فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

ماجرای ورود چای آلوده به بازار مصرف داخلی صحت دارد؟

ماجرای ورود چای آلوده به بازار مصرف داخلی صحت دارد؟طبق اظهارات اخیر عضو هیئت رئیسه اتحادیه بنکداران مواد غذایی، اخیرا یک پرونده جدید درباره اختلاط چای های آلوده با چای های یک برند معروف در چند ماه گذشته در شمال کشور مطرح شده ولی هنوز این چای ها تعیین تکلیف نشده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم در مورد ماجرای ورود چای آلوده به بازار دولت و سازمان چای این چای ها را از چایکاران خریداری کردند و در کمال تعجب و ناباوری بعد از گذشت ۲۰ سال، هنوز بخش اعظم و قابل توجهی از این چای ها تعیین تکلیف نشده و در منطقه امین آباد شهر ری در انبارهای سازمان تعاونی روستایی استان تهران نگهداری می شود.

با وجود اینکه این چای ها بیش از ۲۰ سال در انبارها مانده اند و بی کیفیت و غیر قابل مصرف هستند، اخبار زیادی از مسئولان و نمایندگان مجلس در باره ورود این چای های آلوده به بازار مصرف داخلی کشور به گوش می رسد.

این چای های آلوده متعلق به یک بانک دولتی است که در گذشته خرید تضمینی شده است ولی علیرغم اینکه درهای این انبارهای چای قفل و پلمپ شده است و مجوز ورود به بازار مصرف را ندارد، ولی بر اساس اظهارات برخی نمایندگان مجلس این چای ها با چای های ایرانی و خارجی مخلوط شده و با برندهای معروفی به خرد مردم داده شده است.

مسئولان دولتی همچنان ماجرای ورود چای آلوده به بازار را تکذیب می کنند. به عنوان مثال حسین شیرزاد (معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی) در این مورد به خبرنگار تسنیم گفت: این چای ها فقط در انبارهای سازمان تعاونی روستایی مانده واما ارتباطی به ما ندارد و متعلق به یک بانک دولتی است و به تشخیص مراجع قضایی و دستگاه های مسئول، غیر قابل شرب و صنعتی تشخیص داده شده است و باید از کشور خارج شود.

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.