روغن های حامل چیست ؟

روغن های حامل و روغن های اساسی از گیاهان ساخته می شوند. روغن حامل برای رقیق سازی روغنهای اساسی و “حمل” آنها به پوست شما استفاده می شود. این بدان دلیل است که روغنهای اساسی قدرتمند هستند و می توانند باعث تحریک شوند ، زیرا مستقیماً روی پوست قرار می گیرند.

اکثر روغن های حامل معطر یا کمی معطر نیستند و با خاصیت درمانی روغن اساسی تداخل ندارند. می تواند به تنهایی یا با روغن های دیگر برای تغذیه پوست شما استفاده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب روغن حامل مناسب ، برخی از روغن های حامل مختلف موجود و موارد دیگر ، به مطالعه ادامه دهید.

انتخاب روغن حامل موردنیاز

روغن های حامل بسیاری موجود است. بیشتر آنها برای استفاده با هر روغن اساسی ضروری است ، اما لازم است قبل از انتخاب یکی از آنها به چند نکته فکر کنید.

فکر

  • بو : بعضی از روغن های حامل بوی مشخصی دارند. وقتی به یک روغن اساسی اضافه شود ، ممکن است بو تغییر کند.
  • جذب : پوست شما می تواند برخی روغنهای حامل را بهتر از دیگران جذب کند.
  • نوع پوست : بسته به نوع پوست شما ، برخی از روغن ها ممکن است پوست را تحریک کنند یا بیماری پوستی مانند آکنه را بدتر کنند.
  • ماندگاری : برخی از روغن های حامل را می توان برای مدت طولانی تری نسبت به دیگران ذخیره کرد بدون اینکه خراب شود.
    سازمان غذا و داروی ایالات متحده روغن های حامل را که برای استفاده به عنوان محصولات آرایشی طبقه بندی می شوند ، تنظیم نمی کند. با این حال ، روغن های پخت و پز خوراکی را تنظیم می کند که ممکن است به عنوان روغن های حامل عمل کنند.

شما فقط باید روغن های حامل درجه دار را از سازنده ای که به آن اعتماد دارید خریداری کنید. بدنبال روغنهای سرد فشرده باشید که 100٪ خالص و فاقد مواد افزودنی یا نگهدارنده باشد. اگر می خواهید از روغن پخت و پز به عنوان روغن حامل استفاده کنید ، انواع ارگانیک فشرده را انتخاب کنید.

لیست زیر شامل روغن های حامل متداول است که برای رقیق سازی روغنهای اساسی برای آروماتراپی ، ماساژ و مراقبت از پوست استفاده می شود. این لیست جامع نیست ، اما مکان خوبی برای شروع است.

روغن حامل اساسی نارگیل

روغن نارگیل یک روغن خوراکی است که از گوشت نارگیل رسیده درست می شود. این ماده در دو نوع کپی یا تصفیه نشده موجود است.

روغن نارگیل تصفیه نشده از گوشت نارگیل تازه حاصل می شود. با مواد شیمیایی درمان نمی شود و عطر و طعم نارگیل را حفظ می کند.

روغن حامل نارگیل

روغن نارگیل تصفیه شده از گوشت خشک نارگیل تهیه می شود که به آن تفاله نارگیل نیز می گویند. این یک سفید کننده و خوشبو کننده برای از بین بردن آلاینده ها و همچنین رایحه و عطر و طعم خاص نارگیل است. میوه نارگیل تصفیه شده طبیعی نمی باشد و برای استفاده به عنوان روغن حامل توصیه نمی شود.

موارد استفاده: روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب مغذی پوست و پلی فنول ها است و از این رو به روغن حامل عالی روغنهای ماساژ و مراقبت از پوست تبدیل شده است.

روغن اساسی جوجوبا

روغن جوجوبا از دانه های گیاه جوجوبا حاصل می شود. رایحه ای لطیف و مغذی دارد. از نظر فنی ، جوجوبا یک روغن نیست ، بلکه یک موم با خاصیت مرطوب کنندگی قوی است. اعتقاد بر این است که از نزدیک چربی طبیعی پوست را تقلید می کند.

روغن حامل جوجوبا

استفاده از روغن جوجوبا با ایجاد تصور اینکه پوست به میزان کافی روغن تولید می کند ، می تواند به تولید چربی پوست در افراد مستعد آکنه کمک کند.

