فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

زنده زنده سوختن دو کودک مشهدی در خانه‌شان

بازی کودکانه پسران خردسال با کبریت در اتاق کوچک خانه، مرگ دلخراشی را برای خواهر و برادر مشهدی رقم زد.

به گزارش ایران ؛ساعت ۱۹ و ۱۶ دقیقه شنبه ۲۷ مرداد، ساکنان منطقه سیدی در حومه مشهد با شنیدن صدای فریادهای سه کودک همسایه از خانه‌هایشان بیرون ریختند. پسر ۵ ساله‌ای در برابر خانه آجری کوچک ایستاده بود و با فریادهای کودکانه‌اش از مردم کمک می‌خواست او برای نجات خواهر و برادرش که میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند ضجه می‌زد. آتش همه اتاق را گرفته بود و هیچ راهی برای ورود نبود. همسایگان بلافاصله با آتش‌نشانی تماس گرفتند و نخستین تیم ۳ دقیقه بعد در محل حاضر شد.

 

مهدی رضایی، معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد گفت: «با گزارش این آتش‌سوزی ۲۰ آتش‌نشان از ۴ ایستگاه آتش‌نشانی به محل اعزام شدند. محل آتش‌سوزی یک خانه ۳۰، ۳۵ متری در حاشیه مشهد بود. مأموران بلافاصله وارد عمل شدند و با جلوگیری از انتقال آتش به ساختمان‌های مجاور، برای نجات پسر ۳ ساله و دختر ۱۶ ساله اقدام کردند اما با وجود تلاش آتش‌نشانان، با توجه به اینکه ریزش رختخواب‌ها راه خروج را بسته بود، هر دوی آنها جان باختند.»

 

وی افزود: «آنطور که پسر ۵ ساله می‌گفت وی با برادرش در حال بازی با کبریت بودند که آتش روی زمین افتاد. او برای کمک، بیرون رفته و خواهرش را صدا کرده اما پیش از اینکه دختر نوجوان، برادر کوچکترش را بیرون بیاورد راه خروج بسته و آنها گرفتار شده‌اند.»

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.