فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

ثبت نام در سامانه طرح ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر

ثبت نام در سامانه طرح ملی مسکنبه گزارش فارسی کلاب، به نقل از صدا و سیما، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: متقاضیان دریافت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر می توانند از شهریورماه امسال نسبت به ثبت نام در سامانه طرح ملی مسکن اقدام کنند.

جواد حق شناس همچنین گفت: متقاضیان به دو دسته تقسیم شده اند، افراد دارای زمین و افراد فاقد زمین. افرادی که دارای زمین هستند تسهیلات ساخت و مجوز برای ساخت در اختیار آنها قرار می گیرد و افراد فاقد زمین نیز از اراضی دولتی که در اختیار این طرح است استفاده می شود بطوریکه با سازندگان وارد مذاکره می شویم و تا حدودی بر سر قیمت تمام شده به توافق می رسیم و در سامانه قیمت ها بستگی به نوع پروژه درج خواهد شد.

 

ثبت نام در سامانه طرح ملی مسکن ابتدا به صورت آزمایشی در استان کرمان و بعد در ۱۰ استان دیگر آغاز می شود. متوسط تسهیلات تا ۷۵ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد است که این تسهیلات نیاز به سپرده گذاری ندارد و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان نیز می رسد و البته بانک مسکن در کنار این تسهیلات جعاله نیز پرداخت می کند. تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی یا به صورت تسهیلات خرید به خریدار پرداخت می شود یا تسهیلات به انبوه سازان پرداخت می شود و انبوه سازان می توانند این تسهیلات را انتقال دهند.

متقاضیان باید در زمان اولیه هزینه جزیی پرداخت کنند و بعد از تایید نهایی وضعیت متقاضیان باید ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده گذاری کنند و ۲ دهک اول مانند اقشار کم درآمد که شامل فاراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند نیازی به آورده اولیه ندارند. افرادی که زمین در اختیار دارند به صورت انفرادی اقدام به ساخت می کنند و شرایط برای زآنها فراهم است و تسهیلات رائه می شود، اما در ساخت گروهی از انبوه سازان گروهی دارای صلاحیت استفاده می شود.

 

 

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.