رسد استفاده از روغنهای اساسی ، چای سبز و آلوئه ورا روی پوست سریعترین راه برای خلاص شدن از شر جوش ها است ، در حالی که مکمل ها ممکن است طبق تحقیقات محدود به استفاده طولانی مدت نیاز داشته باشند.

راه حل های موجود در این مقاله ممکن است برای همه مفید نباشد ، اما ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

اگر با آکنه شدید زندگی می کنید ، ممکن است هنوز هم بخواهید با یک متخصص پوست مشورت کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here