فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

نشت گاز شهری یک خانه دو طبقه را منفجر کرد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار یک خانه دو طبقه قدیمی در شهرک شریعتی خبر داد و علت این حادثه را نشست گاز شهری عنوان کرد.

جلال ملکی در مورد جزییات این حادثه گفت: ساعت ۲:۲۴ صبح امروز انفجاری در یک منزل مسکونی در شهرک شریعتی خیابان ماهان به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اعلام شد و بلافاصله دو ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند.

محل حادثه یک منزل مسکونی دو طبقه قدیمی بود که در طبقه همکف آن که حدود صد متر بود انفجاری رخ داد و در پی آن آتش سوزی به وجود آمد.

وی اضافه کرد: وقتی آتش نشانان به محل رسیدند مشاهده کردند که دو اتاق این منزل بر اثر شدت انفجار تخریب شده و لوازم موجود در این اتاق‌ها کاملا شعله ور شدند و آتش در حال سرایت به بخش‌های دیگر منزل و طبقه بالا بود.

ملکی با اشاره به محبوس شدن افرادی در ساختمان گفت:‌ در لحظات اولیه اطلاعات حاکی از آن بود که افرادی در ساختمان هستند و بلافاصله آتش نشانان عملیات جستجو و خاموش کردن آتش را آغاز کردند.

تیم جستجو در لحظات اولیه عملیات یک فرد ۴۰ ساله را که دچار سوختگی از ناحیه دست و صورت شده بود نجات دادند و یک آقا و خانم ۶۰ و ۷۰ ساله نیز در طبقه بالایی بودند که با کمک آتش نشانان به پایین منتقل شدند.

وی با اشاره به این که بر اثر شدت انفجار و پرتاب شدن اشیا به اطراف دو دستگاه خودرو نیز آسیب دیدند گفت: یک دستگاه خودروی ۲۰۷ که در حیات منزل بود و یک خودروی شورلت که در خیابان بود آسیب دیدند.

وی در مورد علت حادثه گفت: بررسی کارشناسان نشان داد که نشت گاز شهری و ایجاد جرقه ناگهانی باعث این حادثه شده است.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.