فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

مدیتیشن چیست؟ (چگونه مدیتیشن کنیم)

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن راجع به انسانی متفاوت شدن نیست، یک انسان جدید و حتی فردی بهتر شدن هم نیست. راجع به آموزش آگاهی و کسب حسی سالم از خطور فکر است. نباید تلاش کنید که افکار و احساساتتان را قطع کنید. شما یاد می‎گیرید که آنها را بدون قضاوت کردن، تنها مشاهده کنید. و در نهایت، ممکن است شروع کنید به بهتر فهمیدن آنها همانطور که می‎باشند.

ذهن آگاهی چیست؟

ذهن آگاهی توانایی بودن در حال، ماندن در اینجا و اکنون، درگیری کامل با هرآنچه که در لحظه انجام می دهید است که موجب رسیدن به آرامش و رهایی از فکرهای مزاحم و تمرکز بیشتر روی کار می‎شود.

مدیتیشن یک توانایی است

یاد گرفتن مدیتیشن مشابه یاد گرفتن هر مهارت دیگری است. فکر به آن شبیه تمرین یک عضله است که قبلا هرگز واقعا تمرین داده نشده است. نیاز به تمرین مداوم است تا خوشایند شود. و اغلب آسان تر پیش می رود اگر مربی داشته باشید.

این تمرین مدیتیشن است نه یک مدیتیشن بی نقص

چیزی به عنوان مدیتیشن بی نقص وجود ندارد. گاهی تمرکزتان منحرف می‎شود و یا فراموش می‎کنید به نَفَس خود توجه کنید.  مشکلی نیست. این بخشی از تجربه می باشد. چیزی که بیشترین اهمیت را دارد، تمرین مستمر مدیتیشن است. این نوعی از کار است که طول سفر مهم تر از مسافت طی شده می باشد.

ذهن می‎تواند مکان عجیبی باشد

زمان می‎برد تا بتوانید با ذهنتان راحت باشید. ممکن است در طی مسیر پسروی رخ بدهد ولی آن هم بخشی از مدیتیشن است. تمرین را ادامه دهید. شما تنها با وارد شدن به آن عالی عمل می‎کنید.

آدرس کوتاه مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.