فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

مدیریت کارهای روزانه با استفاده از بولت ژورنال

مدیریت کاربردی کارهای روزانه با استفاده از یادداشت برداریمدیریت کاربردی کارهای روزانه، امروزه یکی از نیازهای مهم بشر است که می‎تواند بسیار راهگشا و کارگشا باشد و برای انجام شدن درست و به موقع کارها یاری رسان باشد. یکی از راه‎های پیشنهادی برای مدیریت کاربردی کارهای روزانه، یادداشت برداری و استفاده از پلنر (planner) می باشد.

بولت ژورنال

یادداشت برداری و استفاده از پلنر (برنامه ریز) این امکان را می دهد که بتوانیم زمان را به خوبی مدیریت کرده و به موقع و منظم کارهای روزانه را انجام دهیم. هر کس می تواند با یک دفتر و خودکار دفتر بولت ژورنال (دفتر برنامه ریزی) برای خود طراحی و تهیه کند. البته اکثر ناشران و کتابفروشان دفترهای مخصوصی به نام دفتر بولت ژورنال تهیه کرده و به فروش می‎رسانند. تقویم های قدیمی دست نخورده نیز برای این کار مناسب است.

ناگفته نماند که بجای ثبت کارهای روزانه در دفتر و کاغذ می توان در موبایل نیز این کار را انجام داد و به خوبی از عهده مدیریت کاربردی کارهای روزانه برآمده و کارها را بر اساس اولویتشان انجام داد. برنامه ریزیی که در کاغذ یا موبایل انجام می‎دهیم باید انعطاف پذیر و معقول باشد چرا که همیشه همه چیز طبق برنامه ریزی پیش نمی‎رود پس باید واقع بین هم باشیم.

هر کس بنا به اهداف خاصی که دارد و بر حسب سلایق خودش می‎تواند یک دفتر بولت ژورنال مخصوص به خودش را طراحی و داشته باشد ولی پیشنهاد می‎شود که صفحات و موارد زیر را در دفتر خودتان بگنجانید:

۱- صفحه اهداف و کارهای بلند مدت

۲- صفحه لیست کارهای ماهانه

۳- صفحه لیست کارهای روزانه

۴- صفحه شخصی (خواندن کتاب های مورزد علاقه، لیست خریدهای روزانه و هفتگی و…)

به هر حال یکی از راه های مدیریت کاربردی کارهای روزانه و سر و سامان دادن به آن ها، یادداشت برداری و استفاده از دفتر بولت ژورنال است که می تواند بسیار مفید باشد.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.