فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

استفاده بیش از حد از تلفن همراه باعث رشد غیر عادی استخوان های جمجمه می شود

رشد غیرعادی استخوان های جمجمه

بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا، استفاده بیش از حد از تلفن همراه باعث رشد غیرعادی استخوان‌های جمجمه و سردردهای مزمن می شود.

این تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که بیش از حد از گوشی تلفن همراه استفاده می‌کنند، به دلیل این که سرشان را زیاد به سمت پایین نگه می‌دارند استخوان‌های پشت جمجمه آن‌ها بیش از حد بزرگ شده و مبتلا به سردردهای مزمن می شوند.

بزرگ شدن استخوان پشت جمجمه

سردردهای مزمن به علت بزرگ شدن استخوان های پشت جمجمه گریبانگیر افراد می شود و مشکلات عدیده دیگری را نیز در پی دارد. آمارهای کشور استرالیا نشان می دهد که بیش از ۴۰ درصد از جوانان استرالیا با این مشکلات درگیر بوده اند.استفاده زیاد از تلفن همراه باعث رشد غیر عادی استخوان های جمجمه می شود

متاسفانه این عارضه و بیماری که در اصطلاح پزشکی، استئیت‌ دفورمانس‌ نامیده می شود یک‌ بیماری‌ استخوانی‌ با پیشرفت‌ تدریجی‌ است که‌ در آن تخریب‌ استخوانی‌ و بازسازی‌ استخوانی‌ بیش‌ از حدطبیعی‌. توامان انجام می شود و با اینکه سرطانی نیست، ولی می تواند عوارض دیگری را به بار بیاورد.

استفاده بیش از حد از تلفن همراه

در صورت پیشرفت این بیماری عوارضی مانند انحنای‌ ستون‌ فقرات‌ که‌ اعصاب‌ حسی‌ را تحت‌ فشار قرار می‌دهد دور از انتظار نیست و نیز اختلال‌ بینایی‌ یا شنوایی‌ در اثر فشار آوردن‌ ناحیه‌ درگیر جمجمه‌ بر مغز، فشار خون‌ بالا، سنگ کلیه، نقرس و  نارسایی‌ احتقانی‌ قلب‌ در اثر افزیش‌ فشار بر قلب‌ ناشی‌ از افزایش‌ قابل‌ ملاحظه‌ جریان‌ خون‌ در استخوان‌های‌ مبتلا مشاهده شده است.

با اینکه علائم این‌ بیماری‌ قابل تسکین و کنترل میباشد ولی در حال‌ حاضر این بیماری غیرقابل‌ درمان محسوب‌ می‌گردد. با این حال، تحقیقات‌ علمی‌ درباره‌ علل‌ و درمان‌ این‌ اختلال‌ ادامه‌ دارد و این‌ امید وجود دارد که‌ درمان‌هایی‌ مؤثر و نهایتاً علاج‌بخش‌ ارایه‌ گردد.

گفتنی است که با این که این تحقیقات درسال ۲۰۱۶ و با استفاده از اشعه ایکس صورت گرفته است، اطلاعات آماری استرالیا در سال ۲۰۱۸ حاکی از آن می باشد که بیش از ۴۰ درصد از جوانان استرالیا با این مشکلات درگیر بوده اند.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.