فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

ثبت ملی اطلاعات پرستاران در سامانه صلاحیت حرفه ای آغاز شد

مریم حضرتی

مریم حضرتی(معاون پرستاری وزارت بهداشت) از آغاز ثبت ملی اطلاعات پرستاران در سامانه صلاحیت حرفه ای خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه شورای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای در جهت جمع آوری اطلاعات دقیق و به روز کادر پرستاری در تمام بخش های کشور، برنامه ثبت ملی اطلاعات پرستاران و گروه های وابسته شامل همکاران پرستار، اتاق عمل، هوشبری، فوریت های پزشکی، بهیار، کمک پرستار و کمک بهیار آغاز شده است. در مرحله اول، سه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اصفهان و نیشابور به عنوان دانشگاه های منتخب برای اجرای این برنامه اعلام امادگی کرده اند.

وی گفت: پرستاران و گروه های وابسته چه افراد شاغل و چه بازنشسته یا بیکار می بایست در یک فرصت یک ماهه (مهرماه) با مراجعه به سایت مرکز صلاحیت حرفه ای پرستاران به نشانی Rn.behdasht.gov.ir نسبت به ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری اقدام کنند. این کد در مرحله صدور پروانه صلاحیت حرفه ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گفته خانم حضرتی این اطلاعات در مرحله بعد، توسط بانک های اطلاعاتی موجود در وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری اعتبارسنجی شده و از اطلاعات جمع بندی شده جهت برنامه ریزی نیروی انسانی استفاده خواهد شد.

آدرس کوتاه مطلب
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.