فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

رشته ی معماری داخلی هنرستان دخترانه ” بازار کار رشته معماری داخلی “

رشته معماری داخلی هنرستان

هنرستان یکی از مدرسه های محبوب بین دانش آموزان می باشد که رشته های مختلفی را به خود اختصاص داده است. از جمله محبوب ترین این رشته ها می توان به رشته معماری داخلی اشاره کرد که ویژگی های متعددی را با خود به همراه دارد. معماری داخلی از جمله رشته هایی است که دارای زمینه ی فعالیت بیشتر و گسترده ای دارد. مانند طراحی و معماری داخلی رستوران ها، کافی شاپ‌ها، هتل‎ها، و …

یکی از مواردی که از در رشته ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده، بازار کار و کسب در آمد از آن می باشد. هر چقدر تخصص شما در این رشته بالاتر باشد، به همان اندازه نیز می توانید بازار کار بهتری را به دست بیاورید که در ادامه این مطلب به بررسی کامل تر آن خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

نابغه اینستاگرام شو و میلیاردی پول دربیاد

رشته دکوراسیون دخترانه

تعریف دکوراسیون داخلی : علم و هنر ارتقای درون یک محیط که هدف آن درست کردن یک محیط زیبا بر اساس علایق افراد می باشد.

دکوراسیون داخلی

بازار کار رشته معماری داخلی

کسانی که در این رشته فارغ التحصیل شده اند قادر به ایفای نقش در زمینه های مختلفی خواهند بود که در ادمه ی مطالب به آن اشاره خواهیم کرد.

رشته ی معماری داخلی یکی از رشته های هنرستان می باشد و در زیر مجموعه ی گروه هنر است. دختری که علاقه به ادامه تحصیل در این رشته را دارد می تواند بعد از اتمام پایه ی نهم از طریق فنی و حرفه ای و هنر وارد این رشته شود و به مدت سه سال در این رشته در دبیرستان تحصیل نماید و بعد از اتمام دوره ی دبیرستان می توانند از طریق کنکور فنی و حرفه ای یا ریاضی فیزیک وارد دانشگاه شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

این رشته ی معماری داخلی هم مانند معماری و ساختمانی می باشد و هم به صورت طراحی داخلی هست. مهمترین هدف این رشته زیبایی محیط داخلی در کنار کارا بودن آن می باشد. به گفته ی برخی افراد رشته ی معماری ما در همه ی رشته های هنر می باشد. این رشته دارای دو جنبه می باشد یکی هنر است و دیگری فنی می باشد.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل کوچک

رشته معماری

این رشته قبل از اینکه یک رشته در زمینه ی علمی باشد یک ذوق و هنر است و یک معمار کسی است که از ذوق و هنر بالایی برخوردار باشد که توانایی این را داشته باشد که با مجمه سازان و نقاشان در زمینه ی ذوق و سلیقه رقابت کند. پس باید ذکر کنیم که یک معمار یک هنرمند تلقی می شود و باید مانند هنرمندان دیگر دارای ذوق و استعدادی خاصی در طراحی داشته باشد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشند:

 1. طراحی کردن بنا
 2. از همان طراحی اولیه گرفته تا مراحل انجام کارو طراحی کردن عناصر تشکیل دهنده بنا ها
 3. می توانند در زمینه ی مهندسی مشاور نیز ایفای نقش کنند.
 4. می توانند به عنوان مهندس ناظر بر درستی انجام کارها نظارت داشته باشند.
 5. می توانند پروژه‌های که به آن ها محول شده است را مدیریت کنند.
 6. می توانند موسسات پیمانکاری را مدیرت کنند و در ساخت و ساز ها شرکت نمایند.
 7. می توانند با متخصصینی مانند جغرافی دانان، اقلیم شناسان، برنامه ریزان اجتماعی، برنامه ریزان اقتصادی و…. همکاری به عمل آورند.
 8. می توانند پارک ها، سینما ها، استخرها و هر میادین شهری ممکن را طرحی کنند.
 9. می توانند در پروژه هایی مانند شهر سازی شرکت داشته باشند.
 10. می توانند بناها را در مقیاس های کوچک طراحی کنند.
 11. می توانند در طراحی دکوراسیون داخلی نیز نقش داشته باشند.
 12. می توانند کارهای پژوهشی در زمینه‌ی طراحی محیط زیست نیز داشته باشند.

دکوراسیون داخلی پذیرائی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منازل یا هر محیط دیگری یکی از رشته های سخت و جذاب می باشد که نیازمند ذوق و استعداد زیادی می باشد. دکوراسیون داخلی یا به عبارتی طراحی داخلی با رشدی که در سطح جامعه به عمل آورده است باعث رشد معماری داخلی در سطح جامعه ی دنیا شده است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

یک طراح داخلی یا کسی که کارش دکوراسیون داخلی است باید این توانایی را داشته یاشد که بتواند افکار، علایق، و سلایق مردم را شناسایی کند و آن فضایی را که باعث آرامش بیشتر افراد می‌شود را شناسایی نمایید.

در کل می‌توان گفت دکوراسیون داخلی یکسری از ابزار و وسایل داخل محیط است که فرد با طراحی جابجایی آن ها باعث می‎شود که محیط زندگی شما آرامش بخش و زیبا شود.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

رشته ی  طراحی دکوراسیون یکی از رشته های پرطرفدار در داخل و خارج از کشور ایران است که امروزه بخصوص در دنیای امروز دارای بازار کار بسیارعالی می باشد بخصوص برای طراحانی که از ذوق و سلیقه ی خوبی برخوردار هستند.زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

راه ورود به این رشته از طریق دبیرستان می‌باشد که افراد علاقه مند بعد از اتمام کلاس نهم می‌توانند از طریق کارو دانش وارداین رشته شوند و در ادامه در دانشگاه در رشته‌ی معماری داخلی ادامه تحصیل دهند.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.