موارد استفاده روغن جوجوبا : روغن جوجوبا به راحتی جذب پوست می شود و منافذ پوست را مسدود نمی کند. این امر باعث می شود انتخاب مناسبی برای روغن های ماساژ ، مرطوب کننده های صورت و روغن های حمام باشد.

روغن حامل هسته زردآلو

روغن هسته زردآلو از دانه های زردآلو تهیه می شود که به آن مغز نیز می گویند. این یک روغن مرطوب کننده است که سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین E است. به راحتی جذب پوست می شود و بوی کمی شیرینی دارد. شما می توانید روغن هسته زردآلو خوراکی یا روغن هسته زردآلو را فقط برای مصارف آرایشی خریداری کنید.

روغن حامل هسته زردآلو

موارد استفاده روغن هسته زردآلو : اعتقاد بر این است که روغن هسته زردآلو به لطافت و آرامشپوست تحریک شده و خارش دار کمک می کند. از آن به عنوان روغن حامل برای تهیه روغن های ماساژ ، روغن حمام و لوسیون های مراقبت از مو استفاده کنید.

روغن اساسی بادام شیرین

روغن بادام شیرین دارای رایحه ای قوی و مغذی است. این یک روغن خوراکی است که از مغز بادام شیرین تهیه می شود. این روغن سبک است و به راحتی جذب می شود و یک مرطوب کننده عالی برای پوست های خشک است.

روغن حامل بادام شیرین

به طور کلی در آروماتراپی نیز استفاده می شود ، اما رایحه قوی آن ممکن است رایحه روغن ضروری را پوشانده باشد.

موارد استفاده روغن اساسی : روغن بادام شیرین یکی از محبوب ترین روغن های مراقبت از پوست است. در روغن های ماساژ ، روغن حمام و صابون ها عالی است.

روغن حامل زیتون

روغن حامل زیتون از زیتون فشرده شده حاصل می شود. مشهور است که یک روغن میوه ای سالم ، خوراکی است ، اما در رایحه درمانی به عنوان روغن حامل نیز استفاده می شود.

روغن زیتون بسیار بکر نوع ارجح برای رایحه درمانی و محصولات مراقبت از پوست است. بوی روغن زیتون ممکن است با بوی برخی روغنهای اساسی تداخل ایجاد کند.

روغن حامل زیتون

موارد استفاده روغن زیتون : سرشار از اسیدهای چرب و استرول های گیاهی ، که آن را برای تمیز کردن و مرطوب سازی پوست خشک عالی می کند. از روغن زیتون به عنوان روغن حامل برای ماساژ ، پاک کننده های صورت ، مراقبت از مو و صابون های خانگی استفاده کنید.

روغن اساسی آرگان

روغن آرگان از هسته های موجود در داخل میوه های درختان آرگان ، که بومی مراکش هستند ، تهیه می شود. این روغن خوراکی است و به طور سنتی برای تغذیه بدن از داخل و خارج استفاده می شود. رایحه ای مغزدار دارد و سرشار از ویتامین های A و E و اسیدهای چرب اشباع نشده است.

روغن حامل آرگان

موارد استفاده روغن آرگان : روغن آرگان می تواند به درمان خشکی پوست ، مو و چین و چروک کمک کند . این امر آن را به یک روغن حامل عالی برای روغن های مراقبت از پوست و ماساژ عمومی تبدیل می کند.

روغن اساسی گل محمدی

گل محمدی دانه های بوته Rosa rubiginosa یا Rosa mushata است. شکوفه های بوته ها با گل های رز سنتی متفاوت به نظر می رسند. وقتی این گلها می میرند و گلبرگ های خود را می ریزند ، گل سرسبد پشت سر می ماند. روغن گل محمدی از گل محمدی فشرده می شود.

روغن گل محمدی بویی از گل رز ندارد. بوی گردو و خاک می دهد.

روغن حامل گل محمدی

موارد استفاده روغن اساسی آرگان : روغن گل محمدی سرشار از ویتامین های A و C است. ویتامین A یک رتینوئید طبیعی است که به مبارزه با پیری کمک می کند و هر دو ویتامین می توانند اثرات خورشید را بر روی پوست شما معکوس کنند. از آن به عنوان روغن حامل برای درمان های خشکی پوست ، روغن های ماساژ و مرطوب کننده ها استفاده کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here