درمان کننده انواع بیماری هاداروی طب سنتی 

داروی طب سنتی  سیر یکی از بهترین داروهای طب سنتی ایران است که طبع آن‌، گرم و خشک در درجه دوم و سوم است، درجه دوم یا سوم بودن طبعش، به مزاج زمینی که در آن کاشت می‌شود و به نوع آب و هوا یا اقلیم منطقه بستگی دارد.

سیر کاشت و برداشت شده در اقلیمهای گرم و خشک‌، نسبت به مناطق جلگه‌ای و مرطوب‌، از گرما و خشکی بیشتری برخوردار بوده و در خواص قویتر است.

ریشه گیاه سیر معروف به تریاق الفقراء یا پادزهر فقیران است؛ مدر حیض (یعنی گشاینده عادت ماهیانه در زنان) و عرق بوده و از بین برنده رطوبات بدن است.

خواص و فواید سیر

سیر ملطف یا رقیق‌کننده خون است؛ سیر یک داروی ضدسرطان است، افزایش‌دهنده‌ میل جنسی‌، تنظیم‌کننده‌ کلسترول خون و کاهش‌دهنده علائم آسم‌، ضدسرماخوردگی و احتقان است، ضداسهال همچنین تنظیم‌کننده‌ فشار خون و چربی خون است.

اگر سیر‌ را با پیاز و زنجبیل مخلوط کنیم، به داروی قدرتمندی دست می‌یابیم که می‌توان آن را حتی در بیماران سرطانی استفاده کرد؛ این ترکیب به‌طور فوق‌العاده‌ای باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

سیر و درمان انواع عفونت

داروی طب سنتی یکی از بهترین داروها، معجون سیر و عسل است؛ معجون سیر و عسل را 7 روز ناشتا بخورید؛ بدین منظور 2 یا 3 حبه سیر‌ را خرد کرده و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید، این ترکیب باعث برطرف کردن عفونت‌ها، سرماخوردگیها، سرفه، تب، خراش‌ها و زخم‌ها و نیز برای لاغر شدن و تناسب اندام و جلوگیری از ریزش مو بسیار مجرب است.

فواید سیر برای درمان سرطان

به بیماران مبتلا به سرطان معده و روده  توصیه می‌شود از ترکیب 3 حبه سیر و یک لیوان شیر گرم هر روز صبح ناشتا میل کنند؛ ترکیب سیر و شیر یک ترکیب دارویی بسیار مؤثر در درمان سرطان لوزالمعده است.

باز‌کننده عروق کرونر قلبی با شربت ثومیسل

شربت ثومیسل (Thomisel) یکی از بهترین اشکال دارویی در طب سنتی ایرانی به‌شمار می‌رود؛ این دارو، باز‌کننده عروق کرونر قلبی و مغزی بوده و جلوگیری‌کننده از سکته قلبی و مغزی و حتی پایین‌آورنده فشارخون و چربی کلسترول خون است.

طرز تهیه شربت ثومیسل به این صورت است که 30 حبه سیر را بکوبید و همراه با 9 عدد لیموی ترش آبدار که آن را نیز آسیاب کرده‌اید با 7 لیوان آب درون ظرفی مخلوط کرده روی شعله قرار دهید؛ قبل از آنکه به جوش بیاید شعله را خاموش کنید و محلول را صاف نکنید؛ به‌مدت 40 روز بعد از هر وعده غذایی نصف استکان میل شود.

درمان کمردرد با سیر

اگر از کمردرد و درد شدید مسیر سیاتیک برخوردار هستید و پزشک جراح پیشنهاد جراحی داده است‌، به‌مدت 40 روز هر روز صبح ناشتا 3 حبه سیر را بدون آنکه در دهان بجوید قورت داده و سپس یک لیوان دمنوش دارچین میل کنید؛ این نسخه در درمان کمردردهای شدید و نیز بیماری روماتیسم قلبی و مفصلی نیز بسیار مجرب است.

سیر

درمان ریزش مو با سیر

اگر ریزش موی شدید دارید، سدر + حنا + جوزبوا + پرسیاوشان + گل ختمی + پوست سیر + گیاه دم‌اسبی را به‌نسبت مساوی آسیاب و مخلوط کرده و سپس با یک کاسه آب نخود و 3 عدد زرده تخم‌مرغ رسمی به‌صورت خمیری تهیه کنید و هر 3 روز در میان، این خمیر را روی سر ضماد کرده و بعد از 7 ساعت شست‌وشو دهید.

درمان عفونت گوش به کمک سیر

برای درمان عفونت گوش و گوش‌درد‌، حبه‌ای سیر را (به‌اندازه مجرای گوش انتخاب کنید) روی بخاری گرم کرده و در داخل مجرای گوش قرار دهید که در درمان درد گوش بسیار مؤثر است.
مصلح سیر، سرکه سیب یا انگور است.

به کاهش وزن کمک می کند

داروی طب سنتی  روی حیوانات رابطه بین مصرف سیر و رسیدن به وزن مناسب را تأیید می کند.مثال ، عصاره سیر قدیمی به تنهایی یا به صورت ترکیبی باعث کاهش وزن بدن و چربی کبد در موش ها شد. در مطالعه دیگری ، هر دو سیر و پیاز باعث کاهش چاقی و چربی های خطرناک خون در موش ها شدند.

سیر همچنین با افزایش دمای بدن باعث کاهش چاقی و ژن های تولید کننده چربی (بافت چربی سفید) در موش های پرچرب می شود.

سلامت کبد برای حفظ وزن سالم بسیار مهم است. در مطالعه ای روی حیوانات آزمایشگاهی ، افزودن سیر با بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی آسیب کبدی ناشی از سموم و داروها را کاهش داد.

این یافته ها به ویژه برای سلامت کبد در مدیریت وزن بسیار مهم است ، زیرا کبد به فرآیند غذا و مواد مغذی کمک می کند.

با این حال ، نقش سیر در رسیدن به وزن سالم فقط به نمونه های حیوانی محدود نمی شود. در یک آزمایش بالینی ، مصرف سیر منجر به کاهش وزن و کاهش چربی بدن در 110 بیمار مبتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی شد.

منبع: tasnimnews.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